Gelirime Göre Ne Kadarlık Ev Alabilirim Hesaplama

Güncelleme: 06.05.2022 Yayımlama: 18.05.2016
Hesapkurdu

Hesaplama Aracımızın Çalışma Şekli

Hesaplama aracımız, girmiş olduğunuz aylık gelirinize göre 2005 ve 2015 yılları arasında gerçekleşen, ortalama %8 enflasyon oranı ortalamasına göre aylık ödemelerinizi arttırarak, konut kredisi sayfamız üzerinden yer alan 20 bankanın en iyi konut kredisi teklifi ile hesaplama işleminizi yapmaktadır. 


Gelir belgesiz olarak kredi başvuru yapabileceğiniz bankaların listesine gelir belgesiz kredi yazımızdan ulaşabilirsiniz.


Neden Artan Ödemeli Konut Kredisi Planı Oluşturuluyor?

Sabit ödemeli konut kredisi ödeme planı oluşturulması durumunda, bankadan çekilebilecek en yüksek konut kredisi tutarı hesaplaması aslında doğru olmamaktadır. Bunun nedeni, konut kredisi ödemeleri sabit kalırken aylık gelirin en kötü ihtimalle, enflasyon oranlarında artacak olması varsayımıdır. Hesaplama aracımız da neredeyse tüm bankalarda mevcut olan artan ödemeli konut kredisi planı ile hesaplama yaparak, aslında kullanıcıya gerçekte ne kadar konut kredisi çekebileceğinin en üst limitini göstermektedir. Ayrıca, sabit ödemeli olarak ne kadar kredi çekebileceğinizi ne kadar kredi çekebilirim hesaplama aracımız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Aylık Gelir Kısmına Hane Halkı Gelirini Eklemeyi Unutmayın!

Konut kredilerinde diğer kredilerden farklı olarak, aynı hanede ikamet etmek şartı ile diğer hane halkı gelirleri de  hesaplama işlemine katılabilmektedir. Ancak, bankaların geliri kabul edebilmesi için resmi olarak beyan edilebilir olması gerekliliği de göz ardı edilmemelidir. 

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları:

150.000 TL 120 Ay Vade

Toplam Maliyet 298.507 TL
Faiz Oranı %1,29
Aylık Taksit 2.464 TL
Toplam Maliyet 298.721 TL
Faiz Oranı %1,29
Aylık Taksit 2.464 TL
Toplam Maliyet 308.328 TL
Faiz Oranı %1,36
Aylık Taksit 2.543 TL

Tüm Konut Kredisi Faizlerini Listele

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.


Makaleyi faydalı buldunuz mu?

2,4 Puan - 74 Kullanıcı
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi Close Policy
Kabul Et Close Policy