HesapKurdu logo

Kapanan Telefon Hattı Nasıl Açtırılır?

Güncelleme: 23.01.2023
Yayımlama: 11.05.2021
Paylaş
İçindekiler
En Uygun İnternet

Telefon Hattı Neden Kapatılır?

Kullanılan hatta ait faturanın son ödeme tarihi geçtiği halde ödenmemesi durumunda, operatör hattı kısıtlayabilir ya da aramalara tamamen kapatabilir. Bu kısıtlama ya da durdurma işleminden önce aboneye bilgilendirme yapılır. Fatura ödenip ya da hatta TL yükledikten sonra hizmet alınmaya devam edilebilir. Açılış hizmeti sonrasında faturalı hatta kapama-açma işlemi ücreti yansıtılır.

Numara taşıma işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için numara taşıma sayfamızı inceleyin. Faturalı bir hattın devri nasıl yapılır incelemek için faturalı hat devri nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edin. 

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Kapanan Turkcell Hat Nasıl Açtırılır?

Turkcell Faturalı Hat Nasıl Açılır?

Faturaya gelen fatura son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içinde ödenmediğinde giden aramalara, 1 hafta daha ödeme yapılmazsa 3. günün sonunda tüm aramalara kapanır. Borç ödendikten sonra otomatik olarak 1 saat içerisinde hat aktif hale gelir.

Turkcell Hat Açtırma Ücreti Ne Kadar?

Hattın borç sebebiyle kapanmasından dolayı açıldıktan sonraki ilk faturaya hat kapama-açma işlemi ücreti kapsamında 54,27 TL yansıtılır.

Turkcell Faturasız Hat Nasıl Açılır?

 • Turkcell Hazır Kart yani faturasız hat kullananlar Hazır Kart’ı aldıktan sonra ilk 185 gün içerisinde 10 TL ve üstü miktarda TL yüklemelidir.
 • TL yüklemesi yapılmazsa paket ya da kredi transferi alınamaz.
 • Bunlardan hiçbirini yapılmadığı durumda hat aramaya, mesaj göndermeye ve diğer hizmetlere kapanır.
 • Kapanan faturasız hattı aktif edebilmek için Hazır Kart’a 10 TL ve üstü miktarda TL yüklenmesi, paket ya da kredi transferi alınması gerekir.
Kapanan Telefon Hattı Nasıl Açtırılır?
Kapanan Telefon Hattı Nasıl Açtırılır?

Kapanan Türk Telekom Hat Nasıl Açtırılır?

Türk Telekom Faturalı Hat Nasıl Açılır?

 • Son ödeme tarihi geçmiş olan 2 faturanın oluştuğu durumda ödemesi geciken 2. fatura baz alınarak hat kısıtlama ya da tamamen durdurma kapsamına alınır.
 • Kısıtlama süresince mevcuttaki tarife üzerinden faturalandırma işlemi sürer.

Türk Telekom Hat Açtırma Ücreti Ne Kadar?

Faturalar ödedikten sonra hattaki kısıtlama/durdurma süreci kaldırılarak açılış ücreti kapsamında ilk faturaya vergiler dahil 39 TL yansıtılır.

Türk Telekom Faturasız Hat Nasıl Açılır?

Faturasız hat şu şekilde açılır:

 • asgari oranda TL yüklemesi yapıldığında
 • herhangi bir paket satın alındığında
 • 10 TL ve üzeri TL transfer aldığınız tarihten itibaren

Tüm bunlardan sonra hat 184 gün boyunca arama almaya ve yapmaya açık olur. Bu koşullar 184 gün süresince yerine getirilmezse yarı aktif döneme girer. Bu dönemde yalnızca dışarıdan arama alınır. 184 gün sonunda tekrar TL yüklenmezse hat pasif döneme girer ve 92 günün sonunda iptal edilir.

GSM nedir öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için GSM nedir sayfamızı, ülkemizde bulunan GSM operatörlerinin iletişim numaralarını öğrenmek için GSM operatörleri iletişim bilgileri sayfamızı inceleyin.

Kapanan Vodafone Hat Nasıl Açtırılır?

Vodafone Kapalı Hat Nasıl Açılır?

Fatura son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içinde ödenmediğinde hat kısıtlanarak arama yapmaya kapatılır. Devamındaki 1 hafta boyunca da ödeme yapılmazsa tanınan 3 ek günün sonuna hat tamamen kapatılır ve dışarıdan arama alınamaz.

Vodafone Faturalı Hat Açma Ücreti Ne Kadar?

Ödeme yapıldığında hat aktif hale gelir ve hat açma ücreti olan 54 TL’lik tutar ilk faturaya yansıtılır.

Vodafone Faturasız Hat Nasıl Açılır?

 • 180 gün olarak belirlenen aktif kullanım süresi boyunca faturasız hatta asgari oranda TL yükler ya da TL transferi alınırsa bakiye yeterli olduğu sürece arama yapılır.
 • Bakiye bitince arama kısıtlaması devreye girer.
 • Sonraki 90 günlük süre boyunca yükleme yapılmadığı takdirde bekleme süresi kapsamında arama ve kısa mesaj gönderme kısıtlaması başlar.
 • Bu süreçte hatta TL yüklenirse hat yeniden aktifleşir.
 • Bekleme süresinin sonuna kadar yükleme yapılmazsa hat iptal edilir.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.