Troy Kart Nedir?

Güncelleme: 14.12.2023
Yayımlama: 31.12.2019
Paylaş
İçindekiler

Troy Kart, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilip 2016 yılında hizmete sunulan yerli bir ödeme sistemidir. Açılımı Türkiye’nin Ödeme Yöntemi olan bu yerli ödeme sistemi; bankalar ve işletmeler arası para akışını sağlayan elektronik bankacılık yöntemi olarak kullanılır. Banka kartlarının, kredi kartlarının ve ön ödemeli kartların üzerinde bir Türk markası olarak yerini alıyor.

Troy Kart genellikle bilinen ve kullanılmakta olan Visa, MasterCard gibi, bankalar ve işletmeler arası para akışını sağlayan bir ödeme yöntemidir. Bunlardan farklı olarak kartın köşesinde Troy logosu yer alır ve işlemler Troy aracılığıyla gerçekleşir.

Troy logolu kartlar, bankalar aracılığıyla kullanıcılara sunulur. Bu nedenle kart ücretinin olup olmayacağı bankaların inisiyatifi yönündedir.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Troy Kart Nerelerde Kullanılır?

Troy Kart ile, diğer ödeme sistemlerinde olduğu gibi yurt içinde ATM’de işlem yapmak veya POS cihazlarından ödeme yapmak gibi günlük bankacılık işlemleri yapılabilir. Ortak ATM üzerinde de işlem yapmak mümkündür. Aynı zamanda sadece fiziki olarak değil, internet ve mobil alışverişlerde de kullanılabilir.

Yurt içinde kullanım alanı daha yaygın olmakla birlikte; arka yüzünde Discover, Diners, Puls logoları mevcut olan kartlarla tüm dünyada da alışveriş yapılabilir.

Troy GO Güvenli Öde Nedir?

Troy GO Güvenli Öde; Troy logolu kartların internet ve mobil alışverişlerinde doğrulama yaparak işlemin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla yapılmıştır. GO Güvenli Öde sayesinde, e-ticaret sitelerinde "Satın Al" butonuna bastıktan sonra cep telefonuna gelen SMS ile daha güvenli alışveriş yapılabilir.

Troy logolu kartla temassız sembolü bulunan her yerde ödeme yapılabilir. NFC uyumlu Android cihazlarda ve temassız özellikli POS cihazlarında geçerli olan bu durum ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapılabilir.

Ayrıca Troy Karekod kullanarak ödemeler basit ve yenilikçi bir yöntem sayesinde gerçekleştirilebilir. Bunun için;

  • Karekod okutulur,
  • Tutar girilir ve ekranda gösterilen tutarın doğruluğu kontrol edilir,
  • İşlem yapılan tutara göre şifre girilerek veya girmeden işlem tamamlanır.

Troy Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Troy Kart hizmeti sunan finans kuruluşları aracılığıyla Troy Kart başvurusu yapılabilir. İster mevcut kartlar Troy Kart ile değiştirilerek, ister yeni kart talebinde bulunarak Troy Kart sahibi olunabilir. Hiçbir başvuru yapmadan herhangi bir hesap açmadan alınan İninal kart hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan edinebilirsiniz.

Troy Kart Ürünleri

Troy Kredi Kartı

Troy logosu taşıyan kredi kartları ile limit dahilinde alışveriş yapılabilir, internet ve mobil alışverişlerde kullanılabilir ve nakit çekilebilir. Bireysel veya kurumsal olarak Troy Kredi Kartı başvurusunda bulunmak mümkündür.

Troy Kredi Kartı Veren Bankalar;

AkbankAlternatif BankQNB Finansbank
HalkbankTEBTürkiye İş Bankası
VakıfBankGaranti BBVAYapı Kredi Bankası
ŞekerbankAnadolubank

Troy Banka Kartı

Troy logosu taşıyan banka kartları ile ATM üzerinden nakit çekilebilir, nakit kullanmak yerine fiziki veya sanal POS kullanılarak alışveriş yapılabilir.

Troy Banka Kartı Veren Bankalar;

YapıKrediZiraat BankasıTürkiye İş Bankası
VakıfBankVakıf KatılımPTT
ŞekerbankTürkiye FinansHalkbank
INGKuveytTürkAkbank
Aktif BankAlBarakaQNB Finansbank
Garanti BBVAEmlak KatılımTEB
Anadolubank

Troy Ön Ödemeli Kart

Ön ödemeli kart içerisine para yüklenerek nakit yerine kullanılabilen kartlardır. Troy ön ödemeli karta da belirli bir miktarda para yüklenerek fiziki veya sanal alışveriş yapılabilir.

Troy Ön Ödemeli Kart Veren Bankalar;

DenizBankTürk Elektronik Paraİninal
Paladyum

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.