HesapKurdu logo

Online Kredi Başvurusu Güvenli mi?

Güncelleme: 05.09.2023
Yayımlama: 28.06.2016
Paylaş
İçindekiler

Kredi Başvurusu

Online Kredi Başvurusu

Bireyler sabit gelirleri temel ihtiyaçlarını finanse etmekte yetersiz kaldığında belirli faiz oranları ve vade seçenekleri ile bankalara kredi talebinde bulunurlar. Kişilerin ihtiyaçlarına göre kullanabilecekleri ihtiyaç, konut/mortgage, taşıt/araç kredisi gibi çeşitli kredi seçenekleri bulunur.

Kredi başvurularını direkt bankalarla iletişime geçerek yapabileceği gibi; internet üzerinden de online başvuru ile yapılabilir. Bu konuda en sık karşılaşılan sorulardan biri ise bireylerin internet üzerinden yaptıkları başvuruların güvenli olup olmadığıdır.

Kredi Başvurumu Online Nasıl Yaparım?

Bankalar hem müşterilerine daha iyi hizmet vermek hem de maliyetleri düşürmek adına bankacılık işlemlerinin tamamına yakınını internet üzerinden online olarak yapar.

İnternet üzerinden online kredi başvurusu yaparken öncelikle

  • T.C. kimlik numarası,
  • telefon numarası,
  • çekilecek kredi miktarı ve kredi vadesi miktarları bir form aracılığı ile doldurulur.
  • Daha sonra başvur/devam butonuna tıklayıp ikinci adımda telefon doğrulaması yapılır.
  • Telefon doğrulaması sonrasında kredi ön başvurusu tamamlanmış olur.

Genellikle birkaç dakika içinde başvuru sonuçlanır. Bankaların kredi için istediği belgeleri tamamlayıp bankaya iletilmesi halinde başvurunun resmen onaylandığını anlatan bir mesaj SMS yoluyla iletilir.


Hesapkurdu.com üzerinden kredi başvurusu güvenilir mi öğrenmek için Hesapkurdu ile krediye başvurmak güvenli mi sayfamızı ziyaret edin.


İnternet üzerinden kredi başvuruları için her bankanın kendine özel oluşturmuş olduğu bir kredi limiti vardır. Eğer kredi almak istenilen miktar bu limitleri aşıyorsa bankaların şubelerine giderek başvuru yapılabilir.

Krediye başvurulan tüm kanallar hakkında detaylı bilgiyi kredi başvuru kanalları sayfamızdan edinin.

Online Hangi Kredilere Başvuru Yapabilirim?

Aşağıda yer alan tablolar, anlık olarak güncellenen 20 bakanın faiz oranı içerisinde en uygun 3 bankayı gösteriyor. Tüm bankaların kredi türlerine göre tekliflerine ulaşmak ve başvuru yapmak için ihtiyaç kredisi başvurusu, konut kredisi başvurusu ve taşıt kredisi başvurusu sayfalarımızı ziyaret edin.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları:

En Uygun Taşıt Kredisi Faiz Oranları:

Online Kredi Başvurusunun Avantajları 

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmanın avantajları aşağıdaki gibidir;

  • Tüketicinin banka şubesine gitmeden çok kısa zamanda oldukça hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunması
  • Başvuru sonucunu çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilmesi
  • Güncel kredi kampanyalarını ve yeni ürünleri internetten daha kolay inceleyerek, bankaların kredi kampanyaları arasında karşılaştırma yapabilmesi
  • Bankaların internete özel kampanyaları ile daha yüksek limitli ve daha düşük faizli kredilerinden faydalanabilmesi

Online Kredi Başvurusu Güvenli mi?

Başvuruyu bankaların kendi sitesinden yapmak isteyenler; ülkemizdeki tüm bankalar Bankacılık Kanunu’na uygun faaliyetlerde bulunmak zorunda olduğundan dolayı tüm işlemler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenir. Bu nedenle yapılacak tüm başvurular güvenilirdir.

Kredi başvurusunu bankaların siteleri dışında herhangi bir platformda yapacak olanlar, sitenin güvenilir olduğuna emin olunduğu sürece başvuru ile ilgili herhangi bir problem söz konusu olmaz. Hangi kredi alma konusunda kararsız kaldıysanız hangi kredi uygun yazımızı ziyaret edin. 

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.