HesapKurdu logo

Kredi Kartı ile Döviz Alınır mı?

Güncelleme: 28.12.2022
Yayımlama: 04.10.2021
Paylaş
İçindekiler

Döviz bürosuna gidilerek kredi kartı ile döviz alımı ülkemiz kanunlarınca yapılamaz. Yalnızca nakit para ile döviz alımı gerçekleştirilebilir. Kredi kartı ile döviz üzerinden alışveriş detaylarını kredi kartı ile döviz üzerinden alışveriş sayfamızdan edinin.

Euro, dolar ve altın hesapları nasıl açıldığı hakkında detaylı bilgi almak için euro hesabı , dolar hesabı ve altın hesabı sayfalarımızı ziyaret edin.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı

Enpara.com

Kredi Kartı

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı!

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı! Dijital platformlarda yaptığınız harcamaların %50’si bizden!

Akbank Kredi Kartı

Akbank

Axess

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.5

İlk Yıl kart aidatı yok!

Axess’e ilk kez başvuranlara özel %0 faizli 10.000 TL Taksitli Avans imkanı!

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank

CardFinans GO

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Dijitalin Aidat Ödetmeyen Kartı CardFinans GO

Ömür boyu kredi kartı ücreti yok!


Kredi Kartı Nakit Avans ile Döviz Alınır mı?

Döviz bürolarında yalnızca nakit para ile işlem yapılır. Nakit para olmadığı durumlarda döviz almak isteyenler kredi kartı ile nakit avans çekebilirler. Nakit avans, bankaların acil durumlar söz konusu olduğunda müşterilere sunduğu nakit hizmetidir. Bağlı olunan bankadan nakit avans çekilerek nakit para ile döviz alım işlemi gerçekleştirilebilir. Detaylı bilgi almak için kredi kartı taksitli nakit avans yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Nakit Avans ile Döviz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nakit avans ile döviz alırken dikkat edilmesi gereken faiz oranlarıdır. Bankalar arasında nakit avans çekimi faiz oranlarında fark vardır. Nakit avans işleminde günlük olarak faiz işletilir. Bunun yanı sıra işlem ücreti gibi kesintiler de mevcuttur. Geri ödenecek tutar, vade sayısına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle geri ödenecek tutarın bilinerek nakit avans çekilmesi, faiz oranının göze alınabilir olmasına dikkat edilmelidir.

Nakit avans çekimi ATM’lerden kolaylıkla yapılabilir. Taksitli nakit avans hesaplamasını kredi kartı taksitli nakit avans hesaplama aracı sayfamızdan yapın.

Kredi Çekerek Döviz Alınır mı?

Nakit para ile yüklü miktarlarda döviz alıp yatırım yapmak isteyen kişiler bankalardan TL olarak kredi çekerek nakit elde etme yöntemine başvurabilir. Çekilen bu kredi ile döviz bürolarından nakit para ile döviz alımı yapılır. 

Kredi Çekerek Döviz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Dikkat edilmesi gereken çekilen kredinin zamanı geldiğinde geri ödenecek olmasıdır. Bu nedenle faiz oranı ve geri ödeme vadesi önemlidir. 
  • Bunun yanı sıra banka masrafları da mevcuttur. Elde edilmesi beklenen kâr ve geri ödenecek tutar faiziyle birlikte iyi hesaplanmış olmalıdır.
  • Kredi ya da nakit avans çekilerek döviz alımı oldukça riskli bir işlemdir. Bu nedenle yapılacak döviz yatırımının iyi analiz edilmesi ve eğer acil değil ise mevcutta nakit para olmadan döviz yatırımı için bankaya borçlanılmaması daha doğru olacaktır.

Birikim Hesapları ile Döviz Alımı

Talimat doğrultusunda bankanın sunduğu birikim hesaplarından döviz alımı da mevcuttur. Talimatlar doğrultusunda banka her ay belirtilen miktarda ve tarihte döviz alımını kullanıcı için yapar. Banka döviz alımını merkez bankasının o an ki kuru üzerinden gerçekleştirir. Banka bu hizmet için müşterisinden ekstra ücret talep etmez. Vadeli döviz hesabı hakkında bilgi almak için vadeli döviz hesabı nedir sayfamızı ziyaret edin. 

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.