Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret117 TL
• Kırtasiye alışverişlerinizde +3 taksit!
• Giyim alışverişlerinizde +3 taksit!
• Ev tekstili ve züccaciye alışverişlerinizde +4 taksit!

Alışveriş Faizi: %1,60
Gecikme Faizi: %2,00
Nakit Avans Faizi: %2,25
Nakit Avans Ücreti: %3,75 + 12,00 TL
Başvur
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret109 TL
• Axess'e Özel Morhipo.com'da 50 TL chip-para!
• Axess Mobile’ özel tekzen.com.tr’de 40 TL chip-para!
• Doğalgaz Faturalarına 3 Taksit Fırsatı!

Alışveriş Faizi: %1,60
Gecikme Faizi: %2,00
Nakit Avans Faizi: %2,25
Nakit Avans Ücreti: %5,00 + 15,00 TL
Başvur
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret98 TL
• DenizKartım uygulamasını indirip kampanyaya katılın, harcama sözünüze anında 200 TL bonus kazanın!
• fastPay ile Online istanbulkart Yükleme & Bakiye Sorgulama
• Emekli Olmak İsteyenlere Kredi Fırsatı!

Alışveriş Faizi: %1,60
Gecikme Faizi: %2,00
Nakit Avans Faizi: %2,25
Nakit Avans Ücreti: %5,00 + 15,00 TL
Başvur
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret-
• Ömür boyu kredi kartı aidatı ödemezsiniz!
• Her ay dilediğiniz 3 harcamanızı toplamda 3.000 TL’ye kadar faizsiz ve ücretsiz taksitlendirebilirsiniz!
• QNB Finansbank ile anlaşmalı iş yerlerinden anında taksitli alış veriş yapabilirsiniz!

Alışveriş Faizi: %1,60
Gecikme Faizi: %2,00
Nakit Avans Faizi: %2,00
Nakit Avans Ücreti: %3,75 + 8,00 TL
Başvur
Ödül Para/Puan 55 TL
Yıllık Ücret124 TL
• gap.com.tr’de 50 TL Bonus
• Tekstil, Ayakkabı ve Oyuncak Sektöründe +3 taksit
• KİĞILI ve kigili.com’da Yeni Sezona Özel Net %50 İndirim

Alışveriş Faizi: %1,60
Gecikme Faizi: %2,00
Nakit Avans Faizi: %2,25
Nakit Avans Ücreti: %5,00 + 15,00 TL
Başvur

Hesapkurdu ile Kredi Kartı Başvurusu

Aradığın özelliğe göre tüm kredi kartlarını karşılaştır

Aradığın özelliğe göre tüm kredi kartlarını karşılaştır

En avantajlı kredi kartına kolayca başvur

En avantajlı kredi kartına kolayca başvur

Bir kaç gün içinde yeni kredi kartın adresine gelsin

Bir kaç gün içinde yeni kredi kartın adresine gelsin

3 milyon mutlu Hesapkurdu ne diyor?

"Kredi kartlarıyla ilgili pek bilgim yoktu. Sayenizde farklı bir kart alıp yüksek aidat ödemekten kurtuldum.""
Hesapkurdu YorumlarAyşe E.
"Kredi almakta zorlanıyordum, nakit ihtiyacımı kredi kartı ile çözdüm. Hizmetiniz için teşekkürler."
Hesapkurdu YorumlarTuğberk T.
"Sayfanızda kartları karşılaştırıp harcamalarıma göre en avantajlı kartı buldum. Bol bol puan kazanıyorum, Teşekkürler."
Hesapkurdu YorumlarSinem G.
"Kredi kartlarının bu kadar kampanyası olduğundan haberim yoktu. Güzel hizmet."
Hesapkurdu YorumlarKemal B.
"Kredi kartı başvurusu yaptıktan 2 dakika sonra arandım. Ertesi gün kartım elimdeydi. Teşekkürler Hesapkurdu!"
Hesapkurdu YorumlarÖmer D.

