Mobilya Beyaz Eşya Kredisi

Güncelleme: 05.09.2023
Yayımlama: 17.05.2017
Paylaş
İçindekiler

Beyaz Eşya Firmalarının Bankalar ile Anlaşması Oluyor mu?

Mobilya ve beyaz eşyalara kredi kartları üzerinden 12 taksit yapılabilmesi ve çekilen tutarın kredi kartı limitini doldurması gibi nedenlerden dolayı, beyaz eşya ve mobilya alımlarında kredi kullanımı ve buna bağlı olarak banka kampanyaları yapılmaktadır. Bankalar bayilik bazında anlaşma yapmasalar da belirli markalar ile internet siteleri üzerinde beyaz eşya ve mobilya alımlarında 36 aya varan vade seçenekleri kredi kullandırımı yapılabiliyor. Bunun yanında bankanın özel bir anlaşması olmasa bile beyaz eşya kredisini ihtiyaç kredisi adı altında verebiliyorlar.


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Mobilya ve Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar 

Neredeyse tüm bankalar beyaz eşya alımlarında krediyi ihtiyaç kredisi içerisinde vermekle birlikte, doğrudan beyaz eşya kredisi ile öne çıkan bankalar şunlardır:

BankaÜrün AdıVadeLimit
KoçfinansKrediDeco36 AyMin. 500 TL
AkbankKredi Ekspres36 AyMin. 500 TL
Aktif BankN Kolay Taksit36 Ay
2000 TL-40.000 TL
Albaraka KatılımEşya Finansmanı36 Ay
500 TL-250.000 TL
Ziraat KatılımDayanıklı Tüketim Finansmanı36 Ay
Min. 500 TL
Mobilya Beyaz Eşya Kredisi İnfografik

Beyaz Eşya Kredisinin İhtiyaç Kredisinden Farkı

Beyaz eşya veya mobilya kredisi olarak ifade edilen krediler de aslında bankaların ihtiyaç kredisi türlerinden biridir. Bu sebeple ihtiyaç kredisi ile şartları ve faiz oranları neredeyse aynıdır. Diğer ihtiyaç kredisi türlerine göre öne çıkan avantajı ise arada ürün satan bir aracı olmaması sebebi ile bankaların biraz daha esnek davranarak ihtiyaç olunan tutarı daha kolay vermesi gösterilebilir.

Alışveriş kredisi hakkında detaylı bilgiyi alışveriş kredisi sayfamızdan edinin.

Beyaz Eşya Kredisi En Fazla Kaç Ay Vade ile Kullanılabiliyor?

Beyaz eşya kredi vadesi bankanın kampanyasına göre değişkenlik göstermekle birlikte, ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirildiği için en fazla 36 ay vade seçeneği ile kullandırılabiliyor. Ayrıca vade seçenekleri başvuran kişinin kredi notu ve gelir durumuna göre de değişkenlik gösterebiliyor.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Kredi Notu Düşük Olanlar Beyaz Eşya Kredisi Kullanabilir mi?

Bankalar genel olarak ihtiyaç kredisine göre biraz esnek davransa da kredi notu yüksek riskli seviyede yer alanlara beyaz eşya kredisi verilmeyebiliyor. Ayrıca bu durumda olan kişilerden banka kefil veya ipotek talep edebiliyor. Kredi notu kaç olmalı öğrenmek için kredi notum kaç olmalı sayfamızı ziyaret edin. 

SGK Kaydı Olmayanlar veya Yeni Olanlar Beyaz Eşya Kredisi Kullanabilir mi?

Öncelikle aktif olarak SGK kaydı olmayan bir kişinin bankalardan kredi kullanma şansı yoktur. Bu durum beyaz eşya veya mobilyalara verilen krediler için de geçerlidir. SGK kaydı yeni başlaması durumunda ise kişinin çalıştığı kurum, aldığı maaşa göre değişkenlik göstermekle birlikte, en azından 3 aylık sigorta kaydının olması bankaların çoğunluğu tarafından istenir. 

Beyaz Eşya Satış Tutarının Tamamına Kredi Veriliyor mu?

Kredi kullanacak kişinin aylık geliri, kredi taksitlerine yeterli olduğu sürece mobilya veya beyaz eşya tutarlarının tamamına kredi kullandırımı yapılıyor. Gelirinin yeterli olması ise aylık kredi taksit tutarlarının en az iki katı aylık kayıtlı gelirin olması şeklinde hesaplanıyor.

Ne kadar kredi kullanabileceğiniz konusunda daha detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için ne kadar kredi alabilirim sayfamızı inceleyin. 

Katılım Bankaları Beyaz Eşya Kredisi Kullandırıyor mu?

Katılım bankaları da buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi vb. beyaz eşyalara ve koltuk takımı, klima, televizyon gibi dayanıklı tüketim mallarına kredi veriyor. Bu durumda katılım bankaları kullanılan krediyi doğrudan fatura karşılığında satıcıya gönderiyor veya tüketiciye sadece bu ürünleri satın alabileceği bir kart vererek finansman sağlama yollarına gidiyor. Katılım bankacılığı hakkında detaylı bilgiyi faizsiz bankacılık sistemi nedir sayfamızdan edinin. 

Ödemeler Nereye Yapılıyor ve Ödenmediği Zaman Kredi Notu Düşüyor mu?

Bayi üzerinden alınmış olsa dahi beyaz eşya kredisi bankadan ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılıyor ve ödemeler de bankaya yapılıyor. Bu sebeple ödemelerde bir gün gecikme bile kredi notuna geç ödeme olarak yansıyor ve kredi notunu ciddi anlamda düşürüyor.

Kredi notu nasıl hesaplanır öğrenmek için kredi notu nasıl hesaplanır sayfamızı inceleyin.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.