Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Güncelleme: 09.02.2024
Yayımlama: 22.01.2018
Paylaş
İçindekiler

Faizsiz Kredi Kartı Nedir?

Ülkemizde katılım bankaları tarafından kullanılan ve alışveriş yapabilme veya nakit avans kullanabilme gibi özellikleri bulunan bir kredi kartı türüdür. Diğer bankalardaki kredi kartlarının taşıdığı özelliklerin çoğunu faizsiz kredi kartları da taşır. Faizsiz bankacılık hakkında detaylı bilgi almak için faizsiz bankacılık sistemi sayfamızı ziyaret edin.

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangisidir?

Banka ve Kredi Kartı
Taksit
İnternet Alışverişi
Puan Birikimi
Yıllık Kart Bedeli
Nakit Avans
Ziraat Katılım - Filika Kart
Var
Yok
Var
Yok
Yok
Vakıf Katılım - VKart Banka Kartı
Yok
VarYok
Yok
Yok
Albaraka Türk Katılım World Kart
Var
Var
Var
Yok
Yok
Kuveyt Türk Katılım Sağlam Kart
Var
Yok 
Var
Yok
Var
Türkiye Finans Katılım Happy Kart
Var
Var
Var
Var
Var

Tablodaki katılım bankaları benzer şekilde faizsiz kredi imkânı sunuyor. 

Faizsiz Kredi Kartı Ödemesinin Gecikmesi

Faizsiz kredi kartlarından yapılan harcamaların ödeme zamanı geldiğinde, aylık hesap özeti borcunun tamamının ödenmesi gerekiyor. Asgari ödeme tutarı ise bulunmuyor. Borcun tamamı ödenmediği zaman, ödenmeyen borç için belirlenmiş oranlarda gecikme cezası veya kâr mahrumiyeti cezası, kalan borcunuza yansıtılıyor.

Kredi kartı borcu ödeme gecikmesi ile ilgili daha detaylı bilgi için kredi kartı gecikme faizi hesaplama sayfamızı ziyaret edin. 

Faizsiz Kredi Kartı Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Faizsiz Kredi Kartı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Faizsiz Kredi Kartlarının Puan Kazanımı Var mı?

Faizsiz kredi kartı ile yapılan harcamalar için puan kazanılabiliyor. Kazanılan puanlar ise alışverişlerde kullanılabiliyor.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Faizsiz Kredi Kartları Taksit Yapıyor mu?

Ülkemizde bulunan 5 adet katılım bankasından 4’üne ait kredi kartlarda taksit yapılabilme özelliği bulunuyor. Ancak Ziraat Katılım Bankası’nın Filika Kart’ı, alışveriş sırasında taksitlendirme işlemi yapmıyor. Harcamalarınızı tek çekim olarak gerçekleştirip daha sonrasında taksitlendirme talebinde bulunarak kolay ödeme imkânı sağlayabiliyorsunuz. 

Ayrıca ilgili mevzuat kapsamında kredi kartlarının hangi ürüne ne kadar taksit yaptığını öğrenmek için kredi kartı taksit yazımızı inceleyin. Kredi kartı alışveriş faizi hakkında merak edilenleri kredi kartı alışveriş faizi sayfamızdan edinin.

Faizsiz Kredi Kartlarında Nakit Çekim İmkânı Var mı?

Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından nakit çekme işlemleri yapılabilir. Aylık olarak yapmış olduğunuz harcamalar üzerinden belli bir oranda (genellikle %10 ve %20) nakit limit kullanım hakkı elde ediyorsunuz. Bu limitiniz doğrultusunda nakit olarak avans çekebilirsiniz. Nakit avans çekilebilmesi için ödenmemiş hesap özeti borcunun olmaması da gerekiyor. 

Emeklilere faizsiz kredi veren bankaları öğrenmek için emekliye faizsiz kredi veren bankalar sayfamızı ziyaret edin.

Faizsiz Kredi Kartlarında Tüm Ürünler Alınabiliyor mu?

Kredi kartı veya banka kartı özelliği taşıyan tüm faizsiz kredi kartları neredeyse her alanda ve tüm marketlerde kullanılabilir. Ancak özellikle alkollü içecek satan marketlerde banka tarafında kullanım kısıtlaması da uygulanabiliyor.

Faizsiz krediler hakkında detaylı bilgi için faizsiz krediler sayfamızı ziyaret edin.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.