HesapKurdu logo

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Güncelleme: 24.01.2023
Yayımlama: 20.04.2020
Paylaş
İçindekiler

Faizsiz Kredi Hesaplama

Bankalar, mevcut ve potansiyel emekli müşterilerine çeşitli avantajlarla kredi imkânı sunar. Fakat emekliye faizsiz kredi desteği sunan banka bulunmamaktadır. Bunun nedeni bankaların faizsiz kredi vermeleri durumundan zarar edecek olmalıdır. Faizsiz kredi ancak kamu otoritesinin bankaların bu zararını karşılamasıyla mümkün olabilir.

Faizsiz kredi yerine bazı katılım bankaları, kullanıcılarına finansman desteği verir. Bu bankalarda faiz yerine kâr payı uygulanır. Finansman desteği veren bankalar şunlardır;

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Faizsiz kredi kartı veren bankalar hakkında detaylı bilgi almak için faizsiz kredi kartı veren bankalar sayfamızı, emeklilik yaş hesaplaması için ne zaman emekli olurum sayfamızı ziyaret edin..

Kâr Payı Nedir?

Temettü olarak da bilinen kâr payı; bir şirketin veya bir bankanın bir yıllık faaliyetleri sonucunda elde ettikleri kar miktarından şirket hissedarlarına hisse senedi veya nakit olarak pay vermesidir. Kâr payı, ortakların hisse paylarına göre değişim gösterir. 


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca katlım bankaların kâr payı oranlarına ulaşmak için faizsiz katılım bankaları sayfamızı ziyaret edin.


Emekli Kredisi Alabilmek İçin Gereken Koşullar Nelerdir?

 • Kredi sicilinin temiz olması, hakkında yasal ya da idari takip bulunmaması gerekir. 
 • Emekli maaşı devlet güvencesi altında olsa dahi kara listede olmaması beklenir.
 • Çekilmek istenen kredinin aylık taksit ödemesinin, aylık gelirinin yarısından fazla olmaması gerekir. Maaş miktarı, kredi tutarında önemli bir etkendir.
 • Yaşın 75 – 80 üzerinde olmaması gerekir. Bu koşul bankadan bankaya değişiklik gösterir. Bu yaşın üzerindekiler risk grubunda görüldüğü için kredi almaları mümkün değildir.
 • Emeklilik sonrası çalışıyor ise gelirini belgelemelidir.
 • Kredi çekebilmek için herhangi bir gayrimenkulünü ipotek ettirmesi gerekli ise eşinin yazılı imzalı iznini alması gerekir.
 • Emekliler için bankalar genelde 48 aya kadar vade sunar. Bazı bankalarda vade süresi değişiklik gösterir. 

Emekliler için en avantajlı krediler hakkında detaylı bilgiyi en avantajlı emekli kredisi sayfamızdan edinin. 

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Sıfır Faiz Kampanyası Olan Bankalar

Bazı bankalar da emeklileri müşteri portföyüne katmak için veya mevcut müşterilerini kaybetmemek için kampanyalar ile faizsiz kredi imkânları sunar. Sıfır faiz kampanyası, kullanılan kredi miktarının üzerine bir ekleme yapılmadan sadece anaparanın ödendiği kredilerdir. Ancak bu kampanyalar kısıtlı dönemlerde olup değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle kampanyaların bankaların web siteleri üzerinden kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Faizsiz krediler konusunda detaylı bilgi için faizsiz (sıfır faizli) kredi nedir, nasıl alınır yazımızı inceleyebilirsiniz. Emekli maaşı promosyonları ve banka değişikliği süreçleri için emekli promosyonu sayfamızı ziyaret edin. 

Emekli Maaşına Göre Çekilebilecek En Yüksek İhtiyaç Kredisi: 

Emekli Maaşı
Vade
Aylık Taksit
Kredi Tutarı
Toplam Geri Ödeme
1.500 TL
36 Ay
712 TL
20.000 TL
25.700 TL
2.000 TL
36 Ay
950 TL
27.000 TL
34.300 TL
2.500 TL
36 Ay
1.200 TL
33.500 TL
43.000 TL

Benzer Yazılar

Emekli Maaşına KrediEmekli Maaşı Hangi Bankadan Alınmalı?Emekliye Faizsiz Kredi Veren BankalarEmeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Araçları

Kredili Mevduat Hesabı KMH HesaplamaEmekli Kredisi HesaplamaKıdem ve İhbar Tazminatı Hesaplama 2023Bedelli Askerlik Ücreti Hesaplama 2023

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.