Kredi Kartı ile Döviz Alınır mı?

Güncelleme: 11.08.2022 Yayımlama: 04.10.2021 | Okuma Süresi: 2 dk.

Döviz bürosuna gidilerek kredi kartı ile döviz alımı ülkemiz kanunlarınca yapılamaz. Yalnızca nakit para ile döviz alımı gerçekleştirilebilir. Kredi kartı ile döviz üzerinden alışveriş detaylarını kredi kartı ile döviz üzerinden alışveriş sayfamızdan edinin.

Euro, dolar ve altın hesapları nasıl açıldığı hakkında detaylı bilgi almak için euro hesabı , dolar hesabı ve altın hesabı sayfalarımızı ziyaret edin.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Kredi Kartı Nakit Avans ile Döviz Alınır mı?

Döviz bürolarında yalnızca nakit para ile işlem yapılır. Nakit para olmadığı durumlarda döviz almak isteyenler kredi kartı ile nakit avans çekebilirler. Nakit avans, bankaların acil durumlar söz konusu olduğunda müşterilere sunduğu nakit hizmetidir. Bağlı olunan bankadan nakit avans çekilerek nakit para ile döviz alım işlemi gerçekleştirilebilir. Detaylı bilgi almak için kredi kartı taksitli nakit avans yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Nakit Avans ile Döviz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nakit avans ile döviz alırken dikkat edilmesi gereken faiz oranlarıdır. Bankalar arasında nakit avans çekimi faiz oranlarında fark vardır. Nakit avans işleminde günlük olarak faiz işletilir. Bunun yanı sıra işlem ücreti gibi kesintiler de mevcuttur. Geri ödenecek tutar, vade sayısına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle geri ödenecek tutarın bilinerek nakit avans çekilmesi, faiz oranının göze alınabilir olmasına dikkat edilmelidir.

Nakit avans çekimi ATM’lerden kolaylıkla yapılabilir. Taksitli nakit avans hesaplamasını kredi kartı taksitli nakit avans hesaplama aracı sayfamızdan yapın.

Kredi Çekerek Döviz Alınır mı?

Nakit para ile yüklü miktarlarda döviz alıp yatırım yapmak isteyen kişiler bankalardan TL olarak kredi çekerek nakit elde etme yöntemine başvurabilir. Çekilen bu kredi ile döviz bürolarından nakit para ile döviz alımı yapılır. Kredi detayları hakkında bilgiyi kredi almak için gereken şartlar sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Çekerek Döviz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Dikkat edilmesi gereken çekilen kredinin zamanı geldiğinde geri ödenecek olmasıdır. Bu nedenle faiz oranı ve geri ödeme vadesi önemlidir. 
  • Bunun yanı sıra banka masrafları da mevcuttur. Elde edilmesi beklenen kâr ve geri ödenecek tutar faiziyle birlikte iyi hesaplanmış olmalıdır.
  • Kredi ya da nakit avans çekilerek döviz alımı oldukça riskli bir işlemdir. Bu nedenle yapılacak döviz yatırımının iyi analiz edilmesi ve eğer acil değil ise mevcutta nakit para olmadan döviz yatırımı için bankaya borçlanılmaması daha doğru olacaktır.

Ne kadar kredi çekebileceğinizi ne kadar kredi çekebilirim hesaplama aracımızdan öğrenin. 

Birikim Hesapları ile Döviz Alımı

Talimat doğrultusunda bankanın sunduğu birikim hesaplarından döviz alımı da mevcuttur. Talimatlar doğrultusunda banka her ay belirtilen miktarda ve tarihte döviz alımını kullanıcı için yapar. Banka döviz alımını merkez bankasının o an ki kuru üzerinden gerçekleştirir. Banka bu hizmet için müşterisinden ekstra ücret talep etmez. Vadeli döviz hesabı hakkında bilgi almak için vadeli döviz hesabı nedir sayfamızı ziyaret edin. 


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et