Kredi Başvuru Kanalları

Güncelleme: 30.12.2020 Yayımlama: 09.05.2017 | Okuma Süresi: 4 dk.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

15.000 TL 36 Ay Vade

Toplam Maliyet 19.993 TL
Faiz Oranı %1,35
Aylık Taksit 553 TL
Toplam Maliyet 20.029 TL
Faiz Oranı %1,36
Aylık Taksit 554 TL
Toplam Maliyet 20.151 TL
Faiz Oranı %1,39
Aylık Taksit 558 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

Güncel faiz oranlarını görmek ve anında başvuruda bulunmak için kredi başvurusu sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Başvuru Kanalları

  • Bankaların Şubelerinden
  • Kredi Karşılaştırma Sitelerinden
  • Bankaların Doğrudan İnternet Sitelerinden
  • İnternet Bankacılığından
  • Bankaların Çağrı Merkezinden
  • Kısa Mesaj (SMS) ile Telefondan
  • Bankaların Kendi ATM’lerinden 

Kredi talebi onayı ek belgeler istenmediği sürece ortalama bir iş günü içerisinde sonuçlanır. Kredi başvurusu ise 7 farklı kanal üzerinden neredeyse tüm bankalara aktif olarak yapılabilir.

1- Bankaların Şubelerinden Kredi Başvurusu

Banka şubeleri üzerinden doğrudan kredi başvuru sayısı azalsa dahi hala günümüzde en fazla tercih edilen kredi başvuru kanalıdır. Genel olarak internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapılmadığı sürece kredi talepleri sonunda banka şubelerinden tamamlansa bile doğrudan şube üzerinden başvurmak, mesai saatleri içerisinde diğer kredi başvuru yönetmelerine göre ek bir zaman ayrılmasını gerektiriyor. Genel olarak bu sebeple banka şubeleri üzerinden yapılan kredi başvurularının sayısı da günden güne azalıyor. Tüm bireysel kredi veren bankaların listesine ulaşmak için Banka Kredileri sayfamızı ziyaret edin.

2- Kredi Karşılaştırma Sitelerinden Kredi Başvurusu

Kredi karşılaştırma siteleri üzerinden başvuru yapan kullanıcıların sayısı, bankaların bir arada olması, başvurunun kolay olması, indirimli faiz oranlarının yer alması gibi sebeplerden dolayı sürekli olarak artış gösteriyor. Bu artış ile birlikte daha doğru kitleye daha az maliyetle ulaşma imkânı da daha fazla bankanın bu tarz yapılara entegre olmasını sağlıyor. Bu sistemler ile bankalar kredi maliyetleri daha şeffaf oluyor ve maliyetlerde rekabet etme zorunluluğu daha fazla artıyor. Bu durum en çok tüketiciye yaradığı için de yakın bir zamanda kredi başvurularının çoğunluğunun bu tarz karşılaştırma sitelerinin üzerinden yapılacağını ön görmek ise çok zor olmuyor. 

3- Bankaların Doğrudan İnternet Sitelerinden Kredi Başvurusu

Aktif çalışmaları olduğu için veya kendisine en iyi şartlarda kredi verecek bankayı belirleyen kullanıcılar, bankanın şubesine gitmek yerine doğrudan bankanın internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapabiliyor. Bu tercihin genel sebebi ise banka şubesine giderek ek vakit kaybı yaşamak istenmemesi oluyor. Kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenleri kredi başvurusu yapacaklara 10 tavsiye sayfamızdan edinin.


İstediğiniz tutar, vade ve faiz oranına göre ödeme planı oluşturmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.


4- İnternet Bankacılığından Kredi Başvurusu

Bankaların aktif internet bankacılığı kullanıcı sayısı 20 milyona ulaşmış durumda. İnternet bankacılığına girişin ise şifre ve kişisel telefon numarası üzerinden yapılamasından dolayı kredi kullanım işlemlerinde ıslak imza istenmiyor. Ayrıca kredi başvurusunda bulunan kullanıcının maaş ve ikamet belgeleri de yer alıyorsa (örneğin maaş bankası ise) herhangi bir evrak istenmeden hemen kredi kullandırma işlemi de yapılabiliyor. Ancak genel olarak internet bankacılığı üzerinden yüksek tutarlık kredilere başvurulamıyor.   

5- Bankaların Çağrı Merkezinden Kredi Başvurusu

Diğer kredi başvuru türlerine göre kullanım sayısı az olmakla birlikte, bankaların çağrı merkezleri üzerinden de kredi başvurusu yapılabiliyor. Doğrudan bir kişi ile konuşulması ve sorulara yanıt vermesi, bu başvuru yönteminin en büyük avantajı oluyor. Ayrıca kredi başvurusu yapılması durumunda diğer işlemler gibi çağrı merkezi sırası da genel olarak beklenmiyor.

6- Kısa Mesaj (SMS) ile Telefondan Kredi Başvurusu

Telefon üzerinden kısa mesaj (SMS) aracılığı ile sadece kimlik numarası üzerinden kredi başvurusu yapılabilir. Bu başvuru genel olarak kredi notu üzerinden ön onay vermek için yapılır. Kişinin gelirinin yüksek olma, kefil veya ipotek gösterme ihtimalleri bankalar tarafından göz önüne alarak kredi notu “yüksek riskli” seviyede olmadığı sürece genel olarak SMS ile kredi başvurularında ön onay gelir. Yani SMS ile kredi başvuru sonucu sadece şubeye gitmeden önce ön bir bilgilendirmedir ve kredinin çıkıp çıkmayacağına yönelik bir kesinlik bildirmez. 

Yüksek Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
1-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

Ortalama olarak bankaların kredi notu değerlendirmeleri yukarıda yer alan tablodaki gibidir. SMS ile kredi başvuruları da bu tabloya benzer bir yapıda değerlendirilir. Örneğin, “Yüksek Riskli” seviyede yer alınmadığı sürece otomatik olarak ön onay gelir.  Bu konuda daha bilgi almak istiyorsanız Kredi Notum Kaç Olmalı yazımızı inceleyin.

7- Bankaların Kendi ATM’lerinden Kredi Başvurusu

Banka ATM’leri üzerinden aktif bir hesap olması durumunda birçok şube işlemi kolayca yapılabileceği gibi neredeyse tüm kredi türlerine de başvuru yapılabilir. ATM’lerin üzerinden başvuruda bulunmak ise bankanın internet sitesi veya çağrı merkezi üzerinden başvurmaya benzerdir. Başvurunuz banka şubesine gelir ve şube değerlendirme yaparak size dönüş yapar.

(Ek Bilgi) Düşük Tutarlı Nakit Talepleri Kredi Kartı Üzerinden Taksitli Nakit Avans Olarak da Karşılanabilir

Özellik düşük tutarlı ve kısa vadeli nakit talepleri kredi kartı üzerinden taksitli nakit avans olarak kullanılabilir. En fazla 12 ay vade olarak verilebilen ve çekilen tutar kredi kartı limitinden düşülerek her ödeme döneminde kredi kartı ekstresine yansıtılarak kullandırılır. En büyük dezavantajı ise kredi kartı limitini doldurmasıdır. Daha detaylı bilgi için Taksitli Nakit Avans yazımızı inceleyebilirsiniz.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL

İhtiyaç Kredisi Faiz Alarmı

E-mail adresinizi girin, isteğinize göre günlük veya haftalık olarak en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları cebinize gelsin!

Devam ederek üyelik sözleşmesini ve aydınlatma metnini okuyup kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et