Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır?

Güncelleme: 19.10.2021 Yayımlama: 18.10.2021 | Okuma Süresi: 3 dk.

Yeni Gelen Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır?

Banka tarafından gönderilen kredi kartı, kullanıma açıktır. Kredi kartı ile gönderilen ilk şifre ATM’lerden veya müşteri hizmetleri aranarak değiştirilebilir. Kredi kartı şifre değişikliği hakkında detaylı bilgiyi kredi kartı şifre değişikliği nasıl yapılır sayfamızdan edinin. 


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Yeni Gönderilen Kart Ne Zaman Aktif Olur?

Yeni gönderilen kredi kartı il veya ilçenin durumuna göre 3 ile 10 gün arasında teslim edilebilir. Teslim edilen kredi kartı hemen kullanıma uygundur. Kredi kartının teslim edilmediği süre içerisinde müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartını online kullanıma açtırabilirsiniz.

Kredi Kartı Yurt Dışı Kullanıma Nasıl Açılır?

Kredi kartları çoğunluğu kullanılmadan önce yurt dışına kapalı olarak gelir. Kredi kartınızın yurt dışına kapalı olup olmadığını bankanızı arayarak öğrenebilirsiniz. Kartı yurt dışına açmak için yapılması gerekenler şunlardır:

 • müşteri hizmetlerini aramak
 • şubeye başvurmak
 • internet bankacılığı ile kredi kartı ayarlar menüsünü tıklamak

Daha detaylı bilgi almak için kredi kartı yurt dışı kullanımı sayfamızı ziyaret edin.

Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Kullanıma Açılır mı?

Kapatılan kredi kartının tekrar kullanıma açılma süreci ise kartın ne sebeple kapatıldığına göre değişir. Kapatılma sebeplerine göre kredi kartının kullanıma nasıl açılacağı aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • borç sebebiyle kapatılması
 • kaybolma veya çalınma sebebiyle kapatılması
 • kullanıcının kendi isteğiyle kapatılması

Daha detaylı bilgi almak için kullanıma kapatılan kredi kartı tekrar açılır mı sayfamızı inceleyin.

Borç Sebebiyle Kapatılan Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır?

Kredi kartı borcunun üç dönem üst üste ödenmemesi durumunda kart kullanıma kapatılır ve banka tarafından yasal işlemler başlatılır. Borcun ödenmemesi sebebiyle kapatılan kredi kartının tekrar kullanılama açılması için ödenmesi gerekenler şunlardır:

 • borcun tamamı
 • faizleri
 • yasal işlem başlatıldıysa avukatlık ücretleri
Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır İnfografik

Borç Sebebiyle Kapanan Kredi Kartı Kredi Notunu Etkiler mi?

Borçların ödenmesinin ardından kartın açılması için şube, internet veya telefon bankacılığı üzerinden başvuru yapılır. Ancak borç sebebiyle kredi kartı kapanan kullanıcıların kredi puanı önemli ölçüde düşer. Ayrıca limiti de bir önceki karta göre daha düşük olur. Bu sebeple, borç sebebiyle kartı kapanan kullanıcıların, kart borçlarını ödedikten sonra farklı bir bankadan düşük limitli bir kredi kartı kullanması ve düzenli borç ödemeleriyle kredi puanını yükseltmesi tavsiye edilir.

Kaybolma veya Çalınma Sebebiyle Kapatılan Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır?

 • Kredi kartının kaybolması ya da çalındığından şüphelenilmesinde ilk olarak banka müşteri hizmetlerini arayarak bilgi vermek gerekir. 
 • Bu durumda kredi kartı kullanıma kapatılır. 
 • Kaybolan kart tekrar bulunsa da kullanılamaz. 
 • Müşteri hizmetleri veya şubeden yapılacak başvurunun ardından banka, aynı kart numarası ile yeni bir kredi kartı gönderir. 

Daha detaylı bilgi almak için kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım yazımızı inceleyin.

Müşteri İsteğiyle Kapattığı Kredi Kartı Tekrar Kullanılabilir mi?

Kullanıcının talebiyle kapatılan kredi kartlarının kullanıma kapanmasının ardından imha edilmesi gerekir. Kapatılan kredi kartının tekrar kullanıma açılması mümkün değildir. Şube, telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurunun onaylanmasının ardından banka, kullanıcıya yeni bir kredi kartı gönderir.

Kullanılmayan kredi kartı hakkında detaylı bilgiyi kullanılmayan kredi kartı ne yapılmalı sayfamızı ziyaret edin.

Borç Yapılanmasına Giden Kart Tekrar Kullanıma Açılır mı?

Kredi kartı borcu ödemelerini geciktiren ya da ödeme yapmakta güçlük çeken kullanıcılar için bankalar farklı yapılandırma seçenekleri sunar. Şubeye yapılan başvurunun kabul edilmesinin ardından toplam borç yapılandırılır ve taksitli şekilde ödenebilir. Ancak borcu yapılandırılan kredi kartı kullanıma kapatılır ve harcama yapılamaz. Yapılandırılmaya gidilen kredi kartlarının tekrar kullanıma açılması mümkün değildir. Borcun tamamen ödenmesinin ardından düşük limitli bir kredi kartı başvurusunda bulunulabilir.

Kaynak:

Hesapkurdu.com Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Açılır mı?


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et