HesapKurdu logo

Kredi ve Kredi Kartı Yasal Taksit Sayıları

Güncelleme: 20.01.2023
Yayımlama: 27.09.2016
Paylaş
İçindekiler

Kredi ve kredi kartlarında yapılan mevzuat değişikliği ile birlikte, ihtiyaç kredisi ve kredi kartı taksit sayısından, konut kredisi peşinat tutarına kadar birçok temel finansal üründe köklü değişiklikler yapıldı. 

Kredi Kartı Borçları 12 Ay Vade ile Yapılandırılabilecek

Kredi kartı sahiplerinin talep etmesi durumda, borçları 12 aya varan vadeler ile yapılandırma gerçekleştirilebilecek. Yapılandırılan borçların taksitleri ise ilgili ayın asgari ödeme tutarına eklenecek. Yani borcunu yapılandıran borçlu, en az kredi kartı asgari ödeme tutarı ile yapılandırma bedelini her ay ödemek zorunda olacak.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı

Enpara.com

Kredi Kartı

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı!

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı! Dijital platformlarda yaptığınız harcamaların %50’si bizden!

Akbank Kredi Kartı

Akbank

Axess

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.5

İlk Yıl kart aidatı yok!

Axess’e ilk kez başvuranlara özel %0 faizli 10.000 TL Taksitli Avans imkanı!

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank

CardFinans GO

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Dijitalin Aidat Ödetmeyen Kartı CardFinans GO

Ömür boyu kredi kartı ücreti yok!

Konut Kredisinde Peşinat Oranı %20’ye Düştü

Tüketicilere, konut almak amacı ile kullandırılacak krediler ile konut teminatlı kredilerde, konutun gayrimenkul değerleme uzmanı (konut eksperi) tarafından belirlenen değerinin, %75’ine kadar olan kredi kullanma oranı, %80’nine çıkartıldı. Bu sayede konut kredisi kullanacak olan kişilerin ödemek zorunda olduğu peşinat tutarı, %20’ye düşmüş oldu.

Ayrıca bankaların %20'i peşinat ile güncel konut kredisi faiz oranlarını görmek istiyorsanız, konut kredisi sayfamıza bakabilirsiniz.

İhtiyaç Kredilerinde Vade 36 Aya İndirildi

Eğitim ve öğrenim kredileri hariç, tüketici kredilerinin vadesi 36 aya indirildi. Eğitim ve öğrenim kredilerin ise konut ipotek verilmesi durumunda, 120 ay vade ile kredi kullanma şansı bankanın kendi insiyatifine kalmaya devam edecek.

Bankaların 36 ay vade için güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını, ihtiyaç kredisi sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Çekim Taksit Sayısı 12 Aya Yükseldi

Kredi kartlarında en fazla 9 ay olan nakit çekim taksit sayısı, 12 aya yükseltildi. Ayrıca tüm mal ve hizmet alımları da dâhil olmak üzere, kredi kartı taksit sayısı 12 ay ile sınırlandırıldı.

Elektronik Eşyalara 6 Ay,Kuyumculuğa 3 Ay, Sağlık Hizmetlerine 12 Ay Taksit Yapılabilecek 

Kredi kartları ile kuyumculuk harcamalarında 3 ay, elektronik eşya 6, tablet hariç bilgisarayda 12 ay, havayolları, taşımacılık, konaklama, sağlık hizmetleri ile vergi ödemelerinde 12 ay, seyahat acenteleri 18 ay taksit uygulanabilecek. Kredi kartı ile altın alışverişi hakkında merak edilenleri kredi kartı ile altın alınabilir mi sayfamızdan edinin.

Cep Telefonu, Akaryakıt ve Gıda Harcamalarında Taksit Yapılamayacak

Kredi kartlarıyla yapılan telekomünikasyon, yurt dışında yapılan harcamalar, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, hediye kartı vb. şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında, taksit uygulaması yapılamayacak.

Kaynak:

27.09.2016 Tarihli 29840 Sayılı Resmî Gazete Banka ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik

Benzer Yazılar

ATM Kartınızı YuttuysaKullanılmayan Kredi Kartı Ne Yapılmalı?Kredi Kartı Ekstresi Aileme Gidiyor Ne Yapmalıyım?Boşuna Kredi Kartı Aidatı Ödemeyin

Konut Kredisi Hesaplama Araçları

Kira Vergisi Hesaplama 2023Emlak Vergisi Hesaplama 2023Kira Artış Oranı Hesaplama - Ocak 2023Gayrimenkul Değer Artış Kazancı Vergisi Hesaplama

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.