HesapKurdu logo

Kredi Kartı Kaç Günde Onaylanır ve Gelir?

Güncelleme: 08.02.2023
Yayımlama: 31.05.2021
Paylaş
İçindekiler

Kredi Kartı Kaç Günde Onaylanır?

Kredi kartı onaylanma süreci bankalara göre değişkenlik gösterebilir. Ancak genel olarak başvuru işleminin tamamlanmasıyla değerlendirmesi aynı gün içerisinde yapılarak sonuçlandırılır. Burada başvurunun iş günü olup olmaması bankaya göre değerlendirme sürecini değiştirebilir.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Gelir?

Kredi kartı talebi onaylandıktan sonra kartın basım süreci başlar. İkamet edilen il ve ilçeye göre kredi kartının ulaşma süresi değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 3 ila 10 gün arasında kredi kartı sahibine ulaşır

Ayrıca şube üzerinden teslim veya online kullanıma açma gibi alternatiflerle bazı bankalar aynı gün içerisinde kredi kartını kullanıma açıp teslim edebiliyor. Bu bankaların listelerine ulaşmak ve daha fazla bilgi almak için aynı gün kredi kartı veren bankalar sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kart Şubeden Teslim Alınabilir mi?

Bazı bankaların kurye beklemeden, anında şubeden teslim al özelliği de mevcuttur. Buradaki süreç kredi kartı başvurusu onaylanmasından sonra ilgili bankanın herhangi bir şubesine giderek, kart basımının hemen yapılıp kredi kartının alınmasıyla oluyor. 

Ayrıca evde olunmaması veya eve teslim edilmesinin istenmemesi durumlarında çoğu bankada şubeye teslim et özelliğiyle istenilen şubeye kredi kartı yönlendirilebiliyor.  Yeni gelen kredi kartını başkası teslim alabilir mi öğrenmek için kredi kartını başkası teslim alabilir mi sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Gelmeden Online Olarak Kullanılmaya Başlanabilir mi?

Kredi kartının onaylanmasıyla kart ve limiti kişiye tanımlanır ama kart sahibinin eline ulaşıp şifresi belirlenmeden fiziki kredi kartı aktif olmaz. Ancak nispeten yeni bir uygulama olarak bazı bankalar tanımlanmış kart limitlerini internet bankacılığı üzerinden açarak, asıl kredi kartına bağlı sanal kredi kartı ile online alışveriş yapılmasına anında imkân sağlar. Bu sayede kredi kartı başvurusunun onaylanmasıyla birlikte, online alışverişe sanal poslar yardımıyla anında yapılmaya başlanabilir.

Kredi Kartı Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusunun değerlendirmesi bankalar göre değişmekle birlikte temelde kredi notu ve gelire göre yapılır. Diğer kredi ürünlerine göre temelde daha esnek olunsa da kredi notunun riskli seviyede yer almaması istenir. Gelir ise kredi kartı limit değerlendirmesi için önemlidir. İlgili mevzuat gereği tüm kredi kartlarının toplam limiti aylık kayıtlandırılabilir gelirin 4 katını geçemez.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

Kredi Kartı Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapılmalı?

Bankaların kredi kartı başvurusu değerlendirmeleri farklılık gösterebilir. Yani bazı bankalar daha esnek veya dönemsel olarak ihtiyaç ve hedeflerine göre farklı değerlendirme ölçütleri uygulayabilir. Bunun için bir bakanın onaylamadığı kredi kartı başvurusunu farklı bir banka onaylayabilir. Kredi kartı talebi onaylanmayan kişi, eğer açıkta takibi yok ve düzenli geliri varsa birkaç farklı bankaya daha başvurması tavsiye edilir.

Kredi Kartı Limit Hesaplama Nasıl Yapılır?
Kredi Kartı Limit Hesaplama Nasıl Yapılır?

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.