Bankaların Kredi Kartı Sayfaları

Akbank Kredi Kartı CEPTETEB Kredi Kartı DenizBank Kredi Kartı Enpara.com Kredi Kartı Garanti BBVA Kredi Kartı Halkbank Kredi Kartı ICBC Turkey Kredi Kartı ING Kredi Kartı İş Bankası Kredi Kartı Kuveyt Türk Kredi Kartı QNB Finansbank Kredi Kartı TEB Kredi Kartı Vakıfbank Kredi Kartı Yapı Kredi Kredi Kartı Ziraat Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu bankanın internet sitesi, ATM’si, mobil bankacılığı veya kredi kartı karşılaştırma siteleri üzerinden yapılabilir. Başvurulan bankada güncel gelir belgesi varsa veya e- Devlet üzerinden ulaşılan SGK dökümü kabul edilirse, herhangi bir gelir belgesi istenmez. Ayrıca gelir belgesi olmasa bile ilgili mevzuat göre banka düşük limitli bir kredi kartı gönderebilir.

Online Kredi Kartı Başvurusu

Banka müşterisi olunması durumunda online olarak kredi kartı başvurusu ilgili bankanın internet sitesi, internet bankacılığı veya kredi kartı karşılaştırma siteleri üzerinden anında yapılarak onay alınabilir. Başvurulan bankanın müşterisi olunmaması durumunda ise ilgili banka sadece gelir belgesi talep ederek kredi kartını verebilir. Bu süreçte kredi notu en önemli değerlendirme ölçütüdür.

Aidatsız Kredi Kartı

Tüketici Yasası’nda yapılan son değişiklikle birlikte tüm bankalara aidatsız bir kredi kartı çıkarma zorunluluğu getirildi. Talep edilmesi durumunda mevcut kredi kartları da limit değişikliği olmadan aidatsız kartlarla değiştirilebiliyor. Öte yandan aidatsız kredi kartlarının taksit, puan vb. kart kullanan kişilere avantaj ve kazanç sağlayan uygulamaları ise bankaların inisiyatifine bırakıldı. Aidatsız kartların listesine ulaşmak için Aidatsız Kredi Kartları sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Alma Şartları

 • 18 yaşını doldurmuş olmak veya aile bireylerinin rızasının olması,
 • Kredi notunun riskli seviyede yer almaması,
 • İstenilen kredi kartı limitinin kayıtlandırılan aylık gelirin 4 katını geçmemesi,
 • Türk vatandaşı olmak veya güvence vermek (kefil, teminat vb.).

Detaylı bilgi için Kredi Kartı Alma Şartları yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Aidatı

Kredi kartı yıllık üyelik bedeli veya genel ismi ile kredi kartı aidatı, kartın talebi ile başlayıp kullanım süresi boyunca devam eden, bankanın katlandığı operasyonel faaliyetler ile hizmet bedellerinin kart sahibine yansıtıldığı üyelik ücretidir. Kart sahibine yıllık ücret açıkça belirtildiği sürece de alınmasında yasal olarak bir kısıtlama yoktur. Detaylı bilgi için Kredi Kartı Aidatı yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı,
 • Ücretli çalışan için maaş bordrosu veya e-Devlet SGK dökümü,
 • Serbest meslek sahipleri için gelir vergisi levhası,
 • Emekliler için emekli maaşını gösterir belge,

Düzenli gelir sahibi olmayan (ev hanımı, öğrenci vb.) kişiler için de düşük limitli bir kredi kartı verilebilir ya da kefil istenebilir.

Kredi Kartı Limit Belirleme

İlgili kanun kapsamında çıkarılan Kredi Kartı Yönetmeliği ile bütün kredi kartlarının limit toplamı ilk defa kredi kartı sahibi olacaklar için aylık gelirin ilk yıl 2 katı, takip eden yıllarda ise 4 katını geçmemesi şeklinde sınırlandırılmıştır. Örneğin aylık 3 bin TL geliri olan ve ilk defa kredi kartı sahibi olacak bir kişi ilk yıl en fazla 6 bin TL, takip eden yıllarda ise en fazla 12 bin TL toplam kredi kartı limitine sahip olabilir. Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Kredi Kartı Limit Hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Minimum Ödeme

