HesapKurdu logo

Müze Kredi Kartı Özellikleri

Güncelleme: 11.09.2023
Yayımlama: 01.11.2017
Paylaş
İçindekiler

Müze Kredi Kartı Nedir?

Müze kredi kartıyla ilgili bilgi vermeden önce müze kart hakkında bilgi vermek daha faydalı olacak. Müze kart, kullanıcısı tarafından bir yıl boyunca sınırsız bir şekilde kullanım imkânı sağlayan bir karttır. Müze kart sayesinde Türkiye’deki 300’ü aşkın müze ve örenyerini ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Alındığı tarihten itibaren 1 yıllık kullanım imkânı sağlamaktadır. Müze karta yıllık olarak 50 TL karşılığında sahip olabilirsiniz.

Müze kredi kartı ise Türkiye İş Bankası tarafından başlatılan bir kampanyadır ve 2017 yılı itibariyle son bulacaktır.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Hangi Bankaların Kredi Kartında Müze Kart Özelliği Vardır?

Ülkemizde bankalar tarafından müze kart özelliği getirilmiş olan tek banka Türkiye İş Bankası’dır. 31.12.2017 tarihine kadar kullanım imkânı sağlanmaktadır. Bankaya ait kredi kartı olan tüm müşterilerin, 1 aylık süre ile kullanabileceği bir özellik olup tamamen ücretsiz faydalanma imkânı bulunmaktadır. 

Müze Kredi Kartı Aidatı Ne Kadardır?

Türkiye İş Bankası’nın kredi kartına sahip olan kişilerin, müze girişi için herhangi bir abonelik ücreti ödemesine gerek yoktur. Bankanın, müze ziyaretleri yapan kişiler için düzenlemiş olduğu kültür ve turizm etkinliğidir. 

Ancak yıllık olarak müze kart sahibi olmak isteyenler yıllık olarak 60 TL karşılığında müze karta sahip olabilirler. Müze kartını ve İş Bankası’nın desteklediği kredi kartı kullanımını karıştırmamak gereklidir. İkisi birbirinden farklı olup İş Bankası’nın kampanyası 31.12.2017 tarihinde son bulmaktadır. 

Aidatsız Kredi Kartları:

Banka ve ÜrünüYıllık Aidatı

Akbank Free
YokBaşvur »
Garanti Flexi CardYokBaşvur »
Odeabank Bank'O CardYokBaşvur »
* Tüm bankaların kartları için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin.

Müze Kredi Kartının Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Türkiye İş Bankası’na ait kredi kartı bulunan tüm müşterilerin 1 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilme imkânı bulunmaktadır. 31.12.2017 tarihinde son bulacak olan bu uygulamadan yararlanmaya başladığınız andan itibaren bir ay süre ile kullanabilirsiniz. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerlerini ziyaret için bir ay boyunca kullanabilirsiniz. 

Müze Kredi Kartı Nerelerde Geçerlidir?

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan 300’den fazla yeri ziyaret edebilirsiniz. Müze kart sahiplerinin ücretsiz olarak gezebileceği yerlerin tam listesine ulaşmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı Müze Örenyerleri Listesini inceleyin.

Müze Kredi Kartı Almak Mantıklı mıdır?

İş Bankası kredi kartı sahibi olanların, ekstra herhangi bir çaba harcaması gerekmemektedir. Ancak düzenli olarak müze ziyaretleri yapan ve kültür-sanat faaliyetleri içerisinde olan kişilerin müze karta sahip olması mantıklı olacaktır. Çünkü yıllık olarak 50 TL karşılığında 1 yıl boyunca sınırsız kullanım hakkına sahip olunacağı için, aktif kullanıcılar için oldukça yararlı bir uygulamadır. Ayrıca online olarak müze kart başvurusu yapmak için linki tıklayın.

Ayrıca kredi kartlarının sunduğu diğer kampanyalar hakkında bilgi almak için kredi kartı kampanyaları sayfamızı ziyaret edin. 

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.