Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Güncelleme: 02.04.2024
Yayımlama: 01.06.2021
Paylaş
İçindekiler

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

İlgili mevzuat gereği kredi kartlarının toplam limiti, aylık belgelenebilir gelirin ilk defa kredi kartı sahibi olacaklar için ilk yıl 2 katı, takip eden yıllarda ve daha önce kredi kartı sahibi olan kişi için en fazla 4 katı olabilir. Örneğin bir kişinin aylık geliri 5 bin TL ise tüm kredi kartlarının toplam limiti en fazla 20 bin TL olabilir.

Kredi kartı limit hesaplamasını araç üzerinde yapmak ve detaylı bilgi almak için kredi kartı limit hesaplama sayfamızı ziyaret edin. 

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Nasıl Yüksek Limiti Kredi Kartı Alınır?

Yüksek limitli bir kredi kartı edinmek için bankaya belgelenebilir yüksek gelir beyanı gereklidir. Gelirin belgelenebilir olması için basit olarak vergilendirilmesi gerekir. Yani eğer kredi notu da düşük değilse belgelendirilebilen gelirin 4 katı kredi kartı limiti alınabilir. 

Kredi Kartı Limit Hesaplama Nasıl Yapılır?
Kredi Kartı Limit Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı İçin Hangi Gelirler Kabul Edilir?

Temel olarak şu gelirler banka tarafından kabul edilebilir:

  • SGK kayıtlı gelirler (Maaş bordrosu, vergi levhası)
  • kira gelirleri
  • şirket ortaklığı gelirleri
  • faiz/kâr payı gelirleri
  • yasal çiftçilik gelirleri

Mevcut Kredi Kartının Limiti Nasıl Artırılır?

Mevcut kredi kartı limit artırımı bankanın çağrı merkezi, mobil/online bankacılığı üzerinden başvuru yapılarak sağlanabilir. Eğer kredi kartı limiti gelirin 4 katından az olmasına rağmen banka kredi kartı limit artış talebini kabul etmiyorsa başka bir bankanın kredi kartı edinilerek kredi kartı limitini artırma imkânı mevcuttur. 

Detaylı bilgi için kredi kartı limiti nasıl yükseltilir sayfamızı ziyaret edin. 

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?
Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Birden Fazla Kredi Kartı Alınarak Kredi Kartı Limiti Artırılabilir mi?

İlgili mevzuat gereğince gelirin 4 katı limiti tüm kredi kartlarının toplam limitidir. Eğer mevcut kredi kartının limiti aylık gelirin 4 katı sınırda ise diğer bankalar kredi kartı talebine yasal olarak olumlu yanıt veremez. Ancak mevcut kredi kartı limiti 4 katı sınırda değil ve banka kredi kartı limit artış talebine olumlu yanıt vermiyorsa bu durumda başka bir kredi kartı edinilerek kredi kartı limit artışı yapılabilir.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

İpotek Verilerek Kredi Kartı Limiti Artırılabilir mi?

Bireysel taleplerde öne çıkan bir uygulama yöntemi olmamakla birlikte, ticari kredi kartları için herhangi bir taşınmaz veya araç ipotek verilerek çok yüksek limitli kredi kartı edinme şansı mevcut. Bireysel taleplerde ise bankanın inisiyatifinde bir değerlendirmedir.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.