Generali Sigorta Nedir?

Generali Sigorta 19.yy döneminin önemli ticaret merkezleri arasında yer alan Triste’nin serbest liman statüsüne alınması ile uluslararası ticarete açılan bir merkez haline gelmiştir. Yoğunlaşan ticari faaliyetler sigorta şirketlerine olan ihtiyacı da beraberinde getirmiştir. Avusturyalı tüccarların 1831 yılında, ASSICURAZIONI GENERALI S.p.A. şirketini kurduktan birkaç ay sonra Generali Viyana, Budapeşte ve Prag’da daha sonra da Balkanlar ve Doğu Avrupa’da da söz sahibi olmaya başladı. Osmanlı İmparatorluğu, Osmanlı Umum Sigorta Şirketi’nde bulunan İngiliz ve Fransızların hisselerini ASSICURAZIONI GENERALI S.p.A.'ye devretmesine yardımcı olarak faaliyetlerini İstanbul Umum Sigorta olarak değiştirdi. İstanbul Umum Şirketi’nin 1979 yılında satılması ile sigorta faaliyetlerine yine acente olarak devam edildi ve 1984 yılında acente şubeye dönüştü. Generali Sigorta Anonim Şirketi’nin 1989 yılında kuruldu ve günümüzde özellikle uzmanlık isteyen alanlarda en yüksek prim üreten sigorta şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor.

IMI Conferences tarafından gerçekleştirilen 9. Türkiye Çağrı Merkezi Ödüllerinde, müşterilerine 7/24 vermiş olduğu hizmet dolasıyla, ‘En Yaratıcı Çağrı Merkezi Uygulaması’ kategorisinde ‘En Övgüye Değer Çağrı Merkezi Uygulaması’ ödülünü Generali Sigorta almaya hak kazanmıştır.

Generali Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 0850 555 55 55

Genel Müdürlük Adresi: Barbaros Plaza Emirhan Caddesi, No:113 Kat: 13-14 Dikilitaş-Beşiktaş – İstanbul

Generali Sigorta Ürünleri

Generali Sigorta, 180 yılı aşkın deneyim ve tecrübesi ile her zaman, her yerden ve tüm iletişim kanallarından kolay ulaşılabilir olma amacıyla, en ileri teknolojiyi en yüksek kalite ile müşterilerinin finansal problemlerine çözümler geliştirerek, hayatlarını kolaylaştır.

  • Trafik Sigortası
  • Kasko Sigortası
  • Sağlık Sigortası
  • Seyahat Sigortası
  • Ferdi Kaza Sigortası
  • Dask

Generali Sigorta Trafik Sigortası

Trafik sigortası, ani veya harici gerçekleşen kaza sonucunda, diğer araca veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz bedeni zararlar, üçüncü şahıslara verebileceğiniz maddi zararlar ve başka araca vereceğiniz zararlara karşı sigortalıyı güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Generali Sigorta Kasko Sigortası

Kasko sigortası, sigorta yaptırdığınız aracınızın gerçekleşmesi muhtemel riskler sonucunda oluşabilecek zararları güvence altına alan, trafik sigortasından farklı olarak sadece isteğe bağlı olarak yapılan sizi ve aracınızı koruyan sigorta çeşididir.

Generali Sigorta Sağlık Sigortası

Tedavisi bulunan hastalıklarınız için sizden istenen tedavi masraflarını karşılayamıyorsanız, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun size sağlamış olduğu güvenceye ek olarak sunulan, sizi ve sağlığınızı korumayı amaçlayan sigorta türüdür.

Generali Sigorta Seyahat Sigortası

Türkiye’den vize isteyen ülkelere yapılacak seyahatleriniz için yapılması zorunlu olan, seyahatleriniz sırasında karşılaşabileceğiniz risklere karşı sizi teminat altına alan sigorta çeşididir.

Generali Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası, hiç beklenmedik anda yaşanılacak bir kaza sebebi ile sigortalının hayatını kaybetmesi veya sürekli sakatlık risklerinin gerçekleşmesi durumunda oluşacak finansal problemlerinize çözüm bulan sigortalarıdır.

Generali Sigorta Dask

Sigortalamış olduğunuz binanızda depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik, Doğal Afet Kurumu (DASK) tarafından teminat sağlanan, prim tutarı, teminat kapsamı tüm sigorta şirketleri için aynı olan sigorta türüdür.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et