AIG Sigorta Nedir?

AIG Sigorta, CHARTIS şirketler grubu bünyesinde, CHARTIS Sigorta A.Ş. olarak 1976 yılında %100 yabancı sermaye ile Türkiye’de ilk şubesini açtı. Yapılan bir isim değişikliği ile 1989 yılından itibaren American Home Sigorta A.Ş. adıyla faaliyetlerine devam etti. 1999 yılında kendi unvanını alarak faaliyetlerine AIG Sigorta A.Ş. adıyla devam ediyor.

AIG Sigorta, diğer sigorta şirketlerinden farklı olarak ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve Hasar Departmanı ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini alıp, kalitesini tescilleyerek, müşterilerine daha güvenli ve huzurlu bir hayat vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

AIG Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 0212 370 43 43

Genel Müdürlük Adresi: Gayrettepe, Emirhan Caddesi Atakule A Blok No:109 Beşiktaş – İstanbul 

AIG Sigorta Ürünleri

AIG Sigorta, 100 yıllık deneyim ve tecrübelerini müşterilerine aktarmayı hedeflerken, tüm müşterilerini finansal koruma ve fon yönetimi konusunda yaptığı çalışmalar ile bilgilendiriyor.

  • Sağlık Sigortası
  • Seyahat Sigortası
  • Ferdi Kaza Sigortası
  • Kasko Sigortası

AIG Sigorta Sağlık Sigortası

Günümüzde tedavisi bulunan hastalıklarınızın, tedavi maliyetinin çok yüksek olmasından dolayı masrafları karşılayamıyorsanız maddi açıdan size destek vererek, sağlığınızı ve sizi güvence altına alan sigorta çeşididir. 

AIG Sigorta Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, bireysel veya kurumsal müşterilerine özel geliştirdiği ürünleri ile tüm müşterilerinin yurtdışı seyahatleri sırasında karşılaşabilecekleri her türlü olumsuz durum düşünülerek hazırlanmış olup, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sigorta çeşididir.

AIG Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Günlük hayatınızda, evde, işyerinde seyahat ederken kısacası her yerde meydana gelebilecek kazaların yaşam kaybı, sürekli sakatlık ve gündelik tazminatla sonuçlanmalarına karşı, sigorta süresince sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alan sigorta çeşididir.

AIG Sigorta Kasko Sigortası

Sigorta yaptıran kişinin iradesi dışında herhangi bir motorlu kara taşıtının, yalnızca kaza riskine karşı değil, her türlü çevresel faktörlerden gelebilecek hasarlara karşı da sigortalının aracındaki hasarı teminat altına alan bir mal sigortası türüdür.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et