Işık Sigorta Nedir?

Işık Sigorta, 1996 yılında 200.000 TL ödenmiş sermaye ile İstanbul’da kurulmuştur. Toplumun sigorta bilincini arttırma hedefi ile var olan Işık Sigorta, 600’e yakın yetkili acentesini Türkiye Finans Katılım Bankası, Asya Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası şubeleri aracılığı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2006 yılında yapılan bir ortaklık ile Bank Asya, Işık Sigorta’nın %65 hissesine sahip olmuştur.

Sigorta sektöründe göstermiş olduğu başarılı performansla ile prim üretimi konusunda 1996 yılındaki 200.000 TL’lik sermayesini arttırarak 2008 yılında 60 milyon TL’ye çıkararak oldukça büyük başarılara imza atmıştır.

Işık Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 444 47 45

Genel Müdürlük Adresi: Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. B Blok No:8 Kat:1-2 Ümraniye - İstanbul

Işık Sigorta Ürünleri

Sigorta sektöründeki istek ve beklentiler göz önüne alarak, bireysel veya kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmaktadır. Teknolojik yenilikleri yakından takip ederek, hızlı ve kaliteli ürünleri müşterilerine sunmayı hedeflerken, bu hedefin sonucunda müşteri memnuniyetini artırmaya çalışmaktadır.

Işık Sigorta Trafik Sigortası

Müşterilerine özel olarak hazırlamış olduğu paketler ile yurtiçinde ve yurtdışında motorlu aracınız ile yapacağınız kazalarda, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre araç sahibine düşen hukuki sorumluluğu poliçede yazan kapsam dâhilinde güvence altına alan sigorta çeşididir.

Işık Sigorta Kasko Sigortası

Karayolları Genel Müdürlüğünce karayollarında kullanım izni olan aracınız ile hareket halince iken yaptığınız kazalarda ortaya çıkacak maddi hasarlar ve hukuki yükümlülüklere karşı sigortalıyı teminat alan sigortadır.

Işık Sigorta Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası, sigortalının özel ve/veya iş hayatında karşılaşabileceği hastalık ve kaza halinde ortaya çıkabilecek tedavi masraflarını, poliçede belirlenen kapsam dâhilinde güvence altına alır.

Işık Sigorta Dask

Zorunlu deprem sigortası, 587 sayılı Zorunlu Deprem Sigortası’na Dair Kanun Hükmünde Kararname gereğince yaptırılması zorunlu olan, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki binalarınız için deprem ve/veya deprem sonrası oluşabilecek hasarlar için sizi güvence altına alır.


Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et