e-Devlet Üzerinden Ulaşılabilecek Araç Bilgileri

Güncelleme: 25.01.2024
Yayımlama: 14.12.2020
Paylaş
İçindekiler

e-Devlet Araçlarım Sayfasından Ulaşılabilecek Bilgiler 

  • Trafik ve Kasko Sigortası Bilgileri
  • Ceza ve Borç Bilgileri
  • Muayene ve Egzoz Emisyon Bilgileri
  • HGS ve OGS Geçiş Bilgileri
  • Üzerinize kayıtlı araçlar

Yukarıdaki tüm bilgilere e-Devlet araçlarım sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Trafik Sigortası Fiyatları - 29 Mayıs 2024

Sompo Sigorta

İstanbul

6271 TL

Ankara

5955 TL

Diğer iller

5898 TL

Allianz Sigorta

İstanbul

6320 TL

Ankara

5747 TL

Diğer iller

5733 TL

Ray Sigorta

İstanbul

8378 TL

Ankara

7886 TL

Diğer iller

7217 TL

20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası, kasko teklifi almak için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin.


Trafik ve Kasko Sigortası Bilgileri Nereden Öğrenilir?

Trafik ve kasko sigortasının olup olmadığı, hangi sigorta şirketinden yapıldığı, sigorta bitiş tarihleri, acente numarası, tescil belge numarası (ruhsat seri no), e- Devlet araçlarım sayfasından öğrenilebilir.

Ayrıca trafik ve kasko sigortası şirketi ve poliçe bitiş tarihlerini sadece TCKN ve plaka bilgisiyle sigorta sorgulama sayfamız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Araç Ruhsat Seri Numarası Nereden Öğrenilir?

Araç ruhsat seri no öğrenme, araç ruhsatında yer alan belge seri ve no kısmından veya e-Devlet araçlarım sayfasından “tescil belgesi seri numarası” adıyla yer alan kısımdan yapılır. İlk iki harfi ruhsat seri, kalan rakamalar ise ruhsat numarasını ifade eder.

Araç Ruhsat Seri Numarası

Adıma Kayıtlı Araçları Nereden Öğrenebilirim?

Adınıza kayıtlı tüm araçların listesine ve bu araçlara ait sigorta, ceza, borç, muayene gibi tüm bilgilere e-Devlet araçlarım sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Adıma Kayıtlı Eski Araçları Nasıl Sorgularım?

Adınıza kayıtlı eski araçları, e-Devlet Adıma Tescilli Araç Sorgulama sayfası ve araçlarım sayfası üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Trafik Cezası ve Vergi Borcu Bilgileri Nereden Sorgulanır?

Trafik sigorta ve vergi borç bilgileri e-Devlet araçlarım sayfasından veya doğrudan Gelir İdaresinin İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden sorgulanıp ödenebilir.

Daha fazla bilgi almak için trafik cezası sorgulama nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edin.

Araç Muayene Bilgileri Nereden Sorgulanır?

Araç muayene bitiş tarihi, muayene sonuç ve rapor numarası e-Devlet araçlarım sayfasından sorgulanabilir. Ancak kusur oranları dâhil muayene raporunun tamamına e-Devlet barkodlu araç muayene raporu sorgulama sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Egzoz Emisyon Ölçüm Bilgileri Nereden Sorgulanır?

Egzoz emisyon ölçüm raporuna, e-Devlet araçlarım sayfası veya yine e-devlet üzerinde yer alan egzoz emisyon ölçümü sorgulama sayfasından ulaşabilirsiniz. Raporda ölçüm geçerlilik tarihi, ölçüm bilgileri, aracın ruhsat bilgileri ve işlem yapıldığında aracın km'si gibi ek bilgilere de ulaşılabiliyor.

Daha fazla bilgi almak için egzoz emisyon ölçümü sayfamızı ziyaret edin.

Aracın Kilometresi (km) Nasıl Sorgulanır?

Aracın kilometresi göstergesinde yer alır. Ancak herhangi bir şüpheli durumda muayene raporu veya egzoz emisyon ölçüm raporunda yer alan en son yapılan muayene veya ölçüm raporundaki kilometresine bakılabilir. Eğer aracın bu belgeleri mevcutta yoksa, e-Devlet üzerinden bu belgeler sorgulanabilir. Adınıza kayıtlı araçlarda bu bilgi hemen sorgulanmakla birlikte, adınıza kayıtlı olmayan aracın sadece tescil belge numarası ve plaka bilgisiyle e-Devlet egzoz emisyon ölçümü sorgulama sayfasından aracın en son muayene kilometresi öğrenilebilir. Ayrıca km sorgulama nasıl yapılır detaylı öğrenmek için km nasıl sorgulanır yazımızı ziyaret edin. 

HGS Bakiye ve Geçiş Bilgileri Nereden Öğrenilir?

HGS bakiyesi ve geçiş bilgileri, e-Devlet araçlarım sayfası veya e- Devlet HGS hesap bilgisi sorgulama sayfası üzerinden öğrenilebilir. Ayrıca hesap bilgisi sorgulama sayfası üzerinden eğer HGS etiketi PTT üzerinden alındıysa PTT’nin sayfasına yönlendirilerek tüm geçiş detaylarına, HGS etiket numarası ve araç sınıfı gibi tüm bilgilere de ulaşılabiliyor.

HGS sorgulama işlemleriyle alakalı daha detaylı bilgi için HGS sorgulaması nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca otoban ücretleri için otoban geçiş ücretleri aracımızı kullanın.

OGS Bakiye ve Geçiş Bilgileri Nereden Öğrenilir?

HGS bakiyesi ve geçiş bilgileri, e-Devlet araçlarım sayfası üzerinden öğrenilebilir.

Araç Motor ve Şasi Numarasını Nereden Öğrenilir?

Motor ve şasi numarası, araç ruhsatı dışında e-Devlet araçlarım sayfasında yer alan muayene sekmesi içesindeki egzoz emisyon muayene bilgileri kısmından veya yine e-Devlet üzerinde yer alan egzoz emisyon ölçümü sorgulama sayfası üzerinden ölçüm raporu indirilerek öğrenilebilir. Ayrıca barkodlu araç muayene raporu sorgulama sayfası üzerinden de motor ve şasi numarası ayrıca öğrenebilir.

Kaynaklar:

Türkiye.gov.tr Araçlarım Sayfası

Hesapkurdu.com Egzoz Emisyon Ölçümü 

Hesapkurdu.com Şasi Numarası

Trafik Sigortası Hesaplama Araçları

Trafik Sigortası Hesaplama Araçları

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.