Koru Sigorta

Koru Sigorta, Türkiye'nin ilk sigorta kooperatifidir. Kooperatif kavramının en önemli dinamiklerinden biri olan ve büyük önem taşıyan sigortacılık açığını ortadan kaldırmaya çalışan Koru Sigorta, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren de ortak olma gereksinimini kaldırmış artık ortak olmayan müşterilerine de özel hizmetler sunmaya başlamıştır.

Koru Sigorta Ürünleri

Koru Sigorta, sizin hem huzurlu hem de güvenli olabilmeniz adına faaliyetlerine en mükemmel şekilde devam eden bir sigorta şirketidir. Koru Sigorta başlıca ürünleri şunlardır;
  • Trafik Sigortası,
  • Trafik Sigortası,
  • DASK,
  • Seyahat Sigortası
  • Ferdi Kaza Sigortası,

Mevcut Trafik ve Kasko Sigortanızı Sorgulayın


Koru Sigorta Kasko Sigortası

Trafikte başınıza gelebilecek herhangi bir kaza anında karşı tarafı değil tamamen sizi düşünen Kasko, aracınızın uğrayacağı zararları karşılamayı amaçlamaktadır. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında uğradığı bütün zararları karşılayan Arabamı Koru Genişletilmiş Kasko sizi trafikte huzurlu hissettirir.

Koru Sigorta Trafik Sigortası

Trafiğe çıkabilmeniz için yaptırmanızın zorunlu olduğu Trafik sigortası, trafikte sizden kaynaklanan herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilecek bütün zararları güvence altına almayı amaçlamaktadır. Trafik sigortası ana teminatları; şahıs başına tedavi giderleri, kaza başına tedavi giderleri, şahıs ve kaza başına ölüm, araç ve kaza başına maddi kayıplardır. Trafik sigortası tekliflerine sorgulamak ve hesaplamak için Hesapkurdu trafik sigortası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Koru Sigorta Deprem Sigortası

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası ile meydana gelen depremin ve bu deprem sonucunda oluşan yangın, tsunami, yer kayması gibi doğrudan zarara neden olan maddi zararları, poliçede belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılamayı amaçlamaktadır. Binanız tamamen ya da kısmi olarak zarar görmüş olsa bile teminat altındadır. Deprem Sigortası için azami limit, yıkılan meskenin yeniden inşa edilmesinin maliyeti kadardır. Meskenin değeri DASK tarafından verilen azami tutarı aşıyorsa, isteğinize bağlı olarak Koru Sigorta “Evimi Koru” konut poliçesi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Koru Sigorta İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük Adresi: Kozyatağı, 19 Mayıs Mah. İnönü Cad. Ali İhsan Tüzün İş Merkezi No: 96 Kat: 4-5-6, 34742 İstanbul/Kadıköy

Koru Sigorta Hakkında

Koru Sigorta, 2011 yılında faaliyet göstermeye başladığı zaman sigorta kooperatifi kavramını ülkemize taşımayı hedeflemekteydi. Hayat dışı branşlarda 2011 yılından itibaren hizmet veren Koru Sigorta, kooperatifler, vakıflar, dernekler, sendikalar aracılığıyla geniş kitlelere ulaşmıştır. Sigorta şirketine ortak olup, riski paylaşmak kavramlarını ön plana çıkararak, sigorta bilincini daha fazla yaymaya çalışmıştır.
2017 yılında sektördeki sigorta şirketleri arasında gücünü artırmak amacıyla 2017 yılında Koru Sigorta Kooperatifini, Koru Sigorta AŞ’ye dönüştürmüştür. Diğer sigorta şirketleri ile aynı ürün portföyüne ve hizmet skalasına sahip olan Koru Sigorta, sigortalılarını aynı zamanda kooperatif ortakları yaparak onlara elde edilen gelir gider farkından pay alma şansı sunarak büyük bir fark yaratmıştır. Türkiye genelinde şu anda 100 kişinin üzerinde çalışanı, 1000’ye yakın acentesi, broker satış kanalı ve 1600’ün üzerinde hizmet noktası bulunmaktadır.