Asgari veya minimum ödeme tutarı, kredi kartı limitine göre kanun kapsamında çıkarılan yönetmelik ile belirlenen oranlar üzerinden hesaplanan "kredi kartı dönem borcu" üzerinden alınabilecek en alt ödeme tutarıdır. Asgari tutar ödenmezse borç için "gecikme" notu düşülerek bu bilgi banka tarafından Kredi Kayıt Bürosu'na (KKB’ye) gönderilir. Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Ödemelerinin Kredi Notuna Etkisi

Kredi notunun %35’i kredi ve kredi kartı ödeme düzeni, %35’i de mevcut borç durumuna göre oluşturulur. Kredi kartının geç ödenmesi ise ödeme düzenini bozarak mevcut borç durumunu arttığı için kredi notunu oluşturan etkenlerin %70’ine olumsuz bir etki yaparak, kredi notunu ciddi anlamda düşürür. Kredi kartına her düzenli ödeme ise kredi notunu yükseltir. Detaylı bilgi için Kredi Notu Nasıl Hesaplanır yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Taksitli nakit avans, kredi kartı üzerinden kart limiti ve bankanın kampanyasına göre kredi kullanma işlemidir. 12 ay vadeye kadar taksit imkânı olması, anında ve 7/24 olarak kullanılabilmesinden dolayı özellikle düşük tutarlı acil nakit ihtiyaçlarda tercih edilir. Bankanın ATM’si, internet bankacılığı veya çağrı merkezi üzerinden kullanılabilir. Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Taksitli Nakit Avans Hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı, nakit paraya alternatif bir elektronik ödeme aracıdır. Banka POS cihazlarının bulunduğu alışveriş noktalarında ödeme amaçlı veya banka ATM’lerinden nakit avans çekmek için kullanılabilir. Aylık harcamalar hesap özeti olarak kullanıcıya gönderilir ve her ay en azından minimum ödeme tutarının yatırılması gerekir.

Kredi Kartı Borcu Gecikme Faizi

Borcun geç ödenmesi durumunda, dönem borcunun asgari ödeme tutarına kadar olan kısmına TCMB’nin 3 ayda bir piyasa koşullarına göre açıkladığı gecikme faizi, dönem borcunun asgari ödeme tutarı dışında kalan kısmına ise akdi faiz uygulanır. Akdi ve gecikme faizi uygulanabilecek en yüksek faizler olduğu için bankalar politikaları doğrultusunda daha düşük bir faiz de uygulayabilir. Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama yazımızı inceleyin..

Kredi Kartı Faiz Oranı Her Bankada Aynı mı?

Kredi kartına uygulanabilecek en yüksek faiz oranı TCMB tarafından 3 ayda bir açıklanan akdi faiz ve gecikme faiz oranlarıdır. Bankalar belirlenen bu akdi ve gecikme faizinden daha yüksek bir faizi, kredi kartları için uygulayamaz. Bankalarda akdi ve gecikme faizini temel aldığı için kredi kartı faiz oranı neredeyse tüm bankalarda aynıdır. Ayrıca hesaplanan faiz üzerinden %5 Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ve %15 Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) şeklinde toplamda %20 vergi de alınır. Vergiler hakkında detaylı bilgi için KKDF ve BSMV Hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı ile Yapılabilecek Ödemeler

POS cihazı olan tüm alışveriş noktalarında kredi kartı ile ödeme yapılabilir. Ayrıca İnternet Vergi Dairesi veya internet bankacılığı üzerinden SGK, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Emlak Vergisi gibi birçok devlet kurumu ve belediye ödemeleri de kredi kartı üzerinden yapılabilir.

