TÜM KREDİ KARTLARINI KARŞILAŞTIR

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Güncelleme: 09.10.2018

Kullanmış olduğunuz kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız bunu birkaç yöntemle sağlayabilirsiniz. Bu yöntemler:

  • Banka şubesinden talep ederek kredi kartınızı kapatabilir,
  • Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı kapatabilir,
  • İnternet bankacılığını kullanarak kredi kartınızı kapatabilirsiniz.

*Ayrıca bazı bankalarda kapama işlemi sadece çağrı merkezi üzerinden yapılabiliyor.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (15.000 TL 12 ay vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

Anında Kredi Kartı Başvurusu Yıllık Ücret Ödül Para/Puan
Akbank Axess 109 TL 50 TL
Garanti Bankası Bonus Card 103 TL 55 TL
DenizBank Bonus 98 TL 100 TL
Tüm Kartları Göster

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Kredi Kartı Taksitleri Devam Ederken Kapatma İşlemi Yapılır mı?

Kredi kartınızın mevcutta taksitleri bulunsa bile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından düzenlenen yönetmeliğe göre kartınızı kapatma konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Yine ilgili yönetmelik kapsamında kredi kartınızı kapatmak için bankanıza talepte bulunduktan sonra 7 gün içerisinde kredi kartının kullanıma kapatılması gerekiyor. 

Ayrıca kredi kartınız kapatıldıktan sonra da taksitlerinizi ödemeye devam edebilirsiniz. Güncel borcunuz bitene kadar bankanızın size hesap özetini gönderme zorunluluğu da bulunuyor. Kredi kartı taksit işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için Taksit Hesaplama yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Kapatılması Durumunda İçindeki Puan Ne Olur?

Kredi kartınızı kapattığınızda içinde bulunan puanları artık kullanamazsınız. Eğer biriken puanlarınızı kullanmak istiyorsanız, kartınızı kapattırmadan önce kullanmanız en doğru yol olur.

Ayrıca çoğu bankada kredi kartında biriken puanlar yıllık olarak güncellenir ve kullanılmadığı takdirde yeni yıl itibarıyla silinir. Bankanızın puanları silip silmediğini ise çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. 

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Asıl Kredi Kartı Kapanınca Bağlı Olan Ek Kart Ne Olur?

Ek kartlar asıl kredi kartına bağlı olduğu için asıl kredi kartının iptal edilmesiyle birlikte ek kart da otomatik olarak iptal edilir. Ek kart üzerinden yapılan harcamalarda hesap özeti, asıl karta ait olarak yansır. Bu yüzden ek kartın kullanımına devam edilemez. Ek kart hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Ek Kart Nedir yazımızı inceleyin. 

Taksitleri Devam Eden Kartın Kapatılması Durumunda Taksit Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

Taksitleri devam eden kredi kartı kapatıldığı zaman, daha önce yapılan ödemelerde olduğu gibi kart ödemeleri devam ediyor. Kredi kartında bulunan borç bitene kadar banka, hesap özetini gönderiyor. 


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

3,8 Puan