Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Güncelleme: 24.05.2022 Yayımlama: 20.04.2020 | Okuma Süresi: 2 dk.
Faizsiz Kredi Hesaplama

Bankalar, mevcut ve potansiyel emekli müşterilerine çeşitli avantajlarla kredi imkânı sunar. Fakat emekliye faizsiz kredi desteği sunan banka bulunmamaktadır. Bunun nedeni bankaların faizsiz kredi vermeleri durumundan zarar edecek olmalıdır. Faizsiz kredi ancak kamu otoritesinin bankaların bu zararını karşılamasıyla mümkün olabilir.

Faizsiz kredi yerine bazı katılım bankaları, kullanıcılarına finansman desteği verir. Bu bankalarda faiz yerine kâr payı uygulanır. Finansman desteği veren bankalar şunlardır;

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Faizsiz kredi kartı veren bankalar hakkında detaylı bilgi almak için faizsiz kredi kartı veren bankalar sayfamızı, emeklilik yaş hesaplaması için ne zaman emekli olurum sayfamızı ziyaret edin..

Kâr Payı Nedir?

Temettü olarak da bilinen kâr payı; bir şirketin veya bir bankanın bir yıllık faaliyetleri sonucunda elde ettikleri kar miktarından şirket hissedarlarına hisse senedi veya nakit olarak pay vermesidir. Kâr payı, ortakların hisse paylarına göre değişim gösterir. 


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.633 TL
Faiz Oranı %1,63
Aylık Taksit 1.886 TL
Toplam Maliyet 22.921 TL
Faiz Oranı %1,74
Aylık Taksit 1.901 TL
Toplam Maliyet 22.750 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.887 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca katlım bankaların kâr payı oranlarına ulaşmak için faizsiz katılım bankaları sayfamızı ziyaret edin.


Emekli Kredisi Alabilmek İçin Gereken Koşullar Nelerdir?

 • Kredi sicilinin temiz olması, hakkında yasal ya da idari takip bulunmaması gerekir. 
 • Emekli maaşı devlet güvencesi altında olsa dahi kara listede olmaması beklenir.
 • Çekilmek istenen kredinin aylık taksit ödemesinin, aylık gelirinin yarısından fazla olmaması gerekir. Maaş miktarı, kredi tutarında önemli bir etkendir.
 • Yaşın 75 – 80 üzerinde olmaması gerekir. Bu koşul bankadan bankaya değişiklik gösterir. Bu yaşın üzerindekiler risk grubunda görüldüğü için kredi almaları mümkün değildir.
 • Emeklilik sonrası çalışıyor ise gelirini belgelemelidir.
 • Kredi çekebilmek için herhangi bir gayrimenkulünü ipotek ettirmesi gerekli ise eşinin yazılı imzalı iznini alması gerekir.
 • Emekliler için bankalar genelde 48 aya kadar vade sunar. Bazı bankalarda vade süresi değişiklik gösterir. 

Emekliler için en avantajlı krediler hakkında detaylı bilgiyi en avantajlı emekli kredisi sayfamızdan edinin. 

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Sıfır Faiz Kampanyası Olan Bankalar

Bazı bankalar da emeklileri müşteri portföyüne katmak için veya mevcut müşterilerini kaybetmemek için kampanyalar ile faizsiz kredi imkânları sunar. Sıfır faiz kampanyası, kullanılan kredi miktarının üzerine bir ekleme yapılmadan sadece anaparanın ödendiği kredilerdir. Ancak bu kampanyalar kısıtlı dönemlerde olup değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle kampanyaların bankaların web siteleri üzerinden kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Faizsiz krediler konusunda detaylı bilgi için faizsiz (sıfır faizli) kredi nedir, nasıl alınır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Emekli maaşı ve ek gelirle ne kadar konut, taşıt veya ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz öğrenmek için emekli kredisi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Emekli Maaşına Göre Çekilebilecek En Yüksek İhtiyaç Kredisi: 

Emekli Maaşı
Vade
Aylık Taksit
Kredi Tutarı
Toplam Geri Ödeme
1.500 TL
36 Ay
712 TL
20.000 TL
25.700 TL
2.000 TL
36 Ay
950 TL
27.000 TL
34.300 TL
2.500 TL
36 Ay
1.200 TL
33.500 TL
43.000 TL

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et