Mapfre Genel Sigorta, ticari faaliyetlerine ilk başta İspanya’da başlamıştır.

Mapfre Sigorta Ürünleri

Mapfre Genel Sigorta, tüm sigortalı müşterilerinin finansal problemleri için geliştirdiği kişiselleştirilmiş çözümler ile ihtiyaçlarınıza cevap verirken müşterilerine kaliteli ve güvenli bir gelecek sunmak için çalışmaya devam ediyor.

Başlıca ürünleri şunlardır:

Mapfre Sigorta Trafik Sigortası

Sigortalı aracınız ile yapmış olduğunuz kazalarda üçüncü kişilere vermiş olduğunuz maddi ve bedeni zararlara karşı sigortalıya düşecek hukuki sorumlulukları güvence altına alan sigortadır.

Mapfre Sigorta Kasko Sigortası

Kasko sigortası, poliçe kapsamında yer alan aracınız ile yaptığınız kazalarda, aracınızı, araç içerisinde bulunan eşyalarınızı ve kaza nedeni ile üçüncü kişilere vermiş olduğunuz bedeni ve maddi zararlara karşı sigortalıyı teminat altına alır.

Mapfre Sigorta Sağlık Sigortası

Beklenmeyen ve ani gerçekleşen olaylarda, sağlığınız ile ilgili karşılaştığınız olumsuz durumlara karşı seçtiğiniz teminat kapsamında sigortalıyı güvence altına alan sigorta çeşididir.

Mapfre Sigorta Seyahat Sigortası

Yurtdışı ve yurtiçi seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık sorunlarında tanı ve tedavi ihtiyaçlarını karşılayarak sağlık problemleriniz için oluşacak tedavi masraflarınızı karşılayacak sigorta çeşididir.

Mapfre Sigorta Dask

Poliçede belirtilmiş limitler dâhilinde, deprem ve deprem sonucu meydana gelen yangın, yer kayması, infilak ve yer kaymasının, sigortalı binalarda meydana getireceği maddi zararları güvence altına alan sigorta çeşididir.

Mapfre Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Poliçe süreci boyunca, hiç beklenmediğiniz bir anda yaşanan, sigortalının iradesi dışında gerçekleşen kazalar sonucunda meydana gelecek vefat, daimi sakatlık ve tedavi masraflarının giderilmesi hususlarında oluşacak finansal problemlerinize çözüm bulan sigortalardır.

Mapfre Sigorta Hakkında

Mapfre Genel Sigorta, ticari faaliyetlerine ilk başta İspanya’da başlamıştır. Türkiye İş Bankası ve döneminin bazı girişimcileri bir araya gelerek 1948 yılında T. Genel Sigorta’yı kurarak, 1975 yılında Çukurova Holding’in bünyesine katılmıştır. Mapfre, 2007 yılında Çukurova Holding’in %80 oranında hissesini satın almasından sonra 2009 yılında şirketin ismini değiştirerek Mapfre Genel Sigorta unvanı ile faaliyetlerini devam etmektedir.

Mapfre Genel Sigorta, günümüzde sigorta sektöründe 350 milyon TL ile ödenmiş en yüksek sermaye tutarına sahip şirketlerden birisidir. Mapfre Genel Sigorta, Fitch Ratings tarafından 2007 yılından beri her yıl finansal güçlük notu AA(TUR) olarak derecelenmiştir.

Mapfre Genel Sigorta, müşterilerine vermiş olduğu ürün ve hizmetin kalitesini ve güvenilirliğini yönetmek amacı ile uluslararası denetim ve belgelendirme kuruluşu TÜV SÜD tarafından belgelenen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’ni 2005 yılından bugüne kadar şirket içerisinde uygulanarak, Mapfre’nin Kalite Yönetim Sistemi TÜV SÜD tarafından her yıl denetlenmektedir.

Mapfre Sigorta İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük Adresi : Yenişehir Mah. Irmak Cad. No:11 Beyoğlu – İstanbul

Müşteri Hizmetleri Tel: (0212) 334 90 00

Diğer Sigorta Şirketleri

AIG Sigorta Işık Sigorta Allianz Hayat Emeklilik
Aksigorta Liberty Sigorta Anadolu Hayat Emeklilik
Allianz Sigorta Neova Sigorta Axa Hayat Emeklilik
Avivasa Hayat Emeklilik Ray Sigorta Cigna Finans Hayat Emeklilik
Axa Sigorta Sompo Japan Sigorta NN Hayat Emeklilik
Ergo Sigorta Koru Sigorta MetLife Hayat Emeklilik
Eureko Sigorta Türk Nippon Sigorta Vakıf Emeklilik
Generali Sigorta Zurich Sigorta Unico Sigorta
Groupama Sigorta Acıbadem Sigorta
Güneş Sigorta Demir Hayat Sigorta
HDI Sigorta Aegon Hayat Emeklilik