Allianz Sigorta, İtalyan sigorta şirketi RAS tarafından 1923 yılında kurularak Şark Sigorta adıyla ülkemizde faaliyetlerine başladı.

Allianz Sigorta Ürünleri

Allianz Sigorta 1

Allianz Sigorta günümüzde bireysel müşterilere yönelik olarak birçok alanda faaliyet göstererek, müşterilerin ve piyasanın taleplerine cevap vermeye çalışmaktadır.

Başlıca sigorta ürünleri şunlardır:

  • Trafik Sigortası
  • Sağlık Sigortası
  • Seyahat Sigortası
  • Dask
  • Ferdi Kaza Sigortası

Allianz Sigorta Trafik Sigortası

Trafik sigortası ya da yasalarda geçen ismi ile karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası, ilgili yasalar gereğince yapılması zorunlu olan sigorta çeşitlerindendir.

Allianz Sigorta Sağlık Sigortası

Beklenmedik bir kaza veya hastalık sonucu oluşacak sağlık giderlerinin yanı sıra sağlığınız için ihtiyaç duyacağınız tanı ve tedavi işlemlerinin karşılanması için hazırlanmış sigortalardır.

Allianz Sigorta Seyahat Sigortası

Tüm seyahatleriniz sırasında meydana gelebilecek teminat kapsamındaki sağlık risklerine karşı sizi koruyan sigorta çeşididir.

Allianz Sigorta Dask

Depremin ve deprem sonucunda binanızda meydana gelecek olan yangının, infilakın ve maddi zararların Doğal Afet Sigortalar Kurumu (DASK) tarafından, sigorta bedeline kadar güvence altına alındığı sigorta türüdür.

Allianz Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Standart süresi en fazla bir yıl olan isteğe bağlı olarak daha kısa süreler içinde yararlanabileceğiniz, sigorta yaptırdığınız süre içerisinde dünyanın herhangi bir yerinde olsanız bile aniden uğradığınız kazalara karşı size maddi teminat sunan sigortalardır.

Allianz Sigorta Hakkında

Allianz Sigorta, İtalyan sigorta şirketi RAS tarafından 1923 yılında kurularak Şark Sigorta adıyla ülkemizde faaliyetlerine başladı. 1974 yılında Koç Topluluğu bünyesine girdiğinde, Türkiye’nin ilk paket sigortası ürünlerini müşterilerine sunmaya başladı. 1991 yılında ise isim değişikliği yaparak, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etti. 2008 yılından itibaren, şirket faaliyetlerine Allianz Sigorta A.Ş. adı altında devam ediyor.

Hayat sigortalarında 2015 yılında küçülen pazara rağmen Allianz Sigorta ilk dokuz ayda toplam gelirini % 3,5 arttırarak 95,5 avroya ulaşırken 8,15 milyar avro faaliyet karı elde etti. Hissedarlarına ait net karını ise % 3,9 arttırarak 5.20 milyar avroya yükseltti.

Allianz Sigorta İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük Adresi: Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir – İstanbul

Müşteri Hizmetleri - Allianz Çözüm HattıTel: 0850 399 9999

Diğer Sigorta Şirketleri

AIG Sigorta Liberty Sigorta Allianz Hayat Emeklilik
Aksigorta Mapfre Sigorta Anadolu Hayat Emeklilik
Avivasa Hayat Emeklilik Neova Sigorta Axa Hayat Emeklilik
Axa Sigorta Ray Sigorta Cigna Finans Hayat Emeklilik
Ergo Sigorta Sompo Japan Sigorta NN Hayat Emeklilik
Eureko Sigorta Koru Sigorta MetLife Hayat Emeklilik
Generali Sigorta Türk Nippon Sigorta Vakıf Emeklilik
Groupama Sigorta Zurich Sigorta Unico Sigorta
Güneş Sigorta Acıbadem Sigorta Quick Sigorta
HDI Sigorta Demir Hayat Sigorta
Işık Sigorta Aegon Hayat Emeklilik