Kredi Kartı Yurt Dışı Kullanım

Güncelleme: 01.03.2019

Hangi Kredi Kartları Yurt Dışında Kullanılır?

Ülkemizde kullanılan kredi kartı veya banka kartlarının altyapı ödeme sistemi Mastercard veya Visa ile uyumlu olduğu için tüm kredi kartlarının uluslararası olarak kullanılabilme imkânı mevcuttur. American Express destekli kredi kartları da mevcuttur ancak gideceğiniz ülkeye ve kullandığınız kredi kartına göre kullanım yaygınlığı göstermeyebilir. Bunun için ön araştırma yapmakta ve bankanızda görüşmek daha faydalı olacaktır.

Kredi Kartının Yurt Dışı Kullanımına Açma

Kredi kartlarının çoğunluğu yurt dışı kullanıma kapalı oluyor. Bunun için öncelikle ilgili bankanın çağrı merkezini arayıp, kredi kartının yurt dışı kullanımına açık olup olmadığı öğrenmek gerekiyor. Bazı bankaların internet bankalığı üzerinde de kredi kartı yurt dışı kullanımına açılabiliyor.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (15.000 TL 12 ay vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

QNB Finansbank CardFinans
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret117 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret109 TL
Garanti BBVA Bonus Card
Ödül Para/Puan 55 TL
Yıllık Ücret124 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Kredi Kartını Yurt Dışında Kullanmak Güvenli mi?

Kredi kartınızı, yurt içinde kullandığınız gibi kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak kartınızın kopyalanma riskine karşı dikkatli olmanızda yarar var. Yurt dışındaki pos cihazları ülkemize göre farklılık gösterebilir ve bazı yöntemlerle kartınız kopyalanabilir. Bu yüzden yaptığınız her işlemde fişinizi kontrol etmeyi unutmayın. Ayrıca kredi kartı limitiniz yüksek ise güvenlik açısından kart limitinizi düşürmek riskinizi azaltmak açısından iyi bir çözüm olabilir.

Yurt dışında kartınızın kopyalandığını ve adınıza ait olmayan bir kullanımın olduğunu fark ettiğiniz anda bankanızı arayarak şikayette bulunabilirsiniz. Kredi kartınız kullanıma kapatılır ve harcamanın size ait olmadığı anlaşılınca, oluşan zarar banka tarafından karşılanır. 


Kredi kartı asgari ödeme hesaplaması için kredi kartı asgari ödeme, kredi kartı para çekimi taksit ve faiz hesaplaması için ise nakit avans hesaplama sayfamızı ziyaret edin.


Yurt Dışında Bir Bankanın ATM’sini Kullanarak Kredi Kartı Ödemesi Yapılır mı?

Yurt dışında, kendi bankanızın ATM’si bulunuyorsa hesabınıza para yatırabilirsiniz veya ATM üzerinden kolaylıkla kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bankanızın yoksa kart programanızı (Visa, Mastercard vb.) destekleyen bir ATM üzerinden de bankanızın anlaşmasına göre belirli bir komisyon karşılığında işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankanızın yurt dışı işlemleri için anlaşmalı olduğu bankaların listesine ise internet siteleri üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Yurt Dışı Kullanım

Yurt Dışında Kullandığım Kredi Kartına Ek Faiz Öder miyim?

Yurt dışında gerçekleştirdiğiniz harcamaların, ay sonu hesap özetinize hangi para birimi cinsinden yansımasını istiyorsanız öncelikle onu belirlemelisiniz. Gerçekleştirdiğiniz harcamalar TL cinsinden veya yabancı para birimi cinsinden hesap özetine yansıtılır.

Yapmış olduğunuz harcamaların TL olarak hesap özetinize yansıması sizin için daha faydalı olacaktır. Yabancı para cinsinden hesap özetine yansımasını istediğiniz zaman hem döviz kuru dikkate alınacak hem de bankanın üzerine koyduğu komisyon miktarı da harcamanıza yansıyacaktır. Bu yüzden hem döviz kuru hem de bankanın komisyon bedeli yansıdığında kaybınız daha yüksek olacaktır. Kur farkı oluştuğu zaman, harcamalarınız yükseldikçe zararınız artacaktır.

Her bankanın birbirinden farklı faiz oranları yani komisyon ücreti bulunmaktadır. Bu konuda daha detaylı bir bilgi almak istiyorsanız bankanız ile görüşmeniz ve tüm detayları öğrenmenizi tavsiye ederiz. 

10.000 TL 60 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet15.477 TL
Faiz Oranı%1,29
Aylık Taksit257 TL
Toplam Maliyet16.095 TL
Faiz Oranı%1,43
Aylık Taksit268 TL
Toplam Maliyet16.386 TL
Faiz Oranı%1,49
Aylık Taksit273 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır