Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vade

Konut Kredisinde Vade,Faiz Ve Yapılandırma

Güncelleme: 19.10.2015

Soru: Konut Kredisi Vade,Faiz Ve Yapılandırma (15.11.2014 tarihinde sorulmuştur.)

Şu An Yapı Krediden 120 Ay Vade İle 150 Bin Lira Konut Kredisi Çekeceğim Toplam Faizi 92 Bin Lira Gibi Bir Rakam Aylık Taksit Tutarım 2 Bin Lira Ödeme Şekline Bakıldığında İlk Taksitlerim de Faiz Oranlarının Büyük Kısmını Ödüyor Olacağım Her şey Normal Benim Kafamdaki Soru İşaretleri Bu Noktada Başlıyor İşte İlk 24 Ayda Ödeyeceğim Tutar 48 Bin Lira Bunun 19 Bini Ana Param Kalan 29 Bini Faiz Ben 24 Ayın Sonunda 10 15 Bin Lira Toplu Bir Para Yatırarak Vade mi 60 Aya Çektiğimde Daha Önce Ödediğim Faiz Oranı Yeni Yaptığım Vadede Herhangi Bir Düşüş Yada 24 Ay Ödediğim 120 Aya Göre Ödediğim Faiz Oranı 24 Aylığın Herhangi Bir Etkisi Olur mu Yeni Vade de?

17.11.2014 tarihli cevap:

Güzel yorumlarınız ve forumumuza olan katkınız için teşekkür ederim. Eğer ödeme planınızda önce faizi eritiyor sonra ana paranızı ödemeye başlıyorsanız yapacağınız faiz indiriminin size pek faydası olacağını düşünmüyorum ama sadece 2 yıl kadar faizi ödemiş olduğunuzdan kalan faizden bir miktar daha az ödeme şansınız doğabilir. Burada önemli olan vadeyi düşürdüğünüz teklifte faiz oranınız da düşüyor mu?

Etiket: Kredi Yapılandırma / Transferi

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."