HesapKurdu logo

Nakit Avans Kredi Kartı Limitini Etkiler mi?

Güncelleme: 28.12.2022
Yayımlama: 13.12.2022
Paylaş
İçindekiler

Evet, nakit avans kredi kartı limitini etkiler. Yani aslında kredi kartı üzerinden taksitli alışveriş yapmak ile nakit avans kullanmak arasında bir fark yoktur. Kredi kartı limitinin bir bölümü taksitli alışveriş yapmak yerine bankanın tanımladığı limit sınırları içerisinde acil nakit ihtiyacı için nakit olarak kullanılmış olur.

Nakit Avans Çekince Kredi Kartı Limiti Düşer mi?

Evet, nakit avans olarak çekilen miktar kişinin kredi kartı limitinden düşer.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı

Enpara.com

Kredi Kartı

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı!

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı! Dijital platformlarda yaptığınız harcamaların %50’si bizden!

Akbank Kredi Kartı

Akbank

Axess

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.5

İlk Yıl kart aidatı yok!

Axess’e ilk kez başvuranlara özel %0 faizli 10.000 TL Taksitli Avans imkanı!

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank

CardFinans GO

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Dijitalin Aidat Ödetmeyen Kartı CardFinans GO

Ömür boyu kredi kartı ücreti yok!


Nakit Avans İçin Kredi Kartı Limiti Arttırılabilir mi?

Kredi kartı limiti ilk kez kredi kartı kullananlar için aylık gelirinin 2 katı, 1 yılı geçtikten sonra 4 katı olabilir. Eğer kredi notu yeterli ve kredi kartı limiti bu oranın altında ise limit arttırımı için bankaya başvuruda bulunulabilir.

Nakit Avans Kredi Notunu Düşürür mü?

Nakit avans geri ödemesi düzenli olarak yapılmadığı takdirde, tıpkı kredi kartı borcunun ödenmemesi durumunda kredi notunun düşmesi gibi düşürebilir.

Düşük kredi notu, kredi kartı kullanımını etkilediği gibi nakit avans kullanımını da etkileyebilmektedir. Bunun sebebi kredi kartından nakit olarak çekiliyor olsa da nakit avans da kredi kartı gibi bir kredidir.

Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, kredi kartından herhangi bir başvuru süreci ile uğraşmak zorunda kalmadan, belge toplamadan nakit para çekilebilmesini sağlayan bir uygulamadır. Acil nakit ihtiyaçlarında kurtarıcıdır. Çekilebilecek nakit avans limiti banka tarafından belirlenir.

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Nakit avansın yanı sıra taksitli nakit avans seçeneği de bankalar tarafından sunulur. Kredi kartından nakit avansta olduğu gibi belge ve başvuru gerekmeksizin nakit para çekilir. Nakit avanstan farkı çekilen paranın vadelenebilir olmasıdır.

Taksitli nakit avansta çekilen nakit 12 aya kadar taksitlendirilir. Banka kartları ve kredi kartları yönetmeliğince vade üst sınırı 12 ay olarak belirlenmiştir. Çekilebilecek taksitli nakit avans limiti banka tarafından belirlenir. Genellikle nakit avanstan daha yüksek limite sahip olur.

Nakit Avans Limiti

Nakit avans limiti, kredi kartı limitine, banka kampanyalarına ve bankaya göre değişkenlik gösterir. Genellikle kredi kartı limitinin %25’i civarındadır. Kredi kartı taksitli nakit avans hesaplama aracı için sayfamızı ziyaret edin.

Kaynak:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 11.01.2019-8198 Sayılı Kredi Kartı Sınırları ve Yasakları Kararı

Benzer Yazılar

İhtiyaç Kredisi mi Nakit Avans mı?Öğrencilere Nakit AvansKredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır?Faizsiz Nakit Avans Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kredi Kartı Hesaplama Araçları

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı HesaplamaKredi Kartı Taksitli Nakit Avans HesaplamaKredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama 2023Kredi Kartı Limit Hesaplama

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.