Maaş Müşterisi Kredisi Nedir?

Güncelleme: 05.09.2023
Yayımlama: 13.07.2022
Paylaş
İçindekiler

Bankalar maaşını kendilerinden alan müşterilerine kredi için özel kampanya ve fırsatlar sunmaktadırlar. Bu krediler maaş müşterisi kredisi olarak adlandırılır. Bu avantajlı krediler genellikle ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olarak sunulmaktadır.

Kredi kullanacağınız bankayı nasıl seçmelisiniz ayrıntılı bilgi için kredi kullanabileceğiniz banka nasıl seçilir sayfamızı ziyaret edin.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Maaş Müşterisi Kredisinin Ayrıcalıkları Nelerdir?

  • Maaş müşterilerine sunulan kredilerin faiz oranları, diğer müşterilere kıyasla daha düşük olabilir. Kredi hesaplama yapmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin. 
  • Ödeme periyotları ve vadelerde diğer müşterilere göre daha avantajlı bir planlama yapılabilmektedir. Yine de bir kredi üst limiti ve maksimum vade miktarı olacaktır.
  • Bankalar maaş tutarları ve maaş aralıklarını bildiği müşterilerine daha fazla güvenmektedir. Bu da kredi almayı kolaylaştırmaktadır.
  • Banka mevcuttaki maaş müşterisinin kişisel bilgilerine hâlihazırda sahip olduğu için yeniden belge hazırlamaya gerek kalmamaktadır. Bu da şubeye gitmeden internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da mobil uygulamadan kredi başvurusu yapabilme olanağı sağlar. Şubeye gidilse bile yalnızca nüfus cüzdanı ile başvuru yapılabilir.

Maaş Müşterisi Kredisine Nasıl Başvurulur?

Bankanın mevcut müşterisi olduğu için genellikle nüfus cüzdanı dışında evrak talep edilmemektedir. Ancak yine de kredi türü ve bankaya göre değişebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için maaş bankası ile iletişime geçmek doğru olacaktır.

Fiziki olarak bankaya gidip başvurulacaksa nüfus cüzdanı ile gidilmesi yeterlidir. Bununla birlikte maaş bankasının mobil uygulamasından, telefon bankacılığından ya da internet bankacılığı aracılığı ile de başvuru yapılabilmektedir. Detaylı bilgi ilgili bankanın web sitesinde mevcut olacaktır.

Maaş Müşterisi Kredisi Özellikleri

Bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle şu şekildedir:

  • İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredilerinde avantajlar sunulmaktadır.
  • Düşük faiz oranları ve kolay ödeme imkanı için daha uzun vade imkanları sunulur. Ancak yine de müşteri özelinde findeks kredi notuna göre değişiklik gösterecektir.
  • Ödeme planları bazı bankalarda aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli gibi farklı şekillerde sunulabilmektedir.
  • Bir kereliğe mahsus olmak üzere kredi tahsis ücreti alınır. Genelde kredi tutarının binde beşidir.
  • Her kredide olduğu gibi bankalar kredi koşullarını değiştirme veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.