HesapKurdu logo

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi?

Güncelleme: 24.01.2023
Yayımlama: 12.10.2017
Paylaş
İçindekiler

Bütün Bankalar Çalışma Zorunluluğu Arıyor mu?

Çalışmak, kredi kullanabilmenin koşullarından birisidir. Çalışmayanlar da birkaç istisna durumda kredi kullanabilir. Bu durumlar:

  • Kendi adına kayıtlı gayrimenkullerinden kira geliri elde edenler,
  • Şirket ortaklıklarından dolayı düzenli geliri olanlar,
  • Çiftçilik faaliyetlerinden dolayı kayıtlandırabildikleri geliri olanlar,

Kısacası düzenli ve kayıtlı olarak geliri olanlarında kredi kullanma şansı mevcut. Bu konuda daha detaylı bilgi için Gelir Belgesiz Kredi yazımızı inceleyin. 

Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı

Enpara.com

Kredi Kartı

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı!

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı! Dijital platformlarda yaptığınız harcamaların %50’si bizden!

Akbank Kredi Kartı

Akbank

Axess

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.5

İlk Yıl kart aidatı yok!

Axess’e ilk kez başvuranlara özel %0 faizli 10.000 TL Taksitli Avans imkanı!

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank

CardFinans GO

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Dijitalin Aidat Ödetmeyen Kartı CardFinans GO

Ömür boyu kredi kartı ücreti yok!

Çalışmayan Kişilerde İpotek veya Kefil İşe Yarar mı?

Kredi kullanmak istiyorsanız ancak çalışmıyorsanız kefil göstererek veya adınıza kayıtlı mal varlığınızı teminat göstererek/ipotek ettirerek kredi kullanma şansınız olsa dahi hala çok düşüktür. Bunun nedeni bankaların öncelikli olarak düzenli gelir talebinde bulunmasıdır. 

Diğer Bankalara Göre Daha Kolay Kredi Veren Bankalar

N Kolay Kredi (Aktif Bank)
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor

N Kolay İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor

Cepteteb İhtiyaç Kredisi

Enpara.com
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor

Enpara İhtiyaç Kredisi

ING Bank E-Kredi
Değerlendirme sonucu istenebiliyor Kefil istenmiyor

ING İhtiyaç Kredisi

Tabloda belirtmiş olduğumuz bankalar, evrak ve kefil talep etmemelerinde ve süreçlerinin tamamen online olmasından dolayı diğer bankalara göre nispeten daha kolay kredi kullanıdırımı yapıyor. Ayrıca düşük kredi notu olan müşterilerimize kredi kullandırma oranları da verilerimize göre daha yüksek. Bu konuda daha detaylı bilgi için Kolay Kredi yazımızı inceleyin. 


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Kredi Kullanmak İçin Ne Kadar Süre Çalışmam Gerekli?

Kredi kullanabilmek bankaların çoğunluğu minimum son iş yerinde 3 aylık sigortalı olma şartı arıyor. Toplam çalışma süresinin ise genel olarak 12 ay olması isteniyor. Öte yandan bu süreler çalışılan kurum veya kredi notuna göre azalabiliyor. Ayrıca bu konuda detaylı bilgi için kredi çekme şartları sayfamızı ziyaret edin. 

Çalışmayan Kişiler Kefil Olabiliyor mu?

Kredi kullanmak istiyorsunuz ancak bankanız sizi riskli bulduğu için kredinizi onaylamıyorsa bir kefil yardımıyla kredi kullanabilirsiniz. Ancak size kefil olmasını isteyeceğiniz kişinin, kredi borcunuzu ödemede herhangi bir sorun yaşadığınızda kefilinizin, kredi borcunuzu ödeyebileceği niteliklere sahip olması gerekmektedir. Eğer kefiliniz çalışmıyor ise de sabit bir yan geliri veya adına kayıtlı bir taşınmazı olması genel olarak bankalar tarafından istenir.

Öte yandan kefil olacak kişilerin de bu konuda hassas davranmasında fayda var. Eğer birisi sizden kefil olmanızı talep ederse iyi düşünmelisiniz. Çünkü kefil olmak bir yerde borcu ödemeyi kabul etmektir. Bu konuda detaylı bilgi almak istiyorsanız krediye kefil olmak yazımızı inceleyin.   

Kira Geliri Çalışmasam Bile Kabul Ediliyor mu?

Bir gayrimenkulünüz varsa ve düzenli olarak kira geliri alıyorsanız, bunu belgeleyerek kredi kullanma şansınız mevcut. Bunun için kredi notunuzun iyi durumda olması önemli bir detaydır. Kredi notunuz kaç olması gerektiğinin detaylarına ise kredi notum kaç olmalı yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

Çalışmayan Kişiye Kredi Kartı Veren Banka Var mı?

Çalışmayan ancak düzenli geliri olan, bankada belirli bir teminatı olan, bankayla işlem geçmişi olan, alacak takip sürecinde olmayan kişiler bankadan kredi kartı alabilir. Alacağınız kredi kartı düşük limitli olabilir ancak zamanla düzenli kullanım ile limitinizi yükseltebilirsiniz. Bankaların kredi kartlarına ise kredi kartı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  

Çalışmasam Bile Kredi Notum Oluşuyor mu?

Kredi notu, bankalar ile daha öncesinde yapmış olduğunuz işlemler için kullanılan bir değerlendirme göstergesidir. Çalışmasanız bile herhangi bir bankadan son 5 yıl içerisinde kredi, kredi kartı veya KMH kullandıysanız kredi notunuz muhtemelen vardır. Ayrıca banka hesaplarınızın kredi notunuzun oluşmasında herhangi bir etkisi yoktur. 

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.