Neova Sigorta

Kuveyt Türk bankasının sigorta sektörüne yönelmesi ile 2008 yılında kurulan Haliç Sigorta’nın hisselerini satın almıştır.

Neova Sigorta Ürünleri

Neova Sigorta, sigortacılık alanında her zaman en iyi olma amacı ile hareket ederek, müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına özel geliştirdiği ürünleri ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Mevcut Trafik ve Kasko Sigortanızı Sorgulayın


Neova Sigorta Trafik Sigortası

Herhangi bir kaza anında karşı tarafa verebileceğiniz zararları güvence altına alan ve trafikte daha huzurlu hissetmenizi sağlayan Trafik Sigortası, zorunlu bir sigorta olduğu için yaptırmadığınız takdirde trafiğe çıkmanızı da imkansız kılmaktadır. Trafik sigortası üst sınırı devlet tarafından belirlenmektedir. Bu durumda önemli olan sigortanızı kullandığınız şirket değil, şirketin teklif edeceği sigorta primidir. Yani geçen yıl en iyi teklif veren şirketten aldığınız sigorta prim teklifi, bir sonraki yıl en iyi teklifi vermeyebilir. Bu durumda trafik sigortası hesaplama işlemenizi tüm sigorta şirketlerinden bilgi alarak yapmalısınız.

Poliçede tanımlanmış olan motorlu aracın kullanımı sırasında yapılan kazalarda, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına sebebiyet verilmesinden dolayı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre araç sahibine düşecek hukuki sorumluluğu poliçede yazan limitler dâhilinde güvence altına alan sigorta çeşididir.

Neova Sigorta Kasko Sigortası

Kasko, karşı tarafı değil tamamen sizi düşünen bir sigorta çeşididir. Trafikte herhangi bir şekilde zarara uğradığınızda size tazminat ödeyerek zararlarınızı karşılayan Kasko, trafikteki olumsuz koşullar karşısında mağdur olmanızı engellemeyi hedeflemektedir

Karayolları Genel Müdürlüğü’nce karayollarında kullanım izni olan motorlu ve motorsuz aracınız ile yaptığınız kazalar sonucunda sigortalının uğrayacağı maddi zararları teminat altına alan sigorta çeşididir.

Neova Sigorta Seyahat Sigortası

Sigortalının aniden hastalanması veya yaralanması sonucunda oluşacak sağlık giderlerinizi poliçede belirlenen limitler dâhilinde güvence altına alan sigorta çeşididir.

Neova Sigorta Dask

Deprem ve depremin sonucunda meydana gelen doğal afetlerin vereceği zararları poliçede belirtilmiş olan limitler dahilinde nakit olarak karşılayan ve yaptırılması zorunlu olan Deprem Sigortası yani DASK sizin daha güvenli hissetmeniz için gerekli olan bir sigorta çeşididir.

587 sayılı Zorunlu Deprem Sigortası’na dair Kanun Hükmünde Kararname gereğince yaptırılması zorunlu olan, deprem ve deprem sonucu oluşacak yangın, infilak, yer kayması ve tsunaminin sigortalı binalarda, doğrudan neden olacağı maddi zararları Doğal Afet Sigortalar Kurumu tarafından teminat altına alan sigorta çeşididir.

Neova Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Hiç beklenmedik bir anda yaşanılacak kaza sonucunda sigortalının hayatını kaybetmesi veya kalıcı bir sakatlığa maruz kalması durumlarında, poliçede yazan limitler dâhilinde sigortalıyı güvence altına alan sigorta türüdür.

Neova Sigorta Hakkında

Kuveyt Türk bankasının sigorta sektörüne yönelmesi ile 2008 yılında kurulan Haliç Sigorta’nın hisselerini satın almıştır. Haliç Sigorta’yı kendi bünyesine dâhil ettikten sonra isim değişliği yaparak Neova Sigorta unvanı ile 2009 yılında Türkiye’nin ilk alternatif sigorta şirketi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Neova Sigorta’nın birçok ortağı bulunmaktadır. Neova Sigorta hisselerinin %53’ü Turkapital’a , %7’sini Kuveyt Katılım Bankası’na, %35’i İlk Takaful Sigorta Şirketi’ne ve % 0,0003’ü Autoland Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ’ye aittir.

Neova Sigorta, Kuveyt Türk’ün desteği ile toplanan primlerin faiz getirmeyen piyasa araçları ile değerlendirebilmesiyle ülkemizde faizsiz sigortacılık yapma özelliğine sahip bir şirkettir.

Neova Sigorta İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük Adresi : Kozyatağı E-5 Yan Yol Üzeri Şaşmaz Plaza No:6 Kat 3-5 34742 Kadıköy – İstanbul

Müşteri İletişim Merkezi Tel: 444 1 636