Masterpass Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Güncelleme: 08.02.2023
Yayımlama: 07.07.2020
Paylaş
İçindekiler

Masterpass Nedir?

MasterPass, internete bağlı cihazlar üzerinden alışveriş yaparken her defasında ödeme kartı bilgisi girmeden kolay ve güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan MasterCard altyapısına bağlı online bir ödeme çözümüdür.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Masterpass Güvenilir mi?

Evet, Masterpass güvenilir bir ödeme yöntemidir.

Mastercard tarafından sunulan uluslararası bir dijital ödeme alt yapısı olan Masterpass ile kart bilgileri güvenli şekilde saklanır. Ayrıca, Masterpass’e eklenen kart bilgileri kişinin bankada kayıtlı cep telefonuna gönderilen tek kullanımlık şifre ile doğrulanır. Telefona gelen doğrulama işlemi başarılı olursa ekleme işlemi yapılabilir. 

Masterpass Uygulama Üzerinden mi Kullanılır?

Masterpass bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kayıt olunan bir cep telefonu uygulaması değildir. Masterpass logosu görülen üye işyerlerinde, üye işyerinin ödeme alt yapısının içine entegre olmuş biçimde çalışır. 

Temazsız ödeme yöntemleri hakkında detaylı bilgi için kredi kartı temazsız ödeme nedir sayfasını inceleyin.

Masterpass

Masterpass’e Nasıl Üye Olunur?

Masterpass’e iki farklı yöntem ile kayıt olunabilir:

  1. Masterpass Türkiye web-sitesi üzerinden kart bilgilerinizi kaydederek (www.masterpassturkiye.com)
  2. Masterpass logosunu görülen üye işyerlerine ait web-sitesi, mobil site, mobil uygulamalar üzerinde, kredi ve/veya banka kartı ile ödeme adımına gelindiğinde, ”Kartımı Masterpass’e kaydet” kutucuğunu işaretleyerek.

Masterpass kullanıcı adı, kişinin kayıt esnasında verdiği cep telefonu numarasıdır. Ödeme esnasında yapılan kayıt işlemi sonrasında Masterpass hesap şifresi, kayıt için kullanılan cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderilir.

Sanal kredi kartı hakkında bilgi edinin.

Masterpass Kullanımı Ücretli mi?

Hayır. Masterpass kart kullanıcıları için ücretsiz sunulan bir hizmettir.

Masterpass Üye İş Yerleri

Masterpass logosu bulunan Türkiye ve dünya çapındaki binlerce uluslararası ve yerel internet sitesi, mobil siteler, cep telefonu uygulamaları üzerinden Masterpass ile ödeme yapılabilir.

Masterpass Kart Ekleme

Masterpass logosu bulunan üye işyerlerinin web-sitesi, mobil web-sitesi ve mobil uygulamalarında ödeme adımına gelindiğinde ”Kartımı Masterpass’e kaydetmek istiyorum.” kutucuğu işaretlenerek kart ekleme işlemi yapılabilir. Bunun yanında Masterpass Türkiye web sitesi üzerinden de kart ekleme işlemi yapılabilir. 

Masterpass Kart Silme

Masterpass’in geçerli olduğu işyerlerinin kullanıcı profili yönetim ekranı üzerinden ya da Masterpass Türkiye web sitesi üzerindeki kullanıcı hesabına giriş yaparak Masterpass alt yapısında saklanan kartları silmek mümkündür.

Kaynak:

Masterpass Türkiye Masterpass Nasıl Çalışır

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.