Sanal Kredi Kartı

Güncelleme: 05.12.2017
Sanal Kredi Kartı

Sanal Kredi Kartı Nedir?

İnternet üzerinden alışveriş yapıldığında, kredi kartı bilgilerinin kopyalanması veya çalınması riskine karşı olarak kullanılan ve elektronik ortamda geçerliliği olan bir üründür (Online alışveriş, mail order, key-in özelliklerinde kullanılabilir). Fiziksel olarak varlığı olmayan ve sadece elektronik ortamda kullanılabilen bir uygulamadır. 

Sanal Kredi Kartından Aidat Alınır mı?

Sanal kredi kartı, elektronik ortamdaki alışverişlerinizde kullanıldığı için ve fiziki bir kart olmadığı için yıllık olarak herhangi bir masraf alınamıyor. Sanal kredi kartı ise normal kredi kartınıza tanımlı oluyor. Bu yüzden sanal kredi kartını kullanarak yapmış olduğunuz alışverişlerde, kredi kartınıza ait tüm kampanya ve özelliklerden de faydalanabilirsiniz.

Sanal Kredi Kartını Nasıl Açabilirim?

Kullanmış olduğunuz kredi kartının bağlı olduğu banka şubesine giderek şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. Daha kolay bir şekilde internet bankacılığını kullanarak da, şubeye gitmeden online ortamda başvurunuzu yapabilirsiniz. Bazı bankalarda kısa mesaj yolu ile de başvuru yapmak mümkündür. Sizin için en uygun olan başvuru yöntemini öğrenmek için, bankanızın internet sayfasına ziyaret ederek istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Banka ve ÜrünüYıllık Aidatı

Akbank Axess
95 TL
Başvur »
CEPTETEB Kredi Kartı
75 TL
Başvur »
Garanti Bankası Bonus
90 TL
Başvur »

* Tablo, Hesapkurdu.com kredi kartı sayfası üzerinden başvuran kişilerin onaylanma oranlarına göre oluşturuldu.

Sanal Kredi Kartından Taksit Yapılır mı?

Sanal kredi kartınızı, normal kredi kartınız gibi kullanabilirsiniz. Kredi kartınızda yapabildiğiniz tüm işlemleri, elektronik ortam üzerinden sanal kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Sanal kredi kartınızı kullanabilmek için, harcama yapmak istediğiniz limit kadar bakiye transferi yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız harcama otomatik olarak kredi kartınıza yansıtılacaktır. Sanal kredi kartına yapılan bakiye transferini, normal kredi kartınızdaki mevcut bakiye üzerinden gerçekleştirmiş olursunuz. Sanal kredi kartınızda harcamadığınız bakiye bulunuyorsa, kredi kartınıza geri transfer yapabilirsiniz. 

Sanal Kredi Kartı Güvenli mi?

Sanal kredi kartı, sadece elektronik ortamda yapılan harcamalarda geçerlidir. Siz bakiye transferi yapmadığınız sürece limiti sıfırdır. Bu yüzden yapmak istediğiniz alışveriş tutarı kadar limit transferi yapabilirsiniz ve bu sayede kart bilgileriniz kopyalansa bile zarara uğramamış olursunuz. Sanal kredi kartı daha güvenli bir ödeme aracı olmaktadır. Fiziki bir kart olmadığı için çalınma ihtimali bulunmamaktadır. Eğer sanal kredi kartınıza ait bilgilerin kopyalanmasına karşı kaygınız varsa limitini sıfırlamanızı tavsiye ederiz. 

Her Bankanın Sanal Kredi Kartı Var mı?

Ülkemizde kredi kartı veren bütün bankalarda sanal kredi kartı özelliği bulunmaktadır. Dilediğiniz bankanın kredi kartına ait sanal kredi kartına sahip olabilmek için bankanızla görüşebilirsiniz, internet bankacılığından sanal kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. 


Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır