Groupama Sigorta Nedir?

Groupama Sigorta, Başak Sigorta adı ile 1959 yılında T.C. Ziraat Bankası önderliğinde ülkemizde faaliyet göstermeye başladı. Avrupa’nın en güçlü şirketleri arasında yer alan şirketlerinden biri Groupama, 2006 yılında T.C. Ziraat Bankası’nın %56’lık Başak Sigorta hissesini satın almasıyla Başak Groupama Sigorta ismiyle faaliyetlerine devam etti. 2006 yılında özelleştirilerek T.C. Ziraat Bankası bünyesinden ayrılan Groupama Sigorta, tamamen Fransız Groupama Şirketi’ne dâhil olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Groupama Sigorta, Türkiye ve Akademetre işbirliği ile gerçekleşen İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’nü dikkate alan ‘The ONE Awards’ Bütünleşik Pazarlama Ödülleri 2015’e göre sigorta kategorisinde birinci oldu.

Groupama Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 0850 250 50 50

Genel Müdürlük Adres: Maslak Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No:3-5 Link Plaza 34485 Maslak-Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0 212 367 67 67

E-posta: sigorta@groupama.com.tr

Groupama Anlaşmalı Araç Servisleri

Groupama Sigorta, ülke çapında bulunan çok sayıda anlaşmalı servis ağı ile yaygın bir hizmet vermektedir.

Groupama Anlaşmalı Servisler

Groupama Anlaşmalı Hastaneler

Groupama sağlık sigortası yaptıranlar, ülke çapında bulunan geniş sağlık kurumu ağından faydalanabilmektedir.

Groupama Anlaşmalı Hastaneler

Grupama Hasar Dosya Sorgulama

Herhangi bir kaza sonrası aracınızda hasar oluşması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde ilgili evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı fotoğraflarının çekilmesi işlemlerini tamamlayıp hasar dosyanızın açılması için sigorta şirketinize iletmeniz gerekmektedir.

Groupama hasar dosyanızı online olarak sorgulayarak, dosyanızın hangi aşamada olduğunu öğrenmeniz mümkün.

Groupama Hasar Dosya Sorgula

Groupama Sigorta Ürünleri

AXA Sigorta, bireysel ve kurumsal müşterilerini, ortaklarını ve çalışanlarını memnun etmeyi hedeflerken, şirket olarak her zaman en iyi olma amacıyla birçok alanda faaliyetler göstermeye devam ediyor.

Axa Sigorta Trafik Sigortası

Groupama Sigorta, yapılan her işte en yeni teknolojileri kullanarak hareket ederken, sunmuş olduğu yenilikçi ve yaratıcı çözümler ile müşterilerinin istek ve taleplerini en üst seviyede karşılamaya çalışıyor.

Groupama Sigorta Trafik Sigortası

Yaptırılması zorunlu olan ve her araç sahibi için kendini güvende hissettiren trafik sigortası herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilebilecek zararları güvence altına almayı amaçlamaktadır. Trafik sigortası yaptıramayan araçların trafiğe çıkabilmeleri mümkün değildir.

Trafik sigortası, aracın trafikteyken sebebiyet vereceği kazalarda, karşı araçta bulunan kişi veya kişilerin hayatını kaybetmesi, yaralanması ve karşı tarafın zarara uğraması durumunda 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümleri çerçevesinde zararın karşılandığı sigorta türüdür.

Groupama Sigorta Kasko Sigortası

Herhangi bir kaza anında sadece karşı tarafı değil tamamen sizi düşünen ve aracınızın uğrayacağı zararları karşılamak için ortaya çıkan Kasko, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigorta yaptıranın iradesi dışında uğradığı bütün hasarlara karşı sigortalıya tazminat ödenmesini sağlamaktadır. Kasko fiyatları aracınızın model yılı, markası ve tipine göre değişiklik göstermekte olup kasko değer listesi aracını kullanarak hesaplama yapabilirsiniz.

Aracınızın trafiğe ilk çıkışı ile hasar tarihi arasında aralıksız olarak Groupama’da sigortalı olmak şartı ile kaza sonrasında aracınızda meydana gelebilecek hasarlara karşı oluşacak ekonomik kayıplarınıza teminat olan sigortadır.

Groupama Sigorta Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aldığınız güvenceye ek olarak, dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğünüzün olduğu, bir kaza ya da hastalık sonucunda ortaya çıkan tedavi masrafları için sigortalıya maddi destek sağlayan sigortalardır.

Groupama Sigorta Seyahat Sigortası

Türkiye’de ya da Kıbrıs’ta ikamet eden sigortalıların, yurtiçi veya yurtdışı seyahatlerinde veya tatillerinde karşılaşabileceğiniz kaza veya hastalıkların sonucunda müşterilerine sunmuş olduğu sigorta türüdür.

Groupama Sigorta Dask

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından karşılanan Zorunlu Deprem Sigortası ile 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince kapsam dâhiline giren binanızın deprem ve/veya deprem sonrası oluşacak yangın, infilak, tsunami ve yer kayması sonucunda oluşacak risklerdeki hasarları teminat altına alan sigorta çeşididir.

Groupama Sigorta Bireysel Emeklilik Sigortası

Fiili ehliyete sahip herkesin katılabileceği bireysel emeklilik sisteminde, en az 10 yıl sistemde kalıp 56 yaşını doldurmanız ile emekli olabilirsiniz. Bireysel emeklilik sigortası, sosyal güvenlik sistemini tamamlayan bir ek gelir niteliğinde olup, gelecekteki yaşam standartlarınızı belirleme imkânınızın olduğu sigorta çeşididir.

Groupama Sigorta Hayat Sigortası

Vefat ve birikim teminatı sunan, 18-65 yaş arası herkesin yararlanabileceği, hayatta başınıza gelebilecek beklenmedik olaylara karşı sigortalıyı güvence altına alan sigorta türüdür.

Groupama Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası, 18-65 yaş arasında herkesin yaptırabileceği, aniden başınıza gelebilecek kazalarda belirlediğiniz miktardaki tazminatın hayatınızı kaybetmeniz halinde sigortalının yakınlarına, sakat kalma durumunda ise sigortalıya ödenecek olan sigorta türüdür.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et