Maaş Müşterisi Kredisi Nedir?

Güncelleme: 13.07.2022 Yayımlama: 13.07.2022 | Okuma Süresi: 2 dk.

Bankalar maaşını kendilerinden alan müşterilerine kredi için özel kampanya ve fırsatlar sunmaktadırlar. Bu krediler maaş müşterisi kredisi olarak adlandırılır. Bu avantajlı krediler genellikle ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olarak sunulmaktadır. Kredi kullanacağınız bankayı nasıl seçmelisiniz ayrıntılı bilgi için kredi kullanabileceğiniz banka nasıl seçilir sayfamızı ziyaret edin.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Bonus Gold
Ödül Para/Puan 5000 TL
Yıllık Ücret 255 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Maaş Müşterisi Kredisinin Ayrıcalıkları Nelerdir?

  • Maaş müşterilerine sunulan kredilerin faiz oranları, diğer müşterilere kıyasla daha düşük olabilir. Kredi hesaplama yapmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin. 
  • Ödeme periyotları ve vadelerde diğer müşterilere göre daha avantajlı bir planlama yapılabilmektedir. Yine de bir kredi üst limiti ve maksimum vade miktarı olacaktır.
  • Bankalar maaş tutarları ve maaş aralıklarını bildiği müşterilerine daha fazla güvenmektedir. Bu da kredi almayı kolaylaştırmaktadır.
  • Banka mevcuttaki maaş müşterisinin kişisel bilgilerine hâlihazırda sahip olduğu için yeniden belge hazırlamaya gerek kalmamaktadır. Bu da şubeye gitmeden internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da mobil uygulamadan kredi başvurusu yapabilme olanağı sağlar. Şubeye gidilse bile yalnızca nüfus cüzdanı ile başvuru yapılabilir.

Maaş Müşterisi Kredisine Nasıl Başvurulur?

Bankanın mevcut müşterisi olduğu için genellikle nüfus cüzdanı dışında evrak talep edilmemektedir. Ancak yine de kredi türü ve bankaya göre değişebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için maaş bankası ile iletişime geçmek doğru olacaktır.

Fiziki olarak bankaya gidip başvurulacaksa nüfus cüzdanı ile gidilmesi yeterlidir. Bununla birlikte maaş bankasının mobil uygulamasından, telefon bankacılığından ya da internet bankacılığı aracılığı ile de başvuru yapılabilmektedir. Detaylı bilgi ilgili bankanın web sitesinde mevcut olacaktır.

Maaş Müşterisi Kredisi Özellikleri

Bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle şu şekildedir:

  • İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredilerinde avantajlar sunulmaktadır.
  • Düşük faiz oranları ve kolay ödeme imkanı için daha uzun vade imkanları sunulur. Ancak yine de müşteri özelinde findeks kredi notuna göre değişiklik gösterecektir.
  • Ödeme planları bazı bankalarda aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli gibi farklı şekillerde sunulabilmektedir.
  • Bir kereliğe mahsus olmak üzere kredi tahsis ücreti alınır. Genelde kredi tutarının binde beşidir.
  • Her kredide olduğu gibi bankalar kredi koşullarını değiştirme veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et