KREDİ KARTI BAŞVURUSU

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Kredi Kartı Yurt Dışı Kullanım

Güncelleme: 01.11.2017
Kredi Kartı Yurt Dışı Kullanım

Hangi Kredi Kartları Yurt Dışında Kullanılır?

Ülkemizde kullanılan kredi kartı veya banka kartlarının altyapı ödeme sistemi Mastercard veya Visa ile uyumlu olduğu için tüm kredi kartlarının uluslararası olarak kullanılabilme imkânı mevcuttur. American Express destekli kredi kartları da mevcuttur ancak gideceğiniz ülkeye ve kullandığınız kredi kartına göre kullanım yaygınlığı göstermeyebilir. Bunun için ön araştırma yapmakta ve bankanızda görüşmek daha faydalı olacaktır.

Yurt Dışına Çıkmadan Önce Banka İle Görüşmeli miyim?

Yurt dışında kredi kartını kullanabilmek için ilk olarak bankanızla görüşmelisiniz. Kredi kartınızın yurt dışı kullanıma açık olup olmadığını öğrenebilirsiniz, eğer kapalıysa açtırarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kredi kartları genellikle yurt dışı kullanımına kapalı olarak tanımlanmaktadır ve ihtiyaç halinde kolay bir şekilde açılabilir.


Kredi kartı asgari ödeme hesaplaması için kredi kartı asgari ödeme, kredi kartı para çekimi taksit ve faiz hesaplaması için ise nakit avans hesaplama sayfamızı ziyaret edin.


Kredi Kartını Yurt Dışında Kullanmak Güvenli mi?

Kredi kartınızı, yurt içinde kullandığınız gibi kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak kartınızın kopyalanma riskine karşı dikkatli olmanızda yarar var. Yurt dışındaki pos cihazları ülkemize göre farklılık gösterebilir ve bazı yöntemlerle kartınız kopyalanabilir. Bu yüzden yaptığınız her işlemde fişinizi kontrol etmeyi unutmayın. Eğer iki fiş üzerinde de tüm kart bilgileriniz yer alıyorsa, kart numaranızı veya diğer bilgilerinizi karalayabilirsiniz. Pos cihazını kullanacakları zaman yanınızda işlemin yapılmasını talep edin.

Yurt dışında kartınızın kopyalandığını ve adınıza ait olmayan bir kullanımın olduğunu fark ettiğiniz anda bankanızı arayarak şikayette bulunabilirsiniz. Kredi kartınız kullanıma kapatılır ve harcamanın size ait olmadığı anlaşılınca, oluşan zarar banka tarafından karşılanır. 

Aidatsız Kredi Kartları:

Banka ve ÜrünüYıllık Aidatı

Akbank Free
YokBaşvur »
Garanti Flexi CardYokBaşvur »
Odeabank Bank'O CardYokBaşvur »
* Tüm bankaların kartları için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin.

Yurt Dışında Bir Bankanın ATM’sini Kullanarak Kredi Kartı Ödemesi Yapılır mı?

Yurt dışında, kendi bankanızın ATM’si bulunuyorsa hesabınıza para yatırabilirsiniz veya ATM üzerinden kolaylıkla kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ancak farklı bir banka ATM’si ile bunu sağlayabilmek mümkün değildir. 

Eğer çalıştığınız banka uluslararası şubesi olan bir banka ise yurt dışında bankanızın şubesine giderek ödemenizi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Yurt Dışında Kullandığım Kredi Kartına Ek Faiz Öder miyim?

Yurt dışında gerçekleştirdiğiniz harcamaların, ay sonu hesap özetinize hangi para birimi cinsinden yansımasını istiyorsanız öncelikle onu belirlemelisiniz. Gerçekleştirdiğiniz harcamalar TL cinsinden veya yabancı para birimi cinsinden hesap özetine yansıtılır.

Yapmış olduğunuz harcamaların TL olarak hesap özetinize yansıması sizin için daha faydalı olacaktır. Yabancı para cinsinden hesap özetine yansımasını istediğiniz zaman hem döviz kuru dikkate alınacak hem de bankanın üzerine koyduğu komisyon miktarı da harcamanıza yansıyacaktır. Bu yüzden hem döviz kuru hem de bankanın komisyon bedeli yansıdığında kaybınız daha yüksek olacaktır. Kur farkı oluştuğu zaman, harcamalarınız yükseldikçe zararınız artacaktır.

Her bankanın birbirinden farklı faiz oranları yani komisyon ücreti bulunmaktadır. Bu konuda daha detaylı bir bilgi almak istiyorsanız bankanız ile görüşmeniz ve tüm detayları öğrenmenizi tavsiye ederiz. 

10.000 TL 48 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu %1,89 344 TL
CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,90 432 TL
Burgan Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,93 434 TL
10.000 TL Kredi İçin Tüm Bankaları Listele

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

3,3 Puan