SMS ile Kredi

13.06.2016 Güncelleme: 13.06.2016
SMS ile Krediyi Nasıl Alırsınız?

Bankalar, kredi başvurularınızı şubeye gitmenize gerek kalmadan hızlı bir şekilde değerlendirebilmek için cep telefonlarınızdan SMS yoluyla kredi başvurusu yapmanıza imkan tanımaktadır. Cep telefonunuzdan T.C. kimlik numaranızı yazarak göndereceğiniz kısa mesaj bankaya yapacağınız ön başvuru niteliğinde olacaktır. Başvurunuz kabul edildiği takdirde ise belirtilen evraklar ile banka şubesine başvurmanız beklenmektedir. Bu yazımızda sizler için SMS ile kredi başvurusunda bulunabileceğiniz bazı bankaları derledik. 

Garanti Bankası

Garanti Bankası müşterisi olmanıza gerek olmaksızın cep telefonlarınızdan göndereceğiniz SMS ile Bireysel Destek Kredisine başvurabilirsiniz. Sizler de, T.C. kimlik numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, kredinin vadesini ve aylık belgelenebilir net gelir bilginizi TL cinsinden aralarında birer boşluk bırakarak yazıp, 3390’a kısa mesaj göndererek Bireysel Destek Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası müşterilerine 450 TL taksitle 12 bin TL’ye kadar %1.49 faiz oranı ile kredi vermektedir.

Akbank

Kredi yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazıp 4425’e göndererek SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. GSM operatörünüz Vodafone veya Avea ise, SMS’i 0532 750 25 25’e göndermeniz gerekmektedir. SMS ile kredi sadece ihtiyaç kredileri için geçerli olup, talep edeceğiniz maksimum kredi tutarı 20.000 TL ve maksimum vade süresi ise 36 aydır. Akbank tarafından size gönderilecek mesajda ise Akbank’tan ne kadar kredi kullanabileceğiniz size bildirilecektir. Kredinizin onaylanması durumunda ise kefilsiz bir biçimde kredinizi kullanabilir duruma geleceksiniz. 

İş Bankası

İş Bankası’ndan cep telefonunuz ile kredi başvurusunda bulunabilmek için nakit yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı, kredi tutarını ve aylık gelirinizi 4402’ye SMS olarak göndermeniz halinde kredi başvuru sonucunuz cep telefonunuza gelecektir. Böylece, İş Bankası’nın %1.30 faiz oranı ile 36 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 

Şekerbank

Şekerbank müşterilerine SMS ile konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. İhtiyaç kredisi için 1953’e aralarında birer boşluk bırakarak kredi, T.C. kimlik ve gelir bilgilerinizi yazarak; konut kredisi için yine 1953’e aralarında birer boşluk bırakarak konut, T.C. kimlik ve gelir bilgilerinizi yazarak; taşıt kredisi için ise 1953’e taşıt, T.C. kimlik ve gelir bilgilerinizi yazarak başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvuru sonucunuz cep telefonunuza SMS olarak gelecektir. Şekerbank kullanabileceğiniz maksimum kredi tutarını 50.000 TL olarak belirlemiştir. Yıllık %1.65 faiz oranı ile 3 ile 36 ay arasındaki vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 

Finansbank

Finansbank’ın kredi kolay sloganı ile T.C. kimlik numaralarını 5030’a SMS olarak gönderen müşterilerine kredi başvuru imkânı sunmaktadır. Gönderilen SMS’ler tüm operatörlerde 0,65 TL olarak ücretlendirilir. Kullanacağınız kredinin faiz oranı ise %1.36 olacaktır.

Yapı Kredi

Yapı Kredi müşterilerine SMS ile hem bireysel hem de konut kredisi vermektedir. Kredi istiyorsanız yapılmanız gereken aralarda boşluk bırakarak kredi türünü, T.C. kimlik numaranızı ve aylık net gelirinizi yazıp 4411’e göndermektir. Yapı Kredi’nin sunduğu kredilere uyguladığı faiz oranı ise %1.34’tür. 

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’na kayıtlı cep telefonunuzdan kredi yazıp birer boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı, kredi tutarını, vadeyi ve aylık net gelirinizi yazarak 4747’ye SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Ziraat Bankası sunduğu kredilerde %1.37 faiz oranı ile birlikte 36 aya kadar vade imkanı tanımaktadır.

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

En çok harcama yaptığınız kategoriyi seçin