Sanal Kredi Kartı

Güncelleme: 11.10.2022 Yayımlama: 05.12.2017 | Okuma Süresi: 2 dk.

Sanal Kredi Kartı Nedir?

Sanal kredi kartı, fiziki varlığı olmayan, limiti kullanıcı tarafında belirlenen ve asıl kredi kartına bağlı olan, internet bankacılığı üzerinden anında oluşturulabilen sanal bir kredi kartıdır. İnternet üzerinden alışverişlerde veya kredi kartı bilgisinin paylaşılmasının gerekli duyulduğu durumlarda güvenlik için kullanılabilecek etkili bir yöntemdir.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Bonus Gold
Ödül Para/Puan 5000 TL
Yıllık Ücret 255 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Sanal Kredi Kartından Aidat Alınır mı?

Sanal kredi kartı, elektronik ortamdaki alışverişlerinizde kullanıldığı için ve fiziki bir kart olmadığı için yıllık olarak herhangi bir masraf alınamıyor. Sanal kredi kartı ise normal kredi kartınıza tanımlı oluyor. Bu yüzden sanal kredi kartını kullanarak yapmış olduğunuz alışverişlerde, kredi kartınıza ait tüm kampanya ve özelliklerden de faydalanabilirsiniz.

Aidat alınmayan kartların listesine ulaşmak için aidatsız kredi kartları sayfamızı ziyaret edin.

Sanal Kredi Kartını Nasıl Açabilirim?

Kullanmış olduğunuz kredi kartının bağlı olduğu banka şubesine giderek şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. Daha kolay bir şekilde internet bankacılığını kullanarak da, şubeye gitmeden online ortamda başvurunuzu yapabilirsiniz. Bazı bankalarda kısa mesaj yolu ile de başvuru yapmak mümkündür. Sizin için en uygun olan başvuru yöntemini öğrenmek için, bankanızın internet sayfasına ziyaret ederek istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Alınır?
Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Alınır?

Sanal Kredi Kartından Taksit Yapılır mı?

Sanal kredi kartınızı, normal kredi kartınız gibi kullanabilirsiniz. Kredi kartınızda yapabildiğiniz tüm işlemleri, elektronik ortam üzerinden sanal kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Sanal kredi kartınızı kullanabilmek için, harcama yapmak istediğiniz limit kadar bakiye transferi yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız harcama otomatik olarak kredi kartınıza yansıtılacaktır. Sanal kredi kartına yapılan bakiye transferini, normal kredi kartınızdaki mevcut bakiye üzerinden gerçekleştirmiş olursunuz. Sanal kredi kartınızda harcamadığınız bakiye bulunuyorsa, kredi kartınıza geri transfer yapabilirsiniz. 

Sanal Kredi Kartı Güvenli mi?

Sanal kredi kartı, sadece elektronik ortamda yapılan harcamalarda geçerlidir. Siz bakiye transferi yapmadığınız sürece limiti sıfırdır. Bu yüzden yapmak istediğiniz alışveriş tutarı kadar limit transferi yapabilirsiniz ve bu sayede kart bilgileriniz kopyalansa bile zarara uğramamış olursunuz. Sanal kredi kartı daha güvenli bir ödeme aracı olmaktadır. Fiziki bir kart olmadığı için çalınma ihtimali bulunmamaktadır. Eğer sanal kredi kartınıza ait bilgilerin kopyalanmasına karşı kaygınız varsa limitini sıfırlamanızı tavsiye ederiz. 

İnternetten güvenli alışveriş hakkında bilgi almak için alışveriş sitesinin güvenliği olduğu nasıl anlaşılır sayfamızı ziyaret edin.

Her Bankanın Sanal Kredi Kartı Var mı?

Ülkemizde kredi kartı veren bütün bankalarda sanal kredi kartı özelliği bulunmaktadır. Dilediğiniz bankanın kredi kartına ait sanal kredi kartına sahip olabilmek için bankanızla görüşebilirsiniz, internet bankacılığından sanal kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. 


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et