Allianz Hayat Emeklilik Nedir?

Allianz Sigorta, 1923 yılında Şark Sigorta adıyla, İtalyan sigorta şirketi RAS tarafından ülkemizde kuruldu. Şark Sigorta, 1974 yılında Koç Grup bünyesine girince, Türkiye’nin ilk paket sigorta ürünlerini müşterilerine tanıttı. 1991 yılında yapmış olduğu isim değişikliği ile faaliyetlerine Allianz Hayat ve Emeklilik olarak devam etti. Allianz- Yapı Kredi ortaklığı 2013 yılında gerçekleşip, Allianz Yapı Kredi’nin ana ortağı konumuna gelince, Yapı Kredi Emeklilik A.Ş. unvanını değiştirerek, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. oldu. Birleşme 2014 yılında tamamen sağlanınca tüm faaliyetler Allianz Sigorta A.Ş. altında yürütülüyor.

Allianz Hayat ve Emeklilik, konsolide verilere göre bireysel emeklilik sigortalarında 2015 yılı ilk yarısında, 7,6 milyar TL fon büyüklüğü ve %18 pazar payına sahip olurken, hayat sigortalarında 2014 yılı ilk yarısına kıyasla %36 gibi yüksek bir büyüme oranı yakalayarak, 274 milyon TL prim ve %14,6 pazar payı elde etmiştir.

Allianz Hayat Emeklilik İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 0850 399 9999

Genel Müdürlük Adresi: Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir – İstanbul

Allianz Hayat Emeklilik Ürünleri

Allianz Hayat ve Emeklilik, bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği birçok ürün ile müşterilerinin ve piyasanın taleplerine cevap vermeye çalışıyor.

  • Hayat Sigortası
  • Bireysel Emeklilik Sigortası

Allianz Hayat Emeklilik Hayat Sigortası

Müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş olan sigortalardan seçeceğiniz sigorta planına göre, aniden gerçekleşecek bir kaza veya hastalık durumunda sizin ve sevdiklerinizin yaşam standartlarını koruyarak, hayatınıza devam etmenize yardımcı olan sigortadır.

Allianz Hayat Emeklilik Bireysel Emeklilik Sigortası

Mevcut sosyal güvenlik sisteminizi tamamlayıcı nitelikte olup, sigortalının emekli olduğu dönem içerisinde sigortalıya bir ek gelir sağlayarak emeklilik dönemini daha rahat geçirmesi için oluşturulmuş olan, 18 yaşını doldurmuş fiili ehliyete sahip herkesin katılabileceği sigorta çeşididir.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et