TÜM KREDİ KARTLARINI KARŞILAŞTIR

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Kredi Kartı Artı Taksit

Güncelleme: 13.11.2018
Kredi Kartı Artı Taksit

Kredi Kartı Artı Taksit Nedir?

Kredi kartınızı kullanarak yapmış olduğunuz alışverişlerinizi daha kolay ödeyebilmek için ek taksit talebinde bulunarak alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz alışveriş ister peşin alım yani tek çekimle olabilir; isterseniz de taksitli alım şeklinde olabilir. Peşin alınan ürün için de taksitlendirme talebinde bulunulabilir. 

Yapılan alışverişin taksitlendirilebilmesi için hesap kesim tarihinden önce talepte bulunmak gerekmektedir.

Hangi Alışverişler Ek Taksit Verilebilir?

Yapmış olduğunuz alışverişlerin neredeyse tamamı için ek taksit talebinde bulunabilirsiniz. Ancak yasal olarak sınırlandırılmış belirli taksit sayısı bulunmaktadır. Yapmış olduğunuz alışverişlerdeki taksitlendirme sayısı en fazla aşağıdaki şekilde olmaktadır:

  • Kuyumla ilgili yapılan alışverişlerde en fazla 4 aya kadar taksitlendirme yapılabilir
  • Elektronik eşya ve bilgisayar alışverişlerinde en fazla 6 aya kadar taksitlendirme yapılabilir
  • Seyahat acenteleri, taşımacılık, havayolları, konaklama, sağlık ürünü alımları, kulüp ve derneklere yapılan ödemeler, vergi ödemeleri, sağlık ve sosyal hizmetlerle ilgili yapılan alışverişlerde en fazla 9 aya kadar taksitlendirme yapılabilir

Ancak taksitlendirme yapılamayan bazı alışverişler bulunmaktadır. Bu ürünler de şöyle sıralanabilir:

  • Telekomünikasyon harcamaları
  • Doğrudan pazarlamayla ilgili harcamalar
  • Yurt dışında yapılan harcamalar
  • Yemek, gıda, alkollü içecek harcamaları
  • Akaryakıt harcamaları
  • Kozmetik harcamaları
  • Ofis malzemesi ve hediye kart harcamaları

Ayrıca taksitlendirme yapılamayacak bu ürünler için kredi kartı üzerinden taksitli nakit avans kullanabilir ya da ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ayrıca en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları aşağıdaki tablomuzda yer almaktadır.

10.000 TL 48 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,60 466 TL
Burgan Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,79 482 TL
Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,81 484 TL
10.000 TL Kredi İçin Tüm Bankaları Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için kredi faiz oranları sayfamızı, gelir ve aylık taksite göre de hesaplama yaparak ödeme planı oluşturmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Alışveriş Sırasında Artı Taksit Kullanılabiliyor mu?

Bazen bankaların üye iş yerlerinde uygulanan özel kampanyaları olabilmektedir. Taksitli olarak yapmış olduğunuz alışveriş için otomatik olarak ek taksit verilebilmektedir. Ek taksitin yapılabilmesi için kasa personeli sizden onay alarak işleminizi ek taksitlendirebilir.

Artı Taksit Kullanılması Durumunda Faiz Ödeniyor mu?

Yapmış olduğunuz peşin alışveriş veya taksitli alışverişlerinizi taksitlendirmek veya ek taksitlendirme isteme durumunuzda, belli oranlarda faiz oranı uygulanır. Uygulanan faiz oranı bankaya göre değişiklik gösterir. Harcamanız, faiz yansıtılarak taksitlendirilir ve dönem içine yansıtılır. Öte yandan bazı bankalar kampanyaları kapsamında faiz de uygulamayabilir.

Aidatsız Kredi Kartları:

Banka ve ÜrünüYıllık Aidatı

Akbank Free
YokBaşvur »
Garanti Flexi CardYokBaşvur »
Odeabank Bank'O CardYokBaşvur »
* Tüm bankaların kartları için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin.

Cep Telefonu Alımında Ek Taksit Yapılıyor mu?

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik esaslarına göre 2014 yılından itibaren Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik esaslarınca telekomünikasyon, kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksitlendirme yasağı getirilmiştir. Bu yüzden cep telefonu alımında taksit imkânı veya ek taksitlendirme imkânı bulunmamaktadır. 


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0,0 Puan