Allianz Sigorta Nedir?

Allianz Sigorta, İtalyan sigorta şirketi RAS tarafından 1923 yılında kurularak Şark Sigorta adıyla ülkemizde faaliyetlerine başladı. 1974 yılında Koç Topluluğu bünyesine girdiğinde, Türkiye’nin ilk paket sigortası ürünlerini müşterilerine sunmaya başladı. 1991 yılında ise isim değişikliği yaparak, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etti. 2008 yılından itibaren, şirket faaliyetlerine Allianz Sigorta A.Ş. adı altında devam ediyor.

Hayat sigortalarında 2015 yılında küçülen pazara rağmen Allianz Sigorta ilk dokuz ayda toplam gelirini %3,5 arttırarak 95,5 avroya ulaşırken 8,15 milyar avro faaliyet karı elde etti. Hissedarlarına ait net karını ise %3,9 arttırarak 5,20 milyar avroya yükseltti.

Allianz Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Tel: 0850 399 99 99

Genel Müdürlük Adresi: Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:134750 Ataşehir/İstanbul

Genel Müdürlük Telefon: 0 216 556 66 66

E-posta: info@allianz.com.tr

Allianz Anlaşmalı Araç Servisleri

Allianz’ın ülke çapında geniş bir servis ağı bulunmaktadır.

Allianz Anlaşmalı Servisler

Allianz Anlaşmalı Hastaneler

Allianz sağlık sigortası yaptıranlar, ülke çapında bulunan geniş sağlık kurumu ağından faydalanabilmektedir.

Allianz Anlaşmalı Hastaneler

Allianz Hasar Dosya Sorgulama

Herhangi bir kaza sonrası aracınızda hasar oluşması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde ilgili evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı fotoğraflarının çekilmesi işlemlerini tamamlayıp hasar dosyanızın açılması için sigorta şirketinize iletmeniz gerekmektedir.

Allianz hasar dosyanızı online olarak sorgulayarak, dosyanızın hangi aşamada olduğunu öğrenmeniz mümkün.

Allianz Hasar Dosya Sorgula

Allianz Sigorta Ürünleri

Allianz Sigorta günümüzde bireysel müşterilere yönelik olarak birçok alanda faaliyet göstererek, müşterilerin ve piyasanın taleplerine cevap vermeye çalışmaktadır.

Allianz Sigorta Trafik Sigortası

Trafik sigortası ya da yasalarda geçen ismi ile karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası, ilgili yasalar gereğince yapılması zorunlu olan sigorta çeşitlerindendir.

Allianz Sigorta Sağlık Sigortası

Beklenmedik bir kaza veya hastalık sonucu oluşacak sağlık giderlerinin yanı sıra sağlığınız için ihtiyaç duyacağınız tanı ve tedavi işlemlerinin karşılanması için hazırlanmış sigortalardır.

Allianz Sigorta Seyahat Sigortası

Tüm seyahatleriniz sırasında meydana gelebilecek teminat kapsamındaki sağlık risklerine karşı sizi koruyan sigorta çeşididir.

Allianz Sigorta Dask

Depremin ve deprem sonucunda binanızda meydana gelecek olan yangının, infilakın ve maddi zararların Doğal Afet Sigortalar Kurumu (DASK) tarafından, sigorta bedeline kadar güvence altına alındığı sigorta türüdür.

Allianz Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Standart süresi en fazla bir yıl olan isteğe bağlı olarak daha kısa süreler içinde yararlanabileceğiniz, sigorta yaptırdığınız süre içerisinde dünyanın herhangi bir yerinde olsanız bile aniden uğradığınız kazalara karşı size maddi teminat sunan sigortalardır.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et