Sıfır Araç Trafik Sigortası

Güncelleme: 12.11.2021 Yayımlama: 02.08.2016 | Okuma Süresi: 2 dk.

Trafik Sigortası Fiyatları - 29 Eylül 2022

İstanbul 2428 TL
Ankara 2281 TL
Diğer İller 2231 TL
İstanbul 2512 TL
Ankara 2367 TL
Diğer İller 2290 TL
İstanbul 2953 TL
Ankara 2781 TL
Diğer İller 2650 TL

Tüm Trafik Sigortası Tekliflerini Listele


20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.

Sigorta şirketlerinin zorunlu trafik sigortası prim belirleme usulünde tamamen serbest sisteme geçmelerinden sonra, zorunlu trafik sigortası prim tutarlarında çok fazla değişiklik olmaya başladı. Bu prim teklifi farklılığı yüzünden, sıfır araç alımlarında trafik sigortası yaptırmadan önce sigorta tekliflerini araştırıp karşılaştırarak aslında sanılanın aksine çok fazla kâr sağlayabilirsiniz. 

Ruhsat Çıkmadan Sigorta Teklifi Alınabiliyor mu?

Sıfır araç alımlarında ruhsat çıkmadan trafik sigortası için net bir tutar olmasa da teklif alınabiliyor. Bundan dolayı aracınızı almadan önce sigorta firmalarından zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası tekliflerini almanız ve ön bir araştırma ile araç bayine gitmeniz aslında en mantıklı yol olacaktır.

Genellikle sıfır araç satışı yapılan bayilerin içerisinde, çeşitli sigortalar ile çalışan acenteler mevcut oluyor. Bu acentelerden trafik ve kasko sigortanızı yaptırabilirsiniz, ancak tam anlamı ile yeterli bir araştırma yapmamış olursunuz. Öte yandan sıfır araç alımlarında araç işlemleri yapılırken çoğunlukla müşteriler sigorta işlemleri ile çok fazla uğraşmak istememelerinde dolayı, sigorta tekliflerini çok fazla değerlendiremezler. Bu değerlendirmenin sağlıklı olarak yapılamamasından dolayı ise genellikle en uygun trafik sigortası teklifi alınamaz.

Trafik sigortası tekliflerinizi anında online trafik sigortası sayfamızdan alabilir, aracınızın yasal değerini Araç Kasko Değeri sayfamızdan hesaplayabilirsiniz.

Poliçe Yenileme Alarmına Kaydol

Sıfır Araç Alımlarında Sigorta Şirketleri Nasıl Prim Fiyatlaması Yapıyor?

Günümüzde araç sigortaları araçlara değil kişilere yapılıyor. Yani, alınan araçlar neredeyse sadece bedeli bazından trafik veya kasko fiyatını etkiliyor. Asıl fiyatlamayı etkileyen ise araç sigortasını yaptıracak olan kişinin varsa kaza geçmişi, yaşı ve yaşamış olduğu ilidir. 

“Ayrıca almak istediğiniz araç için ne kadar vergi ödeyeceğinizi, Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama aracımız yardımıyla da kolayca yapabilirsiniz.”

Sıfır Araç Alımında Trafik Sigortası Bedeli Çıkıyor mu?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi sıfır araç bedellerinin daha yüksek olması, trafik sigortası prim bedelini yükseltmektedir. Ancak yine de asıl trafik sigortası bedelini yükselten kaza geçmişi, yaşı ve ildir. Şunu da belirtmek gerekir ki temel olarak sigorta şirketlerinin temel aldıkları bu ölçütler olsa da sigorta primi belirlemesinde çoğu sigorta şirketinin yüzlerce farklı değerlendirmesi bulunmaktadır. 

En Uygun Taşıt Kredisi Faiz Oranları:

40.000 TL 48 Ay Vade

Toplam Maliyet 68.597 TL
Faiz Oranı %2,05
Aylık Taksit 1.429 TL
Toplam Maliyet 61.429 TL
Faiz Oranı %1,59
Aylık Taksit 1.280 TL
Toplam Maliyet 67.639 TL
Kâr Payı %1,99
Aylık Taksit 1.409 TL

Tüm Taşıt Kredisi Faizlerini Listele

Mevcut Trafik Sigortam Sıfır Aracıma Devredilebiliyor mu?

Kasko sigortası için aradaki araç bedel farkı ödenerek veya alınarak yeni alınan araca devredilebilirken, trafik sigortası ise sıfır veya alınan herhangi araca devredilemiyor. Trafik sigortasından bu tarz bir devir işleminin olmasının temel nedeni ise trafik sigortasının yıllık olarak yapılmamasının zorunlu olması yatıyor. Bunun yanında yeni araç dahi almış olsanız, mevcut hasarsızlık indiriminiz aracınıza devredilebiliyor.  

Sıfır Araç Alımlarında Sigorta Araç Bedeli Belirlenmesinde Hangi Değer Temel Alınıyor?

Sıfır haricinde yer alan araçlarda genellikle sigorta şirketleri (TSB) Türkiye Sigortalar Birliğinin oluşturmuş olduğu kasko değer listesini referans fiyat olarak almaktalar. Sıfır araçlarda ise aracın satış fatura fiyatı sigorta bedeli olarak alınmaktadır. Yani aracı almış olduğunuz bedel hem trafik hem de kasko bedelleri için araç fiyatı olarak kabul edilmektedir. Ayrıca TSB’nin kasko değer listesi hakkında detaylı bilgi almak ve araç kasko değerinizi öğrenmek için  İkinci El Araç Satış Fiyatı Hesaplama aracımıza bakabilirsiniz. 


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et