Online Kredi Başvurusu Güvenli mi?

Güncelleme: 01.03.2019
Online Yapılan Kredi Başvuruları Güvenilir mi?

Bireyler sabit gelirleri temel ihtiyaçlarını finanse etmekte yetersiz kaldığında belirli faiz oranları ve vade seçenekleri ile bankalara kredi talebinde bulunurlar. Kişilerin ihtiyaçlarına göre kullanabilecekleri ihtiyaç, konut/mortgage, taşıt/araç kredisi gibi çeşitli kredi seçenekleri bulunmaktadır. Kredi başvurularınızı direkt bankalarla iletişime geçerek yapabileceğiniz gibi; internet üzerinden de online başvuru yapabilirsiniz. Bu konuda en sık karşılaşılan sorulardan biri ise bireylerin internet üzerinden yaptıkları başvuruların güvenli olup olmadığıdır. Biz de bu yazımızda sizlere bu sorunun yanıtını vereceğiz.


Online kredi veren bankaların listesine ulaşmak için Online Kredi sayfamızı ziyaret edin.


Kredi Başvurumu Online Nasıl Yaparım?

Bankalar hem müşterilerine daha iyi hizmet vermek hem de maliyetleri düşürmek adına bankacılık işlemlerinin tamamına yakınını internet üzerinden online olarak yapmaya başladı. 

İnternet üzerinden online kredi başvurusu yaparken öncelikle T.C. kimlik numarası, telefon numarası, çekilecek kredi miktarı ve kredi vadesi miktarları bir form aracılığı ile doldurulur. Daha sonra başvur/devam butonuna tıklayıp, ikinci adımda telefon doğrulaması yapılır. Telefon doğrulaması sonrasında kredi ön başvurunuz tamamlanmış olur. Genellikle birkaç dakika içinde başvurunuz sonuçlanır. Bankaların kredi için istediği belgeleri tamamlayıp, bankaya iletmeniz halinde başvurunuzun resmen onaylandığını anlatan bir mesaj SMS yoluyla size iletilir. 

İnternet üzerinden kredi başvuruları için her bankanın kendine özel oluşturmuş olduğu bir kredi limiti vardır. Eğer kredi almak istediğiniz miktar bu limitleri aşıyorsa bankaların şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

10.000 TL 60 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet17.683 TL
Faiz Oranı%1,74
Aylık Taksit294 TL
Toplam Maliyet17.885 TL
Faiz Oranı%1,79
Aylık Taksit298 TL
Toplam Maliyet19.499 TL
Faiz Oranı%2,09
Aylık Taksit324 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

Online Kredi Başvurusunun Avantajları 

  • İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmanızın avantajları aşağıdaki gibidir;
  • Tüketicinin banka şubesine gitmeden çok kısa zamanda oldukça hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunması,
  • Başvuru sonucunuzu çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz,
  • Güncel kredi kampanyalarını ve yeni ürünleri internetten daha kolay inceleyerek, bankaların kredi kampanyaları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz,
  • Bankaların internete özel kampanyaları ile daha yüksek limitli ve daha düşük faizli kredilerinden faydalanabilirsiniz,

Sonuç olarak;

Başvurunuzu bankaların kendi sitesinden yapmak isterseniz; ülkemizdeki tüm bankalar Bankacılık Kanunu’na uygun faaliyetlerde bulunmak zorunda olduğundan dolayı tüm işlemler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenmektedir. Bu nedenle yapacağınız tüm başvurular güvenilirdir.

Kredi başvurunuzu bankaların siteleri dışında herhangi bir platformda yapacaksanız, sitenin güvenilir olduğuna emin olduğunuz sürece başvurunuzla ilgili herhangi bir problem söz konusu olmayacaktır.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır