Türk Nippon Sigorta Nedir?

Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya’nın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Nippon Fire & Marine ortaklığı ile 25 milyar TL sermaye konularak, 1 Mayıs 1991 yılında ana faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır. Türk Nippon Sigorta’nın 1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranında hissesinin alınması ile hisselerinin %10’u Türkiye Kalkınma Bankası’na, %4.78’i Nippon Fire & Marine’e ait olması ile sermaye yapısında değişiklik yaşamıştır.

Türk Nippon Sigorta’nın %96.24 oranında hissesini 2000 yılında Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu’na geçirmesinden sonra 2001 yılında hisselerinin bir kısmı HNS Grup tarafından satın alınmıştır. 2008 yılında çoğunluk hisselerinin Harel Grup tarafından satın alınması ile beraber 2008 yılından bu zamana kadar Harel Grup desteği ile tüm müşterilerine hizmet göstermeye devam etmektedir.

Türk Nippon Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 444 88 67

Genel Müdürlük Adresi: Altunizade Mah. Mahir İz Cad. No:24 34662 Üsküdar – İstanbul

Türk Nippon Sigorta Ürünleri

Türk Nippon Sigorta, koşulsuz müşteri memnuniyeti ve güven sağlayarak, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırladığı sigorta ürünleri ile her an size destek olmak için çalışmaya devam ediyor.

Türk Nippon Sigorta Trafik Sigortası

Poliçede tanımlanan motorlu aracın trafikte işletilmesi sırasında sebebiyet verdiği kazanın bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına neden olması ile 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümleri çerçevesinde sigortalının üzerine düşen hukuki sorumluluğu, poliçede yazan miktar dâhilinde güvence altına alan sigorta çeşididir.

Türk Nippon Sigorta Kasko Sigortası

Beklenmedik kazalar, hırsızlık veya olası her türlü riske karşı, motorlu kara taşıtınız ile trafiğe ilk çıkış tarihiniz ile hasar tarihiniz arasında sigortalı olmak şartı ile poliçede belirlenen miktar dâhilinde güvence altına alan sigorta çeşididir.

Türk Nippon Sigorta Sağlık Sigortası

Sigorta süresi boyunca, beklenmedik bir kaza veya hastalık sonucunda oluşacak tedavi masraflarını karşılamaya yönelik hazırlanan, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aldığınız hizmete ek bir hizmet sunan sigorta çeşididir.

Türk Nippon Sigorta Seyahat Sigortası

Sigortalının yurt dışı seyahatleri sırasında karşılaşabileceği acil sağlık problemlerini poliçede belirlenen geçerlilik süresi boyunca teminat altına alan sigorta çeşididir.

Türk Nippon Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Sigortalının sigorta süresi boyunca maruz kalacağı ani ve harici bir olayın sonucunda, sigortalının iradesi dışında ölmesi veya cismani bir sakatlığa maruz kalmasıyla, sigortalıyı poliçede belirlenen teminatlar dâhilinde güvence altına alan sigorta çeşididir.

Türk Nippon Sigorta Dask

Deprem ve deprem sonucu oluşacak yangın, infilak, yer kayması ve tsunami risklerine karşı, sigortalı binada oluşacak kısmi ya da tamamen hasarlara karşı maddi güvence sunan sigorta çeşididir.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et