AIG Sigorta, CHARTIS şirketler grubu bünyesinde, CHARTIS Sigorta A.Ş. olarak 1976 yılında %100 yabancı sermaye ile Türkiye’de ilk şubesini açtı.

AIG Sigorta Ürünleri

AIG Sigorta 1

AIG Sigorta, 100 yıllık deneyim ve tecrübelerini müşterilerine aktarmayı hedeflerken, tüm müşterilerini finansal koruma ve fon yönetimi konusunda yaptığı çalışmalar ile bilgilendiriyor.

Başlıca ürünleri şunlardır:

  • Sağlık Sigortası
  • Seyahat Sigortası
  • Ferdi Kaza Sigortası
  • Kasko Sigortası

AIG Sigorta Sağlık Sigortası

Günümüzde tedavisi bulunan hastalıklarınızın, tedavi maliyetinin çok yüksek olmasından dolayı masrafları karşılayamıyorsanız maddi açıdan size destek vererek, sağlığınızı ve sizi güvence altına alan sigorta çeşididir.

AIG Sigorta Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, bireysel veya kurumsal müşterilerine özel geliştirdiği ürünleri ile tüm müşterilerinin yurtdışı seyahatleri sırasında karşılaşabilecekleri her türlü olumsuz durum düşünülerek hazırlanmış olup, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sigorta çeşididir.

AIG Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Günlük hayatınızda, evde, işyerinde seyahat ederken kısacası her yerde meydana gelebilecek kazaların yaşam kaybı, sürekli sakatlık ve gündelik tazminatla sonuçlanmalarına karşı, sigorta süresince sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alan sigorta çeşididir.

AIG Sigorta Kasko Sigortası

Sigorta yaptıran kişinin iradesi dışında herhangi bir motorlu kara taşıtının, yalnızca kaza riskine karşı değil, her türlü çevresel faktörlerden gelebilecek hasarlara karşı da sigortalının aracındaki hasarı teminat altına alan bir mal sigortası türüdür.

AIG Sigorta Hakkında

AIG Sigorta, CHARTIS şirketler grubu bünyesinde, CHARTIS Sigorta A.Ş. olarak 1976 yılında %100 yabancı sermaye ile Türkiye’de ilk şubesini açtı. Yapılan bir isim değişikliği ile 1989 yılından itibaren American Home Sigorta A.Ş. adıyla faaliyetlerine devam etti. 1999 yılında kendi unvanını alarak faaliyetlerine AIG Sigorta A.Ş. adıyla devam ediyor.

AIG Sigorta, diğer sigorta şirketlerinden farklı olarak ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve Hasar Departmanı ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini alıp, kalitesini tescilleyerek, müşterilerine daha güvenli ve huzurlu bir hayat vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

AIG Sigorta İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük Adresi :Gayrettepe, Emirhan Caddesi Atakule A Blok No:109 Beşiktaş – İstanbul

Müşteri Hizmetleri Tel: 0212 370 43 43

Diğer Sigorta Şirketleri

Aksigorta Liberty Sigorta Allianz Hayat Emeklilik
Allianz Sigorta Mapfre Sigorta Anadolu Hayat Emeklilik
Avivasa Hayat Emeklilik Neova Sigorta Axa Hayat Emeklilik
Axa Sigorta Ray Sigorta Cigna Finans Hayat Emeklilik
Ergo Sigorta Sompo Japan Sigorta NN Hayat Emeklilik
Eureko Sigorta Koru Sigorta MetLife Hayat Emeklilik
Generali Sigorta Türk Nippon Sigorta Vakıf Emeklilik
Groupama Sigorta Zurich Sigorta Unico Sigorta
Güneş Sigorta Acıbadem Sigorta Quick Sigorta
HDI Sigorta Demir Hayat Sigorta
Işık Sigorta Aegon Hayat Emeklilik