İhtiyaç Kredisi Taksit Sayısı

Güncelleme: 11.11.2022 Yayımlama: 18.12.2019 | Okuma Süresi: 3 dk.

İhtiyaç Kredisine Uygulanan Taksit Sayısı

04.09.2020 tarihinde değişen "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik" ile ihtiyaç kredisi maksimum taksit sayısı 60 aydan 36 aya çekildi. Değişikliğin yapıldığı tarihinden önce kullanılan ihtiyaç kredileri için de aynı şekilde yapılandırma vadesi en fazla 36 ay olacak şekilde düzenlendi. 

İhtiyaç kredileri ipotekli veya ipoteksiz olması fark etmeksizin en fazla 36 ay vade ile kullanılabilir. Kredi vadesi uzadıkça toplam maliyet artar ancak taksit tutarı düşeceği için daha yüksek tutarda kredi çekmek mümkün hale gelir.


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.503 TL
Faiz Oranı %1,49
Aylık Taksit 1.875 TL
Toplam Maliyet 22.864 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.897 TL
Toplam Maliyet 23.590 TL
Faiz Oranı %2,05
Aylık Taksit 1.957 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.


İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bireysel ihtiyaç kredisi düşük tutarlı nakit ihtiyacını karşılamak için tüketicilerin kendi adına kullanabildiği ipotekli ve ipoteksiz tüm kredilerdir. İhtiyaç kredisi kullanabilmek için kredi notu kaç olmalı öğrenmek için ihtiyaç kredisi kullanırken kredi notum kaç olmalı sayfamızı inceleyin. 

İhtiyaç Kredisi Türleri

İhtiyaç kredisi kapsamında kullanılan krediler şunlardır:

  1. Borç kapatmak kredisi
  2. İpotekli ihtiyaç kredisi
  3. Öğrenci kredisi
  4. Evlilik kredisi
  5. Alışveriş kredisi
  6. Bayram kredisi
  7. Bedelli askerlik kredisi
  8. Sağlık kredisi
  9. Tatil kredisi
  10. Tadilat kredisi

Borç Kapatmak Kredisi

Mevcutta bulunan kredi veya kredi kartı borçlarını tek bir kredide toplamak için kullanılır. Daha detaylı bilgiyi kredi borçlarını kapatmak için kredi çekmek sayfamızdan ulaşın.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Bonus Gold
Ödül Para/Puan 5000 TL
Yıllık Ücret 255 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


İpotekli İhtiyaç Kredisi

Konut, arsa, dükkân gibi taşınmazlar üzerinden teminat verilerek kullanılır. İpotekli bireysel kredi hakkında daha detaylı bilgi almak için ipotekli bireysel kredi nedir sayfamızı ziyaret edin. İpotekli ihtiyaç kredisine ipotekli ihtiyaç kredisi sayfamızdan başvurun.

Öğrenci Kredisi

Eğitim masraflarını karşılamak amacıyla ailelere veya düzenli geliri olan öğrencilere verilen kredidir. Öğrenciler kredi kullanabilir mi öğrenmek için öğrenciler kredi kullanabilir mi sayfamızı ziyaret edin. Öğrenciler için avantajlı kredi kartları hakkında detaylı bilgiyi öğrenciler için en avantajlı kredi kartları sayfamızdan edinin. 

Evlilik Kredisi 

Evlenmeyi planlayan kişiler tarafından bu süreçteki masraflarını finanse etmek için kullanılır. Çeyiz hesabı açarak çeyiz birikimi yapmak hakkında detaylı bilgiyi çeyiz birikimi nasıl yapılır sayfamızdan edinin. 

Alışveriş Kredisi

Alışveriş yapılan iş yerinden veya doğrudan banka üzerinden alışveriş işleminde kullanılır. Alışveriş kredisi hakkında detaylı bilgiyi alışveriş kredisi sayfamızdan edinin. 

Bayram Kredisi

Bayram dönemlerinde artan ihtiyaçları karşılamaya yönelik kullanılır.

Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik yasasından yararlanmak isteyen kişilerin nakit ihtiyaçları için kullandıkları kredidir. Dönemsel kredi türü olan bedelli askerlik kredisi hesaplamalarınızı bedelli askerli kredisi hesaplama sayfamızdan yapın.

Sağlık Kredisi

Sağlık giderlerini karşılamak amacıyla ihtiyaç kredisi olarak ya da bankanın kampanyası varsa doğrudan sağlık kredisi olarak kullanılan kredidir. Acil ortaya çıkan sağlık masraflarını karşılamak için verilen sağlık kredisi için acil sağlık masrafları için kredi sayfamızı ziyaret edin.

Tatil Kredisi

Tatil masraflarının karşılamak için kullanılan bireysel kredidir. Tatil kredisi hakkında detaylı bilgiyi tatil kredisi şartları sayfamızdan edinin.

Tadilat kredisi

Başka bir adıyla konut yenileme kredisi, evde yapılacak tadilat ve yenileme işlemlerinde oluşabilecek masrafları karşılamak için kullanılır. Tadilat kredisi hesaplamalarınızı tadilat kredisi hesaplama sayfamızdan yapın. 

İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı

İhtiyaç kredilerinde de diğer bireysel kredi türlerinde olduğu gibi en fazla binde 5 oranında dosya masrafı alınabilir. Örneğin; 40 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan bir kişi en fazla 200 TL dosya masrafı öder. İpotek ve sigorta masrafları bu tutardan hariç tutulur. Dosya masrafınızın ne kadar çıkacağını kredi dosya masrafı hesaplama sayfamızdan yapın. 

Kaynak:

26.02.2019 Tarihli 30698 Sayılı Bankacılık ve Düzenleme Denetleme Kurulu BDDK Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Genel Tebliğ


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et