Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vade

Gelirime Göre Ne Kadarlık Ev Alabilirim Hesaplama

18.05.2016 Güncelleme: 30.10.2017

Hesaplama Aracımızın Çalışma Şekli

Hesaplama aracımız, girmiş olduğunuz aylık gelirinize göre 2005 ve 2015 yılları arasında gerçekleşen, ortalama %8 enflasyon oranı ortalamasına göre aylık ödemelerinizi arttırarak, konut kredisi sayfamız üzerinden yer alan 20 bankanın en iyi konut kredisi teklifi ile hesaplama işleminizi yapmaktadır. 


Gelir belgesiz olarak kredi başvuru yapabileceğiniz bankaların listesine Gelir Belgesiz Kredi yazımızdan ulaşabilirsiniz.


Neden Artan Ödemeli Konut Kredisi Planı Oluşturuluyor?

Sabit ödemeli konut kredisi ödeme planı oluşturulması durumunda, bankadan çekilebilecek en yüksek konut kredisi tutarı hesaplaması aslında doğru olmamaktadır. Bunun nedeni, konut kredisi ödemeleri sabit kalırken aylık gelirin en kötü ihtimalle, enflasyon oranlarında artacak olması varsayımıdır. Hesaplama aracımız da neredeyse tüm bankalarda mevcut olan artan ödemeli konut kredisi planı ile hesaplama yaparak, aslında kullanıcıya gerçekte ne kadar konut kredisi çekebileceğinin en üst limitini göstermektedir. Ayrıca, sabit ödemeli olarak ne kadar kredi çekebileceğinizi "Ne Kadar Kredi Çekebilirim?" hesaplama aracımız üzerinden öğrenebilirsiniz.

gelirime göre ne kadar konut kredisi alabilirim

Aylık Gelir Kısmına Hane Halkı Gelirini Eklemeyi Unutmayın!

Konut kredilerinde diğer kredilerden farklı olarak, aynı hanede ikamet etmek şartı ile diğer hane halkı gelirleri de  hesaplama işlemine katılabilmektedir. Ancak, bankaların geliri kabul edebilmesi için resmi olarak beyan edilebilir olması gerekliliği de göz ardı edilmemelidir. 

100.000 TL 120 ay vade için en uygun konut kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
ICBC Turkey Sadece Hesapkurdu’na özel indirimli fiyatlama! Hayat sigortası, Dask ve Konut sigortasının bankadan yapılması koşulu ile. %1,05 1.470 TL
Ziraat Bankası Ziraat Bankası Konut Kredisi, en iyi faiz oranları ile %1,11 1.512 TL
Yapı Kredi Herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır. %1,11 1.512 TL
Tüm Bankaların Konut Kredileri

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

"Hata Bildir veya Yorum Yap"

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

5 Puan