Öğrenci Kredisi Başvurusu

 
TL
 
   

Öğrenci Kredisi Hesaplama ve Başvuru | 10.000 TL 48 Ay Vade

Banka Kredileri Kredi Adı Aylık Taksit Faiz Oranı Toplam Maliyet
İş Bankası İhtiyaç Kredisi 297 TL %1,29 14.297 TL Başvur »
QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi 304 TL %1,39 14.661 TL Başvur »
Burgan Bank İhtiyaç Kredisi 306 TL %1,41 14.684 TL Başvur »
CEPTETEB İhtiyaç Kredisi 313 TL %1,50 15.019 TL Başvur »
Akbank İhtiyaç Kredisi 309 TL %1,45 14.883 TL Başvur »
Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi 328 TL %1,69 15.790 TL Başvur »

Öğrenci kredisi, öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen aile bireylerine veya düzenli olarak gelir sağlayan bireylere, eğitim masraflarını karşılamak amacıyla verilen kredi türüdür.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi altında farklı faiz oranı ve ödeme koşulları ile sunulan kredilerden biri olan öğrenci kredisi, birçok müşteri tarafından eğitim masraflarını finanse etmek amacıyla kullanılıyor.

Ziraat Bankası: 48 aya kadar farklı vade ve taksit seçeneği ile Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi başvurunuzu Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda Ziraat Bankası kredi karşılığında şahsi veya maddi teminat talep edilmektedir.

Yapı Kredi: Yurt içi veya yurt dışı tüm eğitim harcamalarınız da kullanabileceğiniz Yapı Kredi Öğrenci Kredisi ürünü için 50 bin TL’ye kadar 48 ay vade ile Yapı Kredi şubelerinden veya Kredi Şimdi üzerinden başvurabilirsiniz.

İş Bankası: İsteğinize bağlı olarak İş Bankası Eğitim Kredinizi ister öğrenci kayıt belgesi veya okul ücretini gösterip belge karşılığında okul hesabınıza aktarabilir isterseniz kredinizi fatura karşılığında nakit olarak İş Bankası şubelerinden alabilirsiniz.

Vakıfbank: Kredi mevzuatı gereklilik koşullarını (beyan edilebilir gelir, 18 yaş) yerine getirmeniz durumunda 40 bin TL’ye kadar limitli ve 12 aya varan vade seçeneği ile Vakıfbank Öğrenci Kredisi başvurunuzu Vakıfbank şubelerinden yapabilirsiniz.

Garanti Bankası: Garanti Bankası Öğrenci Kredisi ürününü 100 bin TL’ye kadar 48 aya kadar vade seçeneği almanız mümkün. Başvurularınızı Garanti Bankası şubelerinden, internet şubesinden veya cep şubelerinden yapabilirsiniz.

Akbank: "Okul Ailem” üyesi olan veliler için Akbank’a özel faiz oranları ile Akbank Öğrenci Kredisi okul hesabınıza aktarabilirsiniz. Akbank Öğrenci Kredisi başvurunuzu Akbank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank: Artan eğitim harcamalarınız için 60 bin TL’ye kadar 60 aya varan vade ile Denizbank öğrenci kredisi başvurunuzu Denizbank şubelerine gelerek yapabilirsiniz.

Bankaların öğrenci kredisi ürünlerine Hesapkurdu üzerinden başvurabilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Kampanyası Olan Üniversiteler

Standart ihtiyaç kredisi ürünleri öğrencilere özel çeşitli indirim ve kampanyalarla desteklenerek banka müşterilerine öğrenci kredisi adı altında sunuluyor. Birçok banka üniversite ayırt etmeksizin öğrencilere kredi veriyor. Ancak üniversitelerle anlaşmalı olan bankalar da mevcut. Yapı Kredi, Koç Üniversitesi öğrenci kredisi başvurularını Koç Üniversitesi şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Hesaplama

Öğrenci kredisi, eğitim ve öğretim hayatınızda ortaya çıkacak masrafların karşılanması için hazırlanmış olsa da genellikle çocuğu olan ailelere destek vermek amacıyla kullanılmaktadır. Aylık ödeme tutarı en düşük ihtiyaç kredisi türlerinden biri olduğu için bankaların hazırladığı eğitim kredilerinden faydalanarak rahat edebilirsiniz

Bankalar genelde eğitim kredilerini hesaplarken vadeyi 12 aydan 48 aya kadar uzatabilir, bu sayede ödeme planınızı aylık gelirinize göre düzenleyebilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Başvurusu

Öğrenci kredisi başvurusu yapmadan önce en uygun faiz oranlarını öğrenmek için hesaplama tablolarını inceleyip, ihtiyacınıza en uygun kampanyayı bulduktan sonra başvurunuzu Hesapkurdu aracılığıyla yapabilirsiniz. Kredi hesaplamanızı yaparak ihtiyacınıza cevap veren en iyi öğrenci kredisi teklifini bulmuşsanız, başvuru yapmanız için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport,
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Eğitime ilişkin belgeler ve fatura,
  • Şubece istenebilecek diğer belgeler.

Bankalardan Her Türlü İhtiyacınıza Yönelik Almış Olduğumuz İndirimli Kredi Ürünleri

Kredi Maliyet Tablosu

Minimum Tutar Maximum Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maliyet Oranı Max.Yıllık Maliyet Oranı
500 TL 500.000 TL 3-48 Ay %18,84 %25,44
İhtiyaç kredisi yıllık maliyet oranları %18,84 ile %25,44 arasında, vade aralığı ise 3 ay ile 48 ay arasında değişmektedir.
Örneğin; Hesapkurdu.com'daki en hesaplı faiz oranı ile 48 ay vade ve 15.000 TL ihtiyaç kredisi sonucunda ödeyeceğiniz toplam faiz tutarı 3.119,12 ₺, yıllık maliyet oranı %18,84, toplam sigorta masrafı 300 TL, ödeyeceğiniz toplam tutar ise 13.171,12 ₺'dir.