Hesapkurdu ile Krediye Başvurmak Güvenli mi?

Güncelleme: 24.01.2023
Yayımlama: 26.01.2017
Paylaş
İçindekiler

Türkiye’nin Lider Kredi Araştırma Platformu

Hesapkurdu markası ile faaliyetlerini sürdüren Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık AŞ 2010 yılından beri faaliyette olan, her ay 2,5 milyon tüketicinin ziyaret ettiği ve 200 bine yakın kredi başvurusuna aracılık eden bir şirkettir. 

Türk tüketicisine tüm finansal konularda bağımsız bir araştırma ve güvenilir bir karşılaştırma hizmeti sunan Hesapkurdu’nun çalışmaları son yıllarda çok sayıda ödül almış ve hızla büyümektedir:

  • 2016 Aralık: Paris’te düzenlenen BNP Paribas Global Hackathon’u kazandı.
  • 2015 Aralık: Borsa İstanbul Özel Pazar’ın En Hızlı Büyüyen 2. Girişimcisi Oldu.
  • 2015 Ağustos: TOBB’un önceliğinde düzenlenen “Türkiye 100” yarışmasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 7. şirketi seçildi.
  • 2013 Aralık: ABD, Palo Alto’da gerçekleştirilen seçim paneli ile Endeavor Girişimi olmaya hak kazandı.

BDDK ve Bankalar Tarafından Denetlenir

Hesapkurdu tarafından bankalara sunulan hizmetlerin büyük kısmı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 05.11.2011 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren “Bankaların Destek Hizmetleri Almalarına İlişkin Yönetmelik” kapsamına giriyor. Bu yönetmelik kapsamında hizmet veren Hesapkurdu, BDDK ve bankalar tarafından denetleniyor. 

Önceliği Kullanıcı Bilgilerini ve Haklarını Korumaktır 

Hesapkurdu, kullanıcıları tarafından iletilen bilginin güvenliği ve gizliliği için çok katmanlı bir yapı içerisinde koruma sağlıyor. Web sitesi, kötü niyetli yazılımlara ve erişimlere karşı güvenlik duvarı (firewall) ile paylaşılan bilgiler ise en güvenli ve etkili çözüm olarak kabul edilen SSL (Secure Sockets Layer) güvenlik sistemi ile korunuyor. Sahip olduğu SSL sertifikası sayesinde sitenin uzantısı “https” olarak geliyor.  

Ayrıca 2016 yılında yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesi, erişilmesi ve izinsiz olarak paylaşılması gibi tüm yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirdiği, işlem ortağı olmaları sebebi ile bankalar tarafından denetleniyor. Bu kapsamda Hesapkurdu’nun yükümlülükleri ve işlemleri konusunda bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme sayfasına bakabilirsiniz. 

Avrupa Standartlarına Uygun Faaliyet Sürdürür

Hesapkurdu’nun yatırımcıları arasında Avrupa’nın en büyük kredi araştırma platformu olan halka açık Gruppo MutuiOnline’ın kurucu ve hâkim ortakları bulunuyor. Bu sebeple tüm süreçleri ile uygulamaları Avrupa’da uygulanan finansal ürün sunum ve karşılaştırma standartlarına da uygun olarak yapılıyor.

Sunduğu Hizmetler Tamamen Ücretsizdir

Hizmet bedelini çalışmış olduğu kurumların reklam giderlerinden karşıladığı için Hesapkurdu üzerinden yapılan hesaplama, karşılaştırma ve başvurular tamamen ücretsizdir. Ayrıca Hesapkurdu kullanıldığı için süreç boyunca başvurulan kurumlar tarafından herhangi bir ek hizmet bedeli de yapılan sözleşmeler doğrultusunda istenemiyor. Bu kapsamda Hesapkurdu üzerinden fatura ödeme, kredi notu satın alma gibi işlemler yapılmadığı sürece, kredi kartı bilgileri alınmıyor ve TC kimlik numarası hariç, anne kızlık soyadı gibi özel bilgilere ihtiyaç duyulmuyor. 

Hesapkurdu ortaklık yapısı hakkında daha detaylı bilgi almak için ise Hesapkurdu.com Hakkımızda sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hesapkurdu Öneri ve Şikâyet Maili: bilgi@hesapkurdu.com

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.