MetLife Hayat Emeklilik Nedir?

1863 yılında kurulmuş olan National Union Life and Limb Insurance Company, 1864 yılında yaşanan iç savaşlarda kara ve deniz askerlerinin savaş sonrasındaki hayatını sigorta etmek amacıyla ana faaliyetlerine başlamıştır. Yaşanan iç savaş sonrasında hesaplanan verilerine göre 1964 yılında sadece 17 hayat ve 56 kaza sigortası yaptırmış olan National Union Life and Limb Company oldukça büyük zarara girdikten sonra isim değişikliği yaparak faaliyetlerine Metropolitan Life Insurance Company adıyla devam etmiştir. American Life Insurance Company(Alico) 1988 yılında isim değişikliği yaparak Kore ve Tayvan’da ilk uluslararası faaliyetlerine başladı. MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. 1998 yılında sigortacılık alanında faaliyetlerine başladı ve Deniz Emeklilik ve Hayat Sigorta’nın faaliyetleri ile birlikte, 2007 yılında DenizBank tarafından satın alındı. MetLife Sigortanın sermaye yapısında yaşanan bir değişiklik sonrasında %99,6’lık hisse Global Hayat Sigorta A.Ş. tarafından satın alınmasıyla artık faaliyetlere Global Hayat Sigorta A.Ş. unvanıyla devam edildi. DenizBank A.Ş.’nin %99,6 oranındaki hisseyi Global Hayat A.Ş.’den 2007 yılında alması ile şirket unvanını değiştirerek Deniz Hayat Sigorta A.Ş. olmuştur. DenizBank A.Ş.’nin %99.86 oranında sahip olduğu hisselerini American Life Sigorta A.Ş.’ye satılmasından sonra MetLife unvanı ile faaliyetlerine devam ediyor.

MetLife Hayat Emeklilik İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 0850 222 0 638

Genel Müdürlük Adresi: Kavacık Ticaret Merkezi Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak B Blok No:18 Kavacık – İstanbul

MetLife Hayat Emeklilik Ürünleri

MetLife Emeklilik ve Hayat Sigortası, müşterilerine yaratıcı ve kolay anlaşılır ürünler sunarak, sunmuş olduğu ürünlere ek olarak kaliteli ve kişiselleştirilmiş hizmetler ile ürünlerini destekleyerek, müşterilerinin finansal kararları doğru almalarına yardımcı olmaya çalışıyor.

  • Bireysel Emeklilik Sigortası
  • Ferdi Kaza Sigortası

MetLife Hayat Emeklilik Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel emeklilik sistemi, sigortalı bireylerin çalışma dönemleri boyunca düzenli olarak tasarrufta bulunarak emeklilik döneminde rahat etmeleri için oluşturulmuş, yasalar ile düzenlenerek desteklenmiş bir sigorta çeşididir.

MetLife Hayat Emeklilik Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası, ani veya harici gerçekleşecek bir kaza sonucunda vefat veya sürekli sakatlık durumunda oluşacak tedavi masraflarını ve çalışamadığınız günleri, poliçenizde seçmiş olduğunuz limitler dâhilinde teminat altına alan sigortadır.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et