KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Eşimin Adına Ama Bize Ait Olmayan Bir Kredimiz Var. Ev Almayı Düşünüyoruz Bu Kredi Engel Olur Mu?

Güncelleme: 21.10.2015

Soru:Eşimin Adına Ama Bize Ait Olmayan Bir Kredimiz Var. Ev Almayı Düşünüyoruz Bu Kredi Engel Olur Mu?(02.07.2014 tarihinde sorulmuştur.)

Eşimin adına ama bize ait olmayan 7.200 TL kalmış bir kredimiz var. Ev almayı düşünüyoruz bu kredi engel olur mu yada destekleme gibi onu kapatıp yeni krediye dahil edilir mi? Eşimin geliri 1.500 TL ama ek gelirlerimiz var. Anne ve babalarımız gelirleri bize geliyor. Tapulu mallarımız da var. Bilgi verebilir misiniz?

09.07.2014 tarihli cevap:

Öncelikle banka hane halkının toplam gelirine bakar ancak bu gelirin belgelenebilmesi gerekir. Anne ve babalarınız sizinle yaşıyorlarsa, gelirleri de emekli maaşı vb. belgelenebilir gelirlerse kredi alım süreciniz rahatlar. Mevcut mülklerinizden belgeleyebildiğiniz kira geliriniz varsa süreç yine rahatlayacaktır. Adınıza olan mevcut kredinin geçikmiş ödemesi vb. yoksa sorun çıkarmayacaktır. Ancak kredinin aylık ödemesi + yeni kredinizin aylık ödemesi belgeleyebildiğiniz gelirinizin %50/60′ ını geçerse bankanın bu krediyi onaylaması zorlaşır.

Etiket: Bütçeye Uygun Krediyi Bulmak

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."