MTV Taksitlendirme

Yayımlama: 02.10.2018 Güncelleme: 11.09.2020

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinizi Gelir İdaresi Başkanlığının web adresinden, İnternet Vergi Dairesinden veya G.İ.B. mobil uygulaması üzerinden kredi kartıyla yapmanız mümkün. 

MTV ödemelerinizi kredi kartınız ile taksitli ödemek istiyorsanız bunun için anlaşmalı bankaların kredi kartlarını tercih etmelisiniz. Anlaşmalı bankaların İnternet bankacılık hizmetlerinden, telefon bankacılığı üzerinden ve banka şubelerinden taksitle MTV ödemesi gerçekleştirebilirsiniz.  Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama ve ödemesini yapmak için MTV Ödeme sayfamızı ziyaret edin.

MTV Taksit Tarihleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi, ilk taksiti 1 Ocak- 31 Ocak, ikinci taksiti ise 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında ödenir. Bu tarihleri geçirmeniz halinde günlük gecikme faizi uygulanır. Yasal olarak tanınan sürelerin sonunda ödeme yapmamanız halinde ise kamu alacağı olduğu için e-haciz işlemi başlatılır.

Vergi ödemelerinde taksit imkânı sunan ve kolay onaylanan kredi kartları

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan
Yıllık Ücret 00 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret 150 TL
DenizBank Bonus
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret 87 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin.

* Yukarıdaki tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

MTV Taksit Yapan Bankalar

BDDK'nın ilgili mevzuatı kapsamında vergi ödemeleri kredi kartı üzerinden 9 taksit ile yapılabiliyor. Fakat çoğu banka MTV ödemesini 3 taksite bölüyor. Faiz ödemeyi kabul etmeniz durumunda ise neredeyse her banka MTV ödemesini 9 taksite bölebiliyor. 

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinizde taksit yapabileceğiniz bankalar:

 • İş Bankası
 • Yapıkredi
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Finansbank
 • Halkbank
 • TEB
 • Ziraat Bankası
 • Kuveyt Türk

  MTV Ödemelerinde Kaç Taksit Yapılabilir?


  BankaTaksit SayısıGİB Üzerinden Yapılan Ödemelerde
  Garanti Bankası22
  İş Bankası23
  TEB33
  Akbank33
  Vakıfbank32
  QNB Finansbank22
  Yapı Kredi23
  Kuveyt Türk33
  Halk Bank33

  Bunun yanı sıra taksit imkanlarından faydalanabilmek için sadece İnternet ödemesi yapmanız gerekmiyor. İlgili vergi dairelerinden de kredi kartı ile ödeme yaparak taksitlendirme imkanından yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ödeme yapacağınız veznede kredi kartı ile MTV ödeme yapacağınızı belirtmeli ve talep ettiğiniz taksit miktarını girmelisiniz.

  Trafik ve Kasko Yenileme Alarmı

  Trafik ve kasko poliçelerinizin yenilemesi geldiğinde haberdar olmak ve en ucuz sigorta tekliflerini almak için bilgilerinizi girin.

  Devam ederek üyelik sözleşmesini ve aydınlatma metnini okuyup kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.


  Yazar Hakkında

  Hesapkurdu Finans Danışmanları

  Hesapkurdu Finans Danışmanları

  Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

  Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
  Kabul Et