Anadolu Hayat Emeklilik Nedir?

Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında Türkiye’de açılan ilk hayat sigortası şirketi oldu. Aynı zamanda Türkiye’nin halka açık ilk sigorta şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, bireysel emeklilik ve hayat sigortası alanında hizmet vermeye devam ediyor. 2009 yılında ise bireysel emeklilik sisteminde katılımcı sayısını 400 binlere ulaştıran ilk emeklilik şirketi oldu. Bu sayıyı her yıl biraz daha arttırarak 2015 yılında 1 milyon katılımcı ve 1 milyon sözleşme adedine ulaştırmıştır.

Anadolu Hayat Emeklilik, 2015 yılı Eylül dönemi finansal sonuçlarında konsolide olmayan verilerine göre bireysel emeklilik ve hayat sektöründeki yaşanan gelişim ve artan rekabete rağmen bireysel emeklilik sisteminde 5,8 milyon katılımcı sayısına ve 44,2 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşmıştır. Hayat sigortası prim üretimi ise 2014 yılının Eylül dönemine göre %17 oranında artarak 2,7 milyar TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

Anadolu Hayat Emeklilik İletişim

Genel Müdürlük Adresi: Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Kavak Sokak No:31 PK:34805 Kavacık – İstanbul

Anadolu Hayat Emeklilik Ürünleri

Bireysel müşterilerinin geleceğini güvence altına almayı hedeflerken, çıkarmış olduğu ürünler ile müşterilerinin finansal problemlerine çözümler bularak yaşam kalitelerini arttırmaya devam ediyor.

  • Hayat Sigortası
  • Bireysel Emeklilik Sigortası

Anadolu Hayat Emeklilik Hayat Sigortası

Sigorta şirketine ödenen belli bir prim karşılığında, sözleşmede belirtilen süre içerisinde sigortalının beklenmedik bir olay yaşaması sonucunda, vefat etmesi veya belirli bir süre iş görememesi durumunda sigortalıyı ve sevdiklerini güvence altına alan sigorta çeşididir.

Anadolu Hayat Emeklilik Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel emeklilik sigortası, çalıştığınız dönem içindeki yaşam standartlarınızı emeklilik döneminde de sürdürebileceğiniz, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aldığınız emekli maaşınıza ek bir gelir sağlayan, 18 yaş ve üzeri fiili ehliyete sahip olan herkesin kullanabileceği sigortadır.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et