İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güncelleme: 03.08.2021 Yayımlama: 31.03.2020 | Okuma Süresi: 3 dk.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Akbank Axess
Ödül Para/Puan 900 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Gold
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret 188 TL
Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

İnternet üzerinden kredi kartı başvuru yapmak için bankaların internet sitesi ya da karşılaştırma siteleri üzerinden online kredi kartı başvurusu yapılabilir. Başvuru işlemi yapılırken her banka farklı bilgiler isteyebilir.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusunda İstenilen Belgeler

 1. T.C. kimlik numarası
 2. Cep telefon numarası
 3. Kişisel Bilgiler
 4. İş Yeri Bilgileri
 5. Gelir Bilgisi

* Beyan edilen gelir bilgisinin onay aşmasında belgelendirilmesi talep edilebilir. Belgelendirme işleminde bazı bankalar maaş bordrosu (işletme sahipleri için vergi levhası) talep ederken, bazı bankalar e-Devlet üzerinden SGK dökümü talep etmektedir.

Kredi Kartı Hemen Onaylanır mı? 

Kredi kartına başvuran kişilerin bilgileri kontrol edilir. Kişiler;

 • 18 yaşının üstündeyse,
 • Kredi notu riskli grupta değilse,
 • Gelir bilgisi banka tarafından onaylanan düzeydeyse,
 • Çalışma adresi, ev adresi gibi bilgilerin doğruluğu tespit edildikten sonra

Kredi kartı başvurusu hemen onaylanır. Kullanıcılar kredi kartı onay bilgisini gönderilen SMS mesajı ile öğrenebilir. Ayrıca;

 • Bankaların müşteri hizmetleri numarası arayarak,
 • Verilen takip numaraları üzerinden online olarak kontrol ederek öğrenebilir.

Kredi kartı limitinin nasıl belirlendiği hakkında detaylı bilgiyi kredi kartı limit hesaplama sayfamızı ziyaret edin. Yeni gelen kredi kartını başkası teslim alabilir mi öğrenmek için kredi kartını başkası teslim alabilir mi sayfamızı ziyaret edin. Kesin onaylı kredi kartı hakkında detaylı bilgiyi kesin onaylı kredi kartı nedir, nasıl alınır sayfamızdan edinin.

Kredi Kartı Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Kredi kartı tercihi yapmak için öncelikle ihtiyaçlar belirlenmelidir. 

 • Harcama alışkınlıkları, 
 • Yaşam tarzı, 
 • Yaşanılan şehir, 
 • Sık uçak yolculuğu yapmak,
 • Nakit para taşımaktan ziyade sürekli kart kullanımı,
 • Markaların yaptıkları marka anlaşmaları,
 • Ödenecek kredi kartı aidatı miktarı,

Temel olarak yukarıda belirtilen kriterler göz önüne alınarak kredi kartı tercihi yapılmalıdır. Ayrıca; mil ödülleri, puan kullanımı, akaryakıt kampanyaları fazla olan kredi kartlarını tercih etmek kullanıcılara avantaj sağlar. Kredi kartı tercihinde önemli olan kampanyalar hakkında detaylı bilgiyi güncel kredi kartı kampanyaları sayfamızdan edinin.

Kredi Kartı Başvurusunda Kredi Notu Önemli mi?

Kredi kartı başvurusunda kredi notu en önemli değerlendirme kriteridir. Kredi notu riskli seviye yer alan yani kredi veya kredi kartı ürünlerinden takibe düşmüş veya düzenli olarak ödemelerini aksatan kişilerin kredi kartı başvurusu, çoğunluk bankalar tarafından ret edilir.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Kartı Alabilir?

Kredi notunun yükseltilmesi için en etkili yöntem aktif ve düzenli olarak kredi kartı kullanmaktır. Daha önce kredi veya kredi kartıyla sorun yaşayan kişiler bankaların bloke teminatlı kredi kart ürünlerine başvuru yapabilir (bu ürün dönemsel olarak bazı bankalarda mevcut). Bloke teminatlı kredi kartına başvurmadan önce kredi notu düşük olan kişilerin, her bakanın değerlendirmesi farklı olduğu alternatif bankaları araştırmasında fayda var. Bloke teminatlı kredi kartı hakkında detaylı bilgi almak için bloke teminatlı kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. 

İnternetten Kredi Kartı Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet üzerinden kredi kartına başvurmak isteyenler başvuru sırasında bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Bunlar;

 • Başvurulan kredi kartının limitine dikkat edilmelidir. Geliri ve ihtiyacı aşan limitli kredi kartları kullanıcıları aşırı harcama yapmaya itebilir. 
 • Her bankanın birden fazla kredi kartı çeşidi vardır. Harcamaların en çok yapıldığı alanlarda ayrıcalık ve avantaj sağlayan kredi kartı tercihi oldukça önemlidir. 
 • Kartı kullanacak kişi öğrenci ise, öğrencilere avantaj sağlayan kredi kartları tercih edilmelidir. 
 • Kredi kartı aidat şartların iyi anlaşılması ve aidatsız bir kart talep ediliyorsa bunun özellikle belirtilmesi gereklidir.

Aidatsız Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı ürünü olan her banka aidatsız kredi kartı seçeneği bulundurmak zorundadır. Bankalar aidatları aylık veya yıllık olarak kullanıcılarından alabilir fakat kullanıcılar aidatsız kredi kartı tercihini kullanarak masrafsız bir şekilde kart sahibi olabilir. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan yönetmeliğe göre bankalar aidat içermeyen kredi kartlar için taksit durumları, puanlar ve mil ödülleri vermeye zorlamaz. Bu durumda aidatsız kredi kartları daha az puan, taksit ve mil puanları veren kartlar olabilir. Aidatsız kredi kartı seçeneklerinin detaylarını aidatsız kredi kartı sayfamızdan edinin.

Kazanılan Mil ve Puanlar Nerelerde Kullanılabilir?

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde bankaların kampanyalarıyla birleştirerek mil ödülü veya puan kazanılabilir. Kazanılan puanlar daha sonra yapılan alışverişlerde kullanılabilir. Kazanılan puanların ve mil ödüllerinin nerelerde kullanılabileceği hakkında detaylı bilgiyi kredi kartı puan ve millerin kullanımı sayfamızdan edinin.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et