Troy Kart Nedir?

Güncelleme: 03.05.2021 Yayımlama: 31.12.2019 | Okuma Süresi: 2 dk.

Troy Kart, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilip 2016 yılında hizmete sunulan yerli bir ödeme sistemidir. Açılımı Türkiye’nin Ödeme Yöntemi olan bu yerli ödeme sistemi; bankalar ve işletmeler arası para akışını sağlayan elektronik bankacılık yöntemi olarak kullanılır. Banka kartlarının, kredi kartlarının ve ön ödemeli kartların üzerinde bir Türk markası olarak yerini alıyor.

Troy Kart genellikle bilinen ve kullanılmakta olan Visa, MasterCard gibi, bankalar ve işletmeler arası para akışını sağlayan bir ödeme yöntemidir. Bunlardan farklı olarak kartın köşesinde Troy logosu yer alır ve işlemler Troy aracılığıyla gerçekleşir.

Troy logolu kartlar, bankalar aracılığıyla kullanıcılara sunulur. Bu nedenle kart ücretinin olup olmayacağı bankaların inisiyatifi yönündedir.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları 

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Troy Kart Nerelerde Kullanılır?

Troy Kart ile, diğer ödeme sistemlerinde olduğu gibi yurt içinde ATM’de işlem yapmak veya POS cihazlarından ödeme yapmak gibi günlük bankacılık işlemleri yapılabilir. Ortak ATM üzerinde de işlem yapmak mümkündür. Aynı zamanda sadece fiziki olarak değil, internet ve mobil alışverişlerde de kullanılabilir.

Yurt içinde kullanım alanı daha yaygın olmakla birlikte; arka yüzünde Discover, Diners, Puls logoları mevcut olan kartlarla tüm dünyada da alışveriş yapılabilir.

Troy GO Güvenli Öde Nedir?

Troy GO Güvenli Öde; Troy logolu kartların internet ve mobil alışverişlerinde doğrulama yaparak işlemin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla yapılmıştır. GO Güvenli Öde sayesinde, e-ticaret sitelerinde "Satın Al" butonuna bastıktan sonra cep telefonuna gelen SMS ile daha güvenli alışveriş yapılabilir.

Troy logolu kartla temassız sembolü bulunan her yerde ödeme yapılabilir. NFC uyumlu Android cihazlarda ve temassız özellikli POS cihazlarında geçerli olan bu durum ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapılabilir.

Ayrıca Troy Karekod kullanarak ödemeler basit ve yenilikçi bir yöntem sayesinde gerçekleştirilebilir. Bunun için;

  • Karekod okutulur,
  • Tutar girilir ve ekranda gösterilen tutarın doğruluğu kontrol edilir,
  • İşlem yapılan tutara göre şifre girilerek veya girmeden işlem tamamlanır.

Troy Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Troy Kart hizmeti sunan finans kuruluşları aracılığıyla Troy Kart başvurusu yapılabilir. İster mevcut kartlar Troy Kart ile değiştirilerek, ister yeni kart talebinde bulunarak Troy Kart sahibi olunabilir. Hiçbir başvuru yapmadan herhangi bir hesap açmadan alınan İninal kart hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan edinebilirsiniz.

Kredi kartı kullanmayan kişiler için çıkan Tosla Kart hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan edinin.

Troy Kart Ürünleri

Troy Kredi Kartı

Troy logosu taşıyan kredi kartları ile limit dahilinde alışveriş yapılabilir, internet ve mobil alışverişlerde kullanılabilir ve nakit çekilebilir. Bireysel veya kurumsal olarak Troy Kredi Kartı başvurusunda bulunmak mümkündür.

Troy Kredi Kartı Veren Bankalar;

AkbankAlternatif BankQNB Finansbank
HalkbankTEBTürkiye İş Bankası
VakıfBankGaranti BBVAYapı Kredi Bankası
ŞekerbankAnadolubank

Troy Banka Kartı

Troy logosu taşıyan banka kartları ile ATM üzerinden nakit çekilebilir, nakit kullanmak yerine fiziki veya sanal POS kullanılarak alışveriş yapılabilir.

Troy Banka Kartı Veren Bankalar;

YapıKrediZiraat BankasıTürkiye İş Bankası
VakıfBankVakıf KatılımPTT
ŞekerbankTürkiye FinansHalkbank
INGKuveytTürkAkbank
Aktif BankAlBarakaQNB Finansbank
Garanti BBVAEmlak KatılımTEB
Anadolubank

Troy Ön Ödemeli Kart

Ön ödemeli kart içerisine para yüklenerek nakit yerine kullanılabilen kartlardır. Troy ön ödemeli karta da belirli bir miktarda para yüklenerek fiziki veya sanal alışveriş yapılabilir.

Troy Ön Ödemeli Kart Veren Bankalar;

DenizBankTürk Elektronik Paraİninal
Paladyum


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et