Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi?

Güncelleme: 26.03.2021 Yayımlama: 12.10.2017 | Okuma Süresi: 3 dk.

Bütün Bankalar Çalışma Zorunluluğu Arıyor mu?

Çalışmak, kredi kullanabilmenin koşullarından birisidir. Çalışmayanlar da birkaç istisna durumda kredi kullanabilir. Bu durumlar:

  • Kendi adına kayıtlı gayrimenkullerinden kira geliri elde edenler,
  • Şirket ortaklıklarından dolayı düzenli geliri olanlar,
  • Çiftçilik faaliyetlerinden dolayı kayıtlandırabildikleri geliri olanlar,

Kısacası düzenli ve kayıtlı olarak geliri olanlarında kredi kullanma şansı mevcut. Bu konuda daha detaylı bilgi için Gelir Belgesiz Kredi yazımızı inceleyin. 


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Çalışmayan Kişilerde İpotek veya Kefil İşe Yarar mı?

Kredi kullanmak istiyorsanız ancak çalışmıyorsanız kefil göstererek veya adınıza kayıtlı mal varlığınızı teminat göstererek/ipotek ettirerek kredi kullanma şansınız olsa dahi hala çok düşüktür. Bunun nedeni bankaların öncelikli olarak düzenli gelir talebinde bulunmasıdır. 

Diğer Bankalara Göre Daha Kolay Kredi Veren Bankalar

N Kolay Kredi (Aktif Bank)
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor

N Kolay İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor

Cepteteb İhtiyaç Kredisi

Enpara.com
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor

Enpara İhtiyaç Kredisi

ING Bank E-Kredi
Değerlendirme sonucu istenebiliyor Kefil istenmiyor

ING İhtiyaç Kredisi

Tabloda belirtmiş olduğumuz bankalar, evrak ve kefil talep etmemelerinde ve süreçlerinin tamamen online olmasından dolayı diğer bankalara göre nispeten daha kolay kredi kullanıdırımı yapıyor. Ayrıca düşük kredi notu olan müşterilerimize kredi kullandırma oranları da verilerimize göre daha yüksek. Bu konuda daha detaylı bilgi için Kolay Kredi yazımızı inceleyin. 


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.633 TL
Faiz Oranı %1,63
Aylık Taksit 1.886 TL
Toplam Maliyet 22.921 TL
Faiz Oranı %1,74
Aylık Taksit 1.901 TL
Toplam Maliyet 22.750 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.887 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Kredi Kullanmak İçin Ne Kadar Süre Çalışmam Gerekli?

Kredi kullanabilmek bankaların çoğunluğu minimum son iş yerinde 3 aylık sigortalı olma şartı arıyor. Toplam çalışma süresinin ise genel olarak 12 ay olması isteniyor. Öte yandan bu süreler çalışılan kurum veya kredi notuna göre azalabiliyor. Ayrıca bu konuda detaylı bilgi için kredi çekme şartları sayfamızı ziyaret edin. 

Çalışmayan Kişiler Kefil Olabiliyor mu?

Kredi kullanmak istiyorsunuz ancak bankanız sizi riskli bulduğu için kredinizi onaylamıyorsa bir kefil yardımıyla kredi kullanabilirsiniz. Ancak size kefil olmasını isteyeceğiniz kişinin, kredi borcunuzu ödemede herhangi bir sorun yaşadığınızda kefilinizin, kredi borcunuzu ödeyebileceği niteliklere sahip olması gerekmektedir. Eğer kefiliniz çalışmıyor ise de sabit bir yan geliri veya adına kayıtlı bir taşınmazı olması genel olarak bankalar tarafından istenir.

Öte yandan kefil olacak kişilerin de bu konuda hassas davranmasında fayda var. Eğer birisi sizden kefil olmanızı talep ederse iyi düşünmelisiniz. Çünkü kefil olmak bir yerde borcu ödemeyi kabul etmektir. Bu konuda detaylı bilgi almak istiyorsanız krediye kefil olmak yazımızı inceleyin.   

Kira Geliri Çalışmasam Bile Kabul Ediliyor mu?

Bir gayrimenkulünüz varsa ve düzenli olarak kira geliri alıyorsanız, bunu belgeleyerek kredi kullanma şansınız mevcut. Bunun için kredi notunuzun iyi durumda olması önemli bir detaydır. Kredi notunuz kaç olması gerektiğinin detaylarına ise kredi notum kaç olmalı yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

Çalışmayan Kişiye Kredi Kartı Veren Banka Var mı?

Çalışmayan ancak düzenli geliri olan, bankada belirli bir teminatı olan, bankayla işlem geçmişi olan, alacak takip sürecinde olmayan kişiler bankadan kredi kartı alabilir. Alacağınız kredi kartı düşük limitli olabilir ancak zamanla düzenli kullanım ile limitinizi yükseltebilirsiniz. Bankaların kredi kartlarına ise kredi kartı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  

Çalışmasam Bile Kredi Notum Oluşuyor mu?

Kredi notu, bankalar ile daha öncesinde yapmış olduğunuz işlemler için kullanılan bir değerlendirme göstergesidir. Çalışmasanız bile herhangi bir bankadan son 5 yıl içerisinde kredi, kredi kartı veya KMH kullandıysanız kredi notunuz muhtemelen vardır. Ayrıca banka hesaplarınızın kredi notunuzun oluşmasında herhangi bir etkisi yoktur. 


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et