KREDİ BAŞVURUSU

En Uygun Kredi Veren Bankayı Nasıl Bulurum?

Güncelleme: 12.10.2018

Günümüzde nakit ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz en kolay yol kredi kullanmak oldu. Acil ve yakın gelecekteki planlar için bankalar, farklı ürün ve teklifler ile en uygun krediyi sunmaya çalışıyor. Peki ama en uygun krediyi nasıl bulurum sorusuna yazımızda yanıt vermeye çalışalım.

10.000 TL 36 Ay Vade İçin En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,60 466 TL
Burgan Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,79 482 TL
Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,81 484 TL
10.000 TL Kredi İçin Tüm Bankaları Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.

Kredi İhtiyacınızı Doğru Belirleyin

Kredi kullanmadan önce çekmek istediğimiz tutarı net olarak belirlemeli ve aylık bütçemiz doğrultusunda en uygun vadeyi seçmelisiniz. İlgili mevzuat kapsamında konut kredilerinde 360 aya kadar (180 ay üzeri yüksek faizden dolayı tavsiye edilmiyor) çıkabilen vade sayısı; ihtiyaç kredilerinde en fazla 36 ay, taşıt kredilerinde ise en fazla 48 aya kadar çıkabiliyor.

Bankaları Karşılaştırın

Kredi dünyasında her zaman en uygun oranı veren, sabit bir banka yok. Kredi faiz oranları anlık değişebildiği için en uygun banka da sürekli değişiyor. Tüm bankaların güncel kampanya ve ürünlerini takip edebilmek neredeyse imkânsız olduğundan bağımsız ve güncel kredi karşılaştırma sitelerinden destek alınabilir.

En Uygun Kredi Hangisi?

Her tüketici için en uygun, en doğru kredi seçeneği farklıklar gösterir. Kişinin gelir durumu ve kredi notu bu durumu etkileyen en önemli faktörlerdir.

En Doğru Banka Nasıl Seçilir?

Sorumuzun yanıtı kullanmak istediğimiz kredi türüne, piyasa koşullarına ve çalışmak istediğimiz bankanın özelliklerine göre değişir. Bankanın çalışma şekli ve hitap ettiği müşteri kitlesi de önem arz eder.

Konuyla ilgili olarak aşağıda yer alan tablomuzu incelemenizi öneririz.

Kamu Görevlisi Veya Emekliler
Bu grupta yer alan kişilere özel kampanya ve avantaj sunan bankalar seçilir.
Ziraat Bankası, PTT, Vakıflar Bankası ve Halkbank tercih edilebilir.
Faizsiz Bankacılık İsteyenler
İslami ve faizsiz bankacılık kriterleri geçerlidir.
Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım düşünülebilir.
Aktif Müşterisi Olduğu Banka İle Devam Etmek İsteyenler
Maaş, kredi kartı, banka kartı olarak çalıştığınız bankalar size özel ödeme planları ve kampanya teklifleri sunabilir.
Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası gibi daha çok şubesi ve müşterisi olan büyük bankalar bu durumda avantajlı olabilir.
Yeni Bir Banka İle Çalışmak İsteyenler
Bu bankalar daha çok müşteri çekmek ve piyasada öne çıkabilmek için çok sayıda özel kredi kampanyası sunabilir.
CEPTETEB, Burganbank, İNG Bank, Enpara gibi banka ya da kurumlar özel teklifler iletebilir.

*Tüm bankaların listesine ve ürünlerine ulaşmak için bankalar sayfamızı ziyaret edin.

Masrafsız Kredi Nedir?

Tüketicilerin kredi kullanım aşamasında herhangi bir ek ücret ya da komisyon ödemediği kredi türüne masrafsız kredi denir. Hayat sigortası, ferdi kaza sigortası, tahsis ücreti gibi ek maliyet kalemleri yer almaz, fakat kredi faiz oranı daha yüksek olduğu için toplam maliyette artış gözlenir.

En Uygun Kredi Veren Bankayı Nasıl Bulurum?

Masraflı Kredi Nedir?

Kredi işlemlerinde tüketiciye sigorta, tahsis ücreti gibi ek maliyetler yansır. Genellikle kredi faiz oranı masrafsız krediye oranla daha düşük olur. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, her zaman toplam maliyeti daha düşük olan ürünün seçilmesi olmalıdır.

Sonuç Olarak

En uygun, en doğru kredi kişiden kişiye ve piyasa koşullarına bağlı olarak her zaman değişir. Aylık gelir, toplam kredi maliyeti, kredi faiz oranı, dosya ve sigorta masrafları karar verirken banka seçimlerimizde mutlaka göz önünde bulundurulması gereken noktalar olmalı.

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

4,4 Puan