Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vade

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Güncelleme: 17.08.2016

Cumhurbaşkanın, bankalara konut kredisi faiz oranlarını % 9'a doğru çekmeleri konusunda kamu ve özel bankalara çağrıda bulunmasının ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, büyük bankaların yöneticileri ile konuşup bu çağrıyı değerlendireceklerini söylemişti.

Bu çağrı sonrası ilk hamle ise konut kredisi faiz indirimiyle Ziraat Bankası'ndan geldi. Ziraat Bankası'ndan yapılan basın açıklamasında değişik vadelerdeki konut kredisi faiz oranlarının indirildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada, Ziraat Bankası’nın, konut kredisi faiz oranlarını 10.08.2016 tarihinden geçerli olmak üzere indirdiği belirtildi.  

Sunulan yeni faiz oranları şöyle:

1-24 Ay: % 0,82 

25-60 Ay: % 0,90

61-120 Ay: % 0,95

Ziraat Bankası’nın ardından Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Kuveyt Türk, Abank, Yapı Kredi ve Finansbank da konut kredisi faizlerini aşağıya çekti. Önümüzdeki dönemde bankaların bu yeni fiyatlamalara göre pozisyonlarını belirlemeleri ve bunun bir kaç hafta sürmesi bekleniyor. Bu sebeple konut kredisi kullanacaksanız bu dönem piyasayı yakın takip etmenizde fayda var.

Konut Kredisinde Tarihi İndirim yazımızı inceleyin»


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0 Puan