En Uygun Kredi Veren Banka Nasıl Bulunur?

Güncelleme: 27.09.2021 Yayımlama: 01.02.2017 | Okuma Süresi: 3 dk.

En uygun krediyi sunan bankayı bulmak için en temel şart iyi bir araştırma yapmaktır. Ancak araştırma yapmaya başlamadan önce ihtiyacın tam olarak ne olduğunu bilmek gerekir. 

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.503 TL
Faiz Oranı %1,49
Aylık Taksit 1.875 TL
Toplam Maliyet 22.864 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.897 TL
Toplam Maliyet 23.590 TL
Faiz Oranı %2,05
Aylık Taksit 1.957 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.

Kredi İhtiyacınızı Doğru Belirleyin

Kredi kullanmadan önce çekmek istediğimiz tutarı net olarak belirlemeli ve aylık bütçemiz doğrultusunda en uygun vadeyi seçmelisiniz. İlgili mevzuat kapsamında konut kredilerinde 360 aya kadar (180 ay üzeri yüksek faizden dolayı tavsiye edilmiyor) çıkabilen vade sayısı; taşıt kredilerinde en fazla 60 aya kadar, ihtiyaç kredilerinde ise 36 aya kadar çıkabiliyor. Ayrıca en iyi kredi nasıl bulunur daha detaylı öğrenmek için en iyi krediler yazımızı ziyaret edin. 

Bankaları Karşılaştırın

Kredi dünyasında her zaman en uygun oranı veren, sabit bir banka yok. Kredi faiz oranları anlık değişebildiği için en uygun banka da sürekli değişiyor. Tüm bankaların güncel kampanya ve ürünlerini takip edebilmek neredeyse imkânsız olduğundan bağımsız ve güncel kredi karşılaştırma sitelerinden destek alınabilir.

En Uygun Kredi Hangisi?

Her tüketici için en uygun, en doğru kredi seçeneği farklıklar gösterir. Kişinin gelir durumu ve kredi notu bu durumu etkileyen en önemli faktörlerdir. İhtiyaç kredisi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı ilgili yazımızdan öğrenin.

En Doğru Banka Nasıl Seçilir?

Sorumuzun yanıtı kullanmak istediğimiz kredi türüne, piyasa koşullarına ve çalışmak istediğimiz bankanın özelliklerine göre değişir. Bankanın çalışma şekli ve hitap ettiği müşteri kitlesi de önem arz eder.

Konuyla ilgili olarak aşağıda yer alan tablomuzu incelemenizi öneririz.

Kamu Görevlisi Veya EmeklilerBu grupta yer alan kişilere özel kampanya ve avantaj sunan bankalar seçilir.Ziraat Bankası, PTT, Vakıflar Bankası ve Halkbank tercih edilebilir.
Faizsiz Bankacılık İsteyenlerİslami ve faizsiz bankacılık kriterleri geçerlidir.Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım düşünülebilir.
Aktif Müşterisi Olduğu Banka İle Devam Etmek İsteyenlerMaaş, kredi kartı, banka kartı olarak çalıştığınız bankalar size özel ödeme planları ve kampanya teklifleri sunabilir.Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası gibi daha çok şubesi ve müşterisi olan büyük bankalar bu durumda avantajlı olabilir.
Yeni Bir Banka İle Çalışmak İsteyenlerBu bankalar daha çok müşteri çekmek ve piyasada öne çıkabilmek için çok sayıda özel kredi kampanyası sunabilir.CEPTETEB, Burganbank, İNG Bank, Enpara gibi banka ya da kurumlar özel teklifler iletebilir.

*Tüm bankaların listesine ve ürünlerine ulaşmak için bankalar sayfamızı ziyaret edin.

Masrafsız Kredi Nedir?

Tüketicilerin kredi kullanım aşamasında herhangi bir ek ücret ya da komisyon ödemediği kredi türüne masrafsız kredi denir. Hayat sigortası, ferdi kaza sigortası, tahsis ücreti gibi ek maliyet kalemleri yer almaz, fakat kredi faiz oranı daha yüksek olduğu için toplam maliyette artış gözlenir.

Masraflı Kredi Nedir?

Kredi işlemlerinde tüketiciye sigorta, tahsis ücreti gibi ek maliyetler yansır. Genellikle kredi faiz oranı masrafsız krediye oranla daha düşük olur. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, her zaman toplam maliyeti daha düşük olan ürünün seçilmesi olmalıdır.

Kredi Kullanırken sigorta yaptırılması konusunda daha detaylı bilgi almak için kredi kullanırken sigorta yaptırmak zorunlu mu sayfamızı ziyaret edin. 

Sonuç Olarak

En uygun, en doğru kredi kişiden kişiye ve piyasa koşullarına bağlı olarak her zaman değişir. Aylık gelir, toplam kredi maliyeti, kredi faiz oranı, dosya ve sigorta masrafları karar verirken banka seçimlerimizde mutlaka göz önünde bulundurulması gereken noktalar olmalı.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et