Kredi Kartı Üzerindeki Numaraların Anlamı

Türkiye’deki kredi kartlarının üzerinde 16 rakam yer alıyor. Bu rakamların ilk altı hanesi ödeme sistemleri (Visa, Master vb.) ile hangi banka tarafından verildiğini ifade ediyor. 7 ila 15 arasındaki rakamlar ise banka tarafından kişiye özel olarak verilen müşteri numarası, 16’ncı rakam ise kontrol numarasıdır. Kredi kartı güvenliği açısından önemli olan kredi kartı üzerindeki 7 ila 15 arasındaki rakamlardır. Detaylı bilgi almak için Kredi Kartı Üzerindeki Numaralar yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Ödeme Sistemleri

 • Troy: Türkiye’nin Ödeme Yöntemi kısaltması Troy olarak ifade ediliyor. BKM tarafından yaklaşık 2016 yılında piyasaya sunulan, yazılımı ve teknik alt yapısı Türkiye’de geliştirilen milli bir kredi kartı ödeme sistemidir.
 • Visa: Teknoloji ve ödeme sistemleri üzerine uzmanlaşmış ve Visa Europe Limited olarak, İngiltere'de kurulu bir şirkettir. Perakendeci, şirket ve devlet arasındaki elektronik ödemelerin gerçekleşmesini sağlayan bir marka, sistem sağlayıcısı olarak hizmet veriyor.
 • Mastercard: 1966 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş finans şirketidir. Bankalar ve tüketicilerinin kart, kredi kartı ile ödeme sistemlerinin alt yapısını sağlıyor.
 • American Express: 1997 yılından bu yana dünyanın çeşitli bölgelerindeki banka ve finans kuruluşları ile ortaklık yapısı kuran, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kredi kartı ödeme sistemleri alt yapı sağlayıcı olarak hizmet veriyor.

Mil Kazandıran Kredi Kartları

İlgili bankanın POS cihazı üzerinden yapılan uçak bileti alımları ile alışverişlerin karşılığında ödül olarak “mil puan” veren kartlar, mil kazandıran kredi kartları olarak nitelendirilir. Kazanılan miller uçak bileti alımında kullanılabileceği gibi bankanın kampanyasına göre alışverişlerde de kullanılabilir. Mil kazandıran kartların listesine ulaşmak için Mil Kazandıran Kredi Kartları sayfamızı ziyaret edin.

Bankalararası Kart Merkezi(BKM) Nedir?

1990 yılında kamu ve özel statüde olan 13 Türk bankasının ortaklığıyla kurulan “Bankalararası Kart Merkezi'nin” (BKM) faaliyetleri, nakit kullanımı gerekmeksizin her türlü ödemeyi veya para transferini sağlayan sistemlerin kurulması, işletilmesi ve geliştirilmesi. BKM, son dönemde “BKM Ekspress” ile bireysel kullanıcılara yönelik faaliyetlere de başladı.

Puan Kazandıran Kredi Kartları

İlgili bankanın POS cihazı kullanılarak yapılan alışverişlerde ödül olarak “puan” veren kredi kartlarıdır. Kazanılan puanlar ilgili bankanın POS’unun kullanıldığı tüm alışveriş noktalarında kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken ise bazı bankaların puanlarının belirli bir kullanma süresi olması ve bu süre içerisinde kullanılmayan puanların silinmesidir. Puan kazandıran kartların listesine ulaşmak için Puan Kazandıran Kredi Kartları sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Ne Zaman Kullanıma Kapatılır

İlgili mevzuat kapsamında kredi kartı, üst üste üç asgari tutar ödemesi yapılmaması durumunda kullanıma, bir takvim yılı içerisinde üç defa asgari ödemesinin geç yapılması durumunda ise nakit kullanımına kapatılır. Banka kendi inisiyatifinde mevzuatta belirtilen süreleri beklemeden de kartı kullanıma kapatabilir. Kapatılan kartlar da dönem borcunun tamamı ödenmeden kullanıma açılmaz. Detaylı bilgi için Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Yasal Takibe Düşer

Kredi kartının üst üste iki asgari tutar ödemesinin yapılmaması durumunda yasal takip süreci başlar. Banka takip sürecinde ödemelerin yapılması için bildirimlerde bulunur ve üst üste üçüncü asgarinin de ödenmemesi durumunda icra işlemleri başlatır. İcra işlemlerinin başlama süreci takip işlemlerinin avukata devir edilmesi şeklinde de ifade edilir. Detaylı bilgi için Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur yazımızı inceleyin.

Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.