TÜM KREDİ KARTLARINI KARŞILAŞTIR

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Otomatik Ödeme Talimatı

Güncelleme: 03.09.2018
Otomatik Ödeme Talimatı

Otomatik Ödeme Talimatı Nedir?

Otomatik ödeme talimatı; banka nezdinde bulunan vadesiz hesap üzerine veya kredi kartı üzerine tanımlanan ve aylık olarak gelen faturaların hesap üzerinden mahsubu yapılarak ödenmesi yöntemidir. Otomatik ödeme talimatıyla su, elektrik, doğalgaz, Telekom, cep telefonu, kablolu TV gibi faturalar ödenebilmektedir. 

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Bankanızın internet bankacılığı üzerinde yer alan menüler yardımıyla otomatik ödeme talimatı verebilir ya da müşterisi olduğunuz banka şubesine gidip başvuru yaparak otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu sayede çok daha kolay ve hızlı bir şekilde faturalarınızı ödemiş olarak sıra bekleme derdinden kurtulursunuz. 

Bankalar dönem dönem otomatik ödeme talimatı kampanyası yapmaktadır. Bu kampanyalardan faydalanarak ekstra puan kazanma, yıllık kart aidatından muaf olma gibi avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Bu gibi bilgileri daha detaylı öğrenmek için bankanız ile görüşme sağlamanızda yarar var. 

Günümüzde en çok müşterisi bulunan bankalardan Yapı Kredi, Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası müşterileri yoğun olarak otomatik ödeme talimatı vermeyi tercih etmekte.

Tüm bankaların kredi kartı seçeneklerini görüp başvurunuzu kolayca yapmak için kredi kartı karşılaştırma sayfamızı ziyaret edin.

Kolay onaylanan kredi kartları

Anında Kredi Kartı Başvurusu Yıllık Ücret Ödül Para/Puan
Akbank Axess 109 TL 50 TL
CEPTETEB Kredi Kartı 75 TL 75 TL
Garanti Bankası Bonus Card 103 TL 55 TL
Tüm Kartları Göster

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Otomatik Ödeme Talimatıyla Hangi Ödemeler Yapılabilir?

Otomatik ödeme talimatı vererek şu fatura ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz:

 • Telefon
 • Doğalgaz
 • Elektrik
 • Su
 • Kablolu TV
 • ADSL
 • Digiturk
 • Superonline
 • Turkcell hatlı cep telefon faturası
 • Avea hatlı cep telefon faturası
 • Vodafone hatlı cep telefon faturası
 • Kira, taksit, harçlık ve aidat gibi özel ödemeler
 • Kredi kartı ödemesi

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Daha önceden otomatik ödeme talimatı vermiş olduğunuz faturalarınız veya diğer giderlerinizi iptal etmek için bankanın internet bankacılığı şubesine girerek veya direkt olarak banka şubesine giderek iptalini sağlayabilirsiniz. 

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık sistemlerine giriş yaparak ödemeler/faturalar bilgilerini içeren pencereden otomatik ödeme talimatının iptalini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. 

Eğer internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanmıyorsanız bankanın şubesine giderek de aynı iptal işlemini sağlayabilirsiniz.


Kredi kartı asgari ödeme tutarıyla alakalı detaylı bilgi ve hesaplama için Kredi Kartı Asgari Ödeme, kredi kartı taksitli nakit çekimi için ise Taksitli Nakit Avans araçlarımızı kullanın. 


Hesabımda Para Yok Faturam Ne Olacak?

Otomatik ödeme talimatı verdiniz ancak hesap kesim günü bakiyeniz yetersiz. Böyle bir durumda hesabınızdan tahsil işlemi gerçekleşemez ve faturanız ödenmemiş olur. 

Genellikle böyle durumlarda banka tarafından tarafınıza kısa mesajla bilgilendirme yapılır. Böyle bir durumda faturanızın son ödeme tarihini geçirmeden en kısa sürede hesabınıza para yatırarak internet bankacılığı üzerinden manuel ödeme yapabilirsiniz. 

Eğer internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanmıyorsanız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda yardım isteyebilir veya banka şubesine giderek kesin çözüme ulaşabilirsiniz. 

Otomatik Ödeme Talimatı Avantajları ve Kampanyaları

 • Faturaları ödemeyi unutup ödememe durumundan kurtulmak
 • Zaman tasarrufu
 • Çalışma saatleri içinde fatura ödemeye gitmek için izin alma gibi sorunun ortadan kalkması
 • İnternet bankacılığı üzerinden, hesabınızın ne kadarını faturalara ayırdığınızı daha net görebilmek
 • Bankaların almış olduğu hesap işletim ücreti/yıllık aidat gibi ücretlerin alınmamasını sağlamak
 • Kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olmak

Kampanyalar ile ilgili ayrıntılara Kredi Kartı Kampanyaları yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

10.000 TL 36 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,45 454 TL
CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,90 491 TL
Burgan Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %3,10 509 TL
10.000 TL Kredi İçin Tüm Bankaları Listele


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

2,7 Puan