Mapfre Sigorta Nedir?

1948 yılında kurulan T.Genel Sigorta, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır. 2007 yılında ise İspanya ve Güney Amerika'nın en büyük sigorta grubu olan Mapfre'nin ortağı olmasıyla 2016 yılının Ekim ayından itibaren Mapfre Sigorta olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye sigortacılık sektöründe altmış beş yılı aşkın deneyimi ile adından söz ettiren ve müşteri memnuniyetini önceliği yapan kurum adından sıkça söz ettirmektedir.

Mapfre Genel Sigorta, ticari faaliyetlerine ilk başta İspanya’da başlamıştır. Türkiye İş Bankası ve döneminin bazı girişimcileri bir araya gelerek 1948 yılında T. Genel Sigorta’yı kurarak, 1975 yılında Çukurova Holding’in bünyesine katılmıştır. Mapfre, 2007 yılında Çukurova Holding’in %80 oranında hissesini satın almasından sonra 2009 yılında şirketin ismini değiştirerek Mapfre Genel Sigorta unvanı ile faaliyetlerini devam etmektedir.

Mapfre Genel Sigorta, günümüzde sigorta sektöründe 350 milyon TL ile ödenmiş en yüksek sermaye tutarına sahip şirketlerden birisidir. Mapfre Genel Sigorta, Fitch Ratings tarafından 2007 yılından beri her yıl finansal güçlük notu AA(TUR) olarak derecelenmiştir.

Mapfre Genel Sigorta, müşterilerine vermiş olduğu ürün ve hizmetin kalitesini ve güvenilirliğini yönetmek amacı ile uluslararası denetim ve belgelendirme kuruluşu TÜV SÜD tarafından belgelenen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’ni 2005 yılından bugüne kadar şirket içerisinde uygulanarak, Mapfre’nin Kalite Yönetim Sistemi TÜV SÜD tarafından her yıl denetlenmektedir.

Mapfre Sigorta, Türkiye sigorta sektöründe adından oldukça söz ettiren bir sigorta şirketidir. Kurulduğu ilk günden itibaren müşterilerine karşı hassasiyetleriyle oldukça güvenilir bir imaj çizen ve hedeflerine adım adım ilerleyen Mapfre Sigorta, müşterilerine özel avantajlarıyla da adından söz ettirmektedir.

Mapfre Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 0850 755 07 55

Genel Müdürlük Adres: Torun Center, Fulya Mahallesi, Büyükdere Cad. No: 74-D Şişli/İstanbul

Telefon: 0 212 334 90 00

E-posta: info@mapfre.com.tr

Mapfre Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri

Mapfre Sigorta, ülke çapında bulunan çok sayıda anlaşmalı servis ağı ile yaygın bir hizmet vermektedir.

Mapfre Anlaşmalı Servisler

Mapfre Sigorta Anlaşmalı Hastaneler

Mapfre sağlık sigortası yaptıranlar, ülke çapında bulunan geniş sağlık kurumu ağından faydalanabilmektedir.

Mapfre Anlaşmalı Hastaneler

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Herhangi bir kaza sonrası aracınızda hasar oluşması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde ilgili evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı fotoğraflarının çekilmesi işlemlerini tamamlayıp hasar dosyanızın açılması için sigorta şirketinize iletmeniz gerekmektedir.

Mapfre hasar dosyanızı online olarak sorgulayarak, dosyanızın hangi aşamada olduğunu öğrenmeniz mümkün.

Mapfre Hasar Dosya Sorgula

Mapfre Sigorta Ürünleri

Mapfre Genel Sigorta, tüm sigortalı müşterilerinin finansal problemleri için geliştirdiği kişiselleştirilmiş çözümler ile ihtiyaçlarınıza cevap verirken müşterilerine kaliteli ve güvenli bir gelecek sunmak için çalışmaya devam ediyor.

Mapfre Sigorta Trafik Sigortası

Trafik sigortası, trafiğe çıkabilmeniz için zorunlu olan bir sigorta çeşididir. Trafikte herhangi bir olumsuz durum yaşadığınızda karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan araç sigortası hem sizi hem de karşı tarafı düşünmektedir.

Trafik sigortası bulunmayan araçların trafik kazasına karışması durumunda her iki taraftan birinin sigortası olmadığı için hasar işlemleri başlatılamamaktadır. Bu durumda öncelikle her koşulda polis çağrılarak işlem yaptırmak gereklidir. Polis gerekli kayıtları aldıktan sonra adli işlemler başlatılacaktır. Aracınız için hala bir trafik sigortası yaptırmadıysanız, trafik sigortası sorgulama ve karşılaştırma işlemleri için Hesapkurdu trafik sigortası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sigortalı aracınız ile yapmış olduğunuz kazalarda üçüncü kişilere vermiş olduğunuz maddi ve bedeni zararlara karşı sigortalıya düşecek hukuki sorumlulukları güvence altına alan sigortadır.

Mapfre Sigorta Kasko Sigortası

Trafikte herhangi bir olumsuz durum karşısında karşı tarafı değil de tamamen sizi düşünen Kasko, sigorta ettirene ait aracın uğrayacağı zararların karşılanmasını sağlamaktadır. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması durumunda sigortalıya tazminat ödenmesini sağlayan Kasko, tamamen sizi düşünen bir sigorta çeşididir.

Kasko sigortası, poliçe kapsamında yer alan aracınız ile yaptığınız kazalarda, aracınızı, araç içerisinde bulunan eşyalarınızı ve kaza nedeni ile üçüncü kişilere vermiş olduğunuz bedeni ve maddi zararlara karşı sigortalıyı teminat altına alır.

Mapfre Sigorta Sağlık Sigortası

Beklenmeyen ve ani gerçekleşen olaylarda, sağlığınız ile ilgili karşılaştığınız olumsuz durumlara karşı seçtiğiniz teminat kapsamında sigortalıyı güvence altına alan sigorta çeşididir.

Mapfre Sigorta Seyahat Sigortası

Herhangi bir seyahat sırasında başınıza gelebilecek en ufak bir olumsuz durumun seyahatinizi engellemesine izin vermemek amacıyla yaptıracağınız Seyahat sigortası, hastalık, kaza, valiz kaybı gibi risklerde sizi güvence altına almaktadır.

Yurtdışı ve yurtiçi seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık sorunlarında tanı ve tedavi ihtiyaçlarını karşılayarak sağlık problemleriniz için oluşacak tedavi masraflarınızı karşılayacak sigorta çeşididir.

Mapfre Sigorta Dask

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kayması gibi olumsuz durumların neden olacağı maddi zararları, poliçede belirtilen limitler dahilinde nakit olarak karşılayan bir sigorta çeşididir.

Poliçede belirtilmiş limitler dâhilinde, deprem ve deprem sonucu meydana gelen yangın, yer kayması, infilak ve yer kaymasının, sigortalı binalarda meydana getireceği maddi zararları güvence altına alan sigorta çeşididir.

Mapfre Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Poliçe süreci boyunca, hiç beklenmediğiniz bir anda yaşanan, sigortalının iradesi dışında gerçekleşen kazalar sonucunda meydana gelecek vefat, daimî sakatlık ve tedavi masraflarının giderilmesi hususlarında oluşacak finansal problemlerinize çözüm bulan sigortalardır.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et