AvivaSA Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Bireysel Emeklilik Sistemi, emeklilik dönemlerinde bireylerin daha rahat yaşayabilmeleri için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine tamamlayıcı olarak oluşturulan bir emeklilik sistemidir. Bu sistem tamamen gönüllü katılıma dayalıdır. 

1 Ocak 2013'ten bu yana devlet tüm bireysel emeklilik katılımcılarına, ödedikleri katkı payının %25'i oranında ek katkı sağlayarak bu sistemi desteklemektedir.

AvivaSA BES Çeşitleri

AvivaSA’nın müşterilerine sunmuş olduğu birbirinden farklı altı adet bireysel emeklilik planı mevcuttur. Bu ürünler:

- Biriktiren Gelecek Planı

- Emekliliğe Yatırım Planı

- Biriktiren VIP Planı

- Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı

- Mutlu Birikimler Planı

- Emeklilik Gelir Planı

Biriktiren Gelecek Planı: Biriktiren Gelecek Planı geniş fon çeşitliliğinden yararlanmak isteyen müşteriler için hazırlanmıştır. Bu planın aylık asgari katkı payı 170 TL olmakla birlikte katkı payı ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olmak üzere ödeyebilirsiniz. 

Emekliliğe Yatırım Planı: Emekliliğe Yatırım Planı AvivaSA ve Akbank işbirliğiyle geliştirilmiş olup Akbank şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aylık asgari katkı payı 140 TL olup katkı payı ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olmak üzere istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Biriktiren VIP Planı: Bireysel Emeklilik Sistemine başlangıç katkı payı ödeyerek başlayanlar için avantajlı bir plandır. Biriktiren VIP Planı’na dahil olabilmek için 30.000 TL başlangıç katkı payı ve aylık 200 TL asgari katkı payı ödemeniz gerekmektedir.

Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı: Bireysel Emeklilik Sistemine başlangıç katkı payı ödeyerek başlayanlar için avantajlı bir plandır. Katkı payı ödemelerinizi aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık olmak üzere istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Biriktiren VIP Planı’na dahil olabilmek için 30.000 TL başlangıç katkı payı ve aylık 200 TL asgari katkı payı ödemeniz gerekmektedir

Mutlu Birikimler Planı: Mutlu Birikimler Planı’nın da geniş fon çeşitliliği mevcuttur. Bu kapsamda birikimlerinizi beklentilerinize göre istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Paketin aylık aylık asgari katkı payı 170 TL'dir.

Emeklilik Gelir Planı: Emeklilik Gelir Planı, BES planlarından farklıdır. Bu plan dahilinde yapacağınız birikimler ile Bireysel Emeklilik Sistemi'nden emekli olmaya hak kazandığınızda, plan değişikliği yaparak birikimlerinizi AvivaSA Emeklilik Gelir Planı'na aktarabilirsiniz.

Diğer Sigorta Şirketleri

Avivasa Hayat Emeklilik Allianz Hayat Emeklilik NN Hayat Emeklilik
Ergo Sigorta Anadolu Hayat Emeklilik MetLife Hayat Emeklilik
Groupama Sigorta Axa Hayat Emeklilik Vakıf Emeklilik
Aegon Hayat Emeklilik Cigna Finans Hayat Emeklilik

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

En çok harcama yaptığınız kategoriyi seçin