Mapfre Genel Sigorta, ticari faaliyetlerine ilk başta İspanya’da başlamıştır.

Mapfre Trafik Sigortası Nedir?

Yasal bir zorunluluk olan Trafik sigortası, poliçe kapsamında yer alan aracınız ile bir kazaya karıştığınız takdirde üçüncü şahısların uğradığı zararların karşılanmasını güvence altına almaktadır. Mapfre Sigorta aracılığıyla yaptıracağınız zorunlu trafik sigortası size özel birçok avantaj da sunmaktadır.

Maphre zorunlu trafik sigortası kapsam ve teminatları aşağıdaki gibidir;

  • Maddi zararlar teminatı,
  • Sağlık giderleri teminatı,
  • Sürekli sakatlık teminatı,
  • Vefat teminatı,

Zorunlu trafik sigorta sorgulama işlemlerinizi sigorta acentelerine giderek veya online olarak yapabilirsiniz.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nca yaptırılması zorunlu olan, aracınızı kullandığınız sırada yapacağınız kazalar sonucunda kişi veya kişilerin hayatlarını kaybetmesi ve yaralanması durumlarını ana teminat olarak alan sigortalardır.

Mapfre Trafik Sigortası Çeşitleri

Mapfre Sigorta kapsamında üç farklı sigorta ürünü bulunmaktadır. Bunlar Zorunlu Trafik Sigortası, Maksimum Trafik Sigortası ve Yeşil Kart Sigortasıdır.

  • Zorunlu Trafik Sigortası: Poliçede belirlemiş olduğunuz aracınızı kullanırken sebebiyet vermiş olduğunuz kazaların sonucunda üçüncü kişilere verdiğiniz zararlara karşı sigortalıya düşen hukuki sorumluluklarınızı güvence altına almaktadır. Elinizde var olan aracınızı satıp yerine aynı kullanım tarzına sahip yeni bir araç almanız durumunda sigortanız devam edecektir.
  • Maksimum Trafik Sigortası: Zorunlu Trafik Sigortası’ndan almış olduğunuz teminatlara ek olarak İhtiyarı Mali Mesuliyet Sigortası’nı da ekleyerek müşterilerine daha kapsamlı bir güvence sunmaktadır. 
  • Yeşil Kart Sigortası: Yeşil kart sistemine dâhil olan ülkelere yapılan seyahatlerde sebebiyet vereceğiniz kazalar sonucunda üçüncü kişilere karşı oluşacak masraflarınızı koruma altına alan sigortalardır.


Trafik Sigortası Sunan Şirketler